מכון טמיר 2023

דיכאון

מה ההבדל בין דיכאון אצל נשים לדיכאון אצל גברים?

27/3/2018

דיכאון הוא הפרעה נפשית מורכבת ששכיחותה נמצאת בעלייה מתמדת, בישראל ובעולם כולו. מאמר זה בוחן בקצרה הבדלים בין המינים במאפיינים של דיכאון.

כאב פיזי בדיכאון

27/3/2018

אל סימני הדיכאון הידועים, כגון תחושת עצבות וחרדות, עלולים להתלוות תסמינים פיזיים בלתי-מוסברים, בקשר דו-סטרי עם השפעה הדדית: כאב עלול לדכא, ודיכאון עלול להעצים כאב.

הישנות של דיכאון - Depression Recurrence

27/3/2018

שיעורי ההישנות של דיכאון משווים לה מאפיינים של הפרעה נפשית כרונית. במאמר קצר זה נדון בנתונים הסטטיסטיים של הישנות ההפרעה, לצד דרכים להיאבק בחזרה של הדיכאון

דיכאון בתפקוד גבוה - 10 תסמינים של דיכאון תפקודי

28/6/2019

דיסתימיה היא הפרעת מצב רוח ערמומית במיוחד, לאור היותה מתמשכת וכרונית, כך שלעיתים, האדם וקרוביו 'מתרגלים' למצב הרוח הירוד ואינם רואים בכך דבר יוצא דופן. לעיתים גם המתמודד עצמו רואה בכך 'גזירה משמים',...

Deep TMS- טיפול בדיכאון עם קסדת גרייה מגנטית עמוקה

6/7/2019

dTMS – deep Transcranial Magnetic Stimulation- טיפול בדיכאון באמצעות גרייה מגנטית מוחית עמוקה נבחן במחקרים כבר מספר עשורים, אך רק לאחרונה פיתחה חברת ברנסווי הישראלית קסדה טיפולית שמביאה עימה בשורה חדשה - קראו:

איך לבחור את התרופה הכי מתאימה לטיפול בדיכאון?

17/2/2020

נוגדות דיכאון הן תרופות שעוזרות להקל על תסמיני דיכאון, חרדה ומצבי דיסטמיה, או דיכאון כרוני קל, כמו גם מצבים נפשיים רבים אחרים. מאמר על השיקולים בדרך להתאמה טובה

מה זה דיכאון קיומי?

13/4/2022

אדם הסובל מדיכאון קיומי מתמודד עם חוויה מתמשכת של חוסר תקווה ומאבק למציאת משמעות לחיים. תסמיני דיכאון זה יכולים לשבש את חייו של אדם ולהשאיר אותו בתחושת בדידות.

האם תרופות נוגדות דיכאון ממכרות?

17/4/2022

תסמונת גמילה מתרופות נוגדות דיכאון היא מצב שעלול להתרחש בעקבות הפסקה, הפחתה או הפסקה פתאומית של תרופות נוגדות דיכאון לאחר שימוש רצוף בה של חודש אחד או יותר.

צרו קשר

מוזמנים ליצור קשר עם מכון טמיר: https://www.tipulpsychology.co.il


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.