פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×The stork and sparrow drink Polish vodka
Izabela Szumen ©
זכור אותי

לימודי הסמכה (M.A.)

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית

במסגרת התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תוכלו לבחור התמחות במבוגרים או בילדים ובני נוער. אנחנו נדאג לספק לכם לא רק ידע עיוני ומחקרי חיוני, אלא גם הכשרה מקצועית מורחבת בתחום ההתמחות שבחרתם. תוכלו להמשיך לעתיד בתחום המחקרי והאקדמי, או לקריירה טיפולית.
ייחודה של התוכנית:
תפיסה של הפסיכולוג הקליני כחוקר של שאלות הרלוונטיות לעולם הטיפולי וכמטפל המיישם את הידע התיאורטי והאמפירי על מנת לעזור למטופליו.
דגש על האינטגרציה שבין מיומנויות קליניות ומחקריות, תוך למידה של היעילות היחסית של מודלים אבחוניים וטיפוליים שונים ושל הגישות הטיפוליות המיטביות (best practices).
אפשרות להתמחות קלינית (החלק המרפאתי) במסגרת הקליניקה הפסיכולוגית של המרכז הבינתחומי לאחר סיום התכנית (ללא תלות במלגות של משרד הבריאות).

החוג לייעוץ והתפתחות האדם מציע מגוון תכניות לימודים לתואר ראשון ושני

מחקר והתערבויות טיפוליות וחינוכיות עם מרצים וחוקרים מובילים בתחומם

תואר ראשון
תואר ייחודי המושתת על לימודי יסוד במדעי ההתנהגות, כולל את הבסיס הנדרש להמשך לימודי תואר שני בתחומי הייעוץ והחינוך וכולל התנסות בקהילה עם ילדים ונוער בסיכון. אפשרות גם לתעודת הוראה בפסיכולוגיה.

תואר שני
מגוון מרתק של תכניות לימוד והכשרה בייעוץ חינוכי, טיפול באמנויות-ביבליותרפיה, הנחיית קבוצות, תכנית לגיל הרך וכן תכניות חדשות לייעוץ והדרכת הורים שמטרתה להכשיר אנשי מקצוע להתערבות מבוססת מחקר באוכלוסיות מגוונות, והתמחות בפסיכותרפיה אינטגרטיבית (גוף נפש רוח), תפיסה חדשנית קלינית אינטגרטיבית ליצירת איזון, התפתחות העצמי ושגשוג.

תואר שני M.A.A.T - טיפול באמצעות אמנויות

הטיפול באמנויות מציע גישה עקיפה ובלתי מאיימת לעולמו הפנימי, התוך אישי והבין-אישי של המטופל. שימוש במרחב ביניים של האמנויות מאפשר למטופל ולמטפל בו זמנית שהייה בתוך החוויה הרגשית והתבוננות בה.
הלימודים לתואר שני טיפול באמצעות אמנויות מוצעים בארבע התמחויות שונות: טיפול באמנות חזותית, טיפול בתנועה, טיפול בפסיכודרמה וביבליותרפיה. לכל ההתמחויות תכנית בסיסית משותפת הכוללת לימודים בפסיכולוגיה ובמתודולוגיה, לימודי התמחות ייחודיים בהתאם לתחום האמנותי, והתנסות מעשית תוך הדרכה ופיקוח במוסדות רשמיים רבים ברחבי הארץ

תואר שני (MA) בפסיכולוגיה קלינית

הלימודים מקנים הבנה מעמיקה, ידע ומיומנויות קליניות בפסיכופתולוגיה, באבחון והערכה של האישיות, בריאיון קליני ובטיפול.
תכנית הלימודים מדגישה פיתוח מודעות ורגישות לגורמים כגון תרבות, מעמד חברתי-כלכלי, גיל והשתייכות לקבוצת מיעוט. הלימודים מקנים בסיס ידע רחב בתחומים מגוונים של פסיכותרפיה ובכללם טיפול התנהגותי-קוגניטיבי, טיפול משפחתי וטיפול פסיכו-דינמי.
תכנית הלימודים מבוססת על גישה התפתחותית, פסיכו-חברתית-תרבותית המתווה תבנית למחקר ומסגרת להוראה ולטיפול. על כן התכנית מתמקדת בין היתר בתהליכים התפתחותיים, בפסיכופתולוגיה, באבחון ובדרכי טיפול שמתאימות למגוון גילים, לזוגות ולמשפחות בקונטקסט החברתי-תרבותי הספציפי בו הם חיים.
התוכנית מיועדת לבעלי תואר בוגר (.B.A) בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה.

תואר שני בפסיכולוגיה חברתית

תואר שני בפסיכולוגיה חברתית הוא נקודת מוצא מצוינת למתעניינים לא רק בנפש האדם, אלא גם ביחסי הגומלין שבין הפרט לחברה. במסגרת התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית תרכשו כלים לייעוץ ולהדרכת אנשים, קבוצות וחברות לניהול אורחות חייהם.
ייחודה של התוכנית:
הכרת תכנים קלאסיים ומודרניים של הפסיכולוגיה החברתית והעמקה בתאוריה ובמחקר באחת משלוש חטיבות לימוד: קבלת החלטות, יחסים בין אישיים ובין קבוצות או פסיכולוגיה של הספורט.
ההתנסות בשדה מתנהלת לפי חטיבות הלימוד והסטודנטים משולבים בארגונים מובילים בשוק העסקי והחברתי ומלווים על ידי הדרכה צמודה של מומחים מהתכנית.

תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה קלינית (.M.A)

תכנית הלימודים בפסיכולוגיה קלינית של האקדמית תל אביב-יפו נבנתה על מנת להציע לסטודנטים ידע ומיומנויות קליניות בתחומי הפסיכופתולוגיה, הפסיכודיאגנוסטיקה, הריאיון הקליני והטיפול. בנוסף, סטודנטים בתכנית לומדים קורסים בנושאים כמו פסיכופרמקולוגיה והיסודות הביולוגיים של הפסיכופתולוגיה, וכן נחשפים לסמינרים ולקורסי בחירה רבים בנושאים כמו הפרעות שונות, סוגי טיפול וביולוגיה. תכנית הלימודים מקיפה הן את הפסיכולוגיה הקלינית של המבוגר, הן את הפסיכולוגיה הקלינית של הילד והן את הפסיכולוגיה הקלינית התפתחותית.
תכנית הלימודים בלימודי הפסיכולוגיה הקלינית הינה בהיקף של 60 נ"ז. היא כוללת קורסי חובה וסמינרים. מלבד הקורסים והסמינרים,הסטודנטים נדרשים להשתתף בפרקטיקום ולהגיש עבודת גמר.

תואר שני (MA) בפסיכולוגיה קלינית גרונטולוגית (בגרות מאוחרת וזקנה)

אחד ההישגים המרשימים ביותר של המאה העשרים הוא הגדלת תוחלת החיים הממוצעת בכ-30 שנים. בישראל חיים כיום כ-900,000 בני אדם בגיל הזקנה – כ-11% מכלל האוכלוסייה. לפי הערכות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בעוד פחות מ-20 שנה תגדל אוכלוסייה זו ותמנה יותר מ-1.65 מיליון נפש.
כבר כיום מדווחים בתי חולים ומחלקות גרו-פסיכיאטריות בארץ ובעולם על מחסור משווע בפסיכולוגים קליניים הבקיאים ומנוסים בטיפול מתמחה בבני הגיל השלישי, במטרה להשיג התפתחות מוצלחת ויצירתית בקבוצת גיל זו.
מטרת התכנית להקנות למוסמכי התואר ידע אקדמי מעמיק וכלי טיפול מגוונים וחדשניים באדם המבוגר והזקן ולהכשירם להשתלבות בעמדות תעסוקתיות מגוונות וללימודים מתקדמים בתחום מתפתח זה.

תואר שני MA בהתנהגות ופיתוח ארגונים

תכנית התואר השני בהתנהגות ופיתוח ארגונים הינה תכנית משותפת של בית ספר אריסון למנהל עסקים ובית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה. השותפות בין בתי הספר יוצרת תכנית ייחודית, שבה מתקיימת סינרגיה בין תחומי דעת שונים: ייעוץ, ניהול, סוציולוגיה, פסיכולוגיה חיובית ופסיכולוגיה חברתית.
תכנית בינתחומית המאפשרת למידה אודות ארגונים מנקודות מבט שונות, הן מההיבט העסקי והן מההיבט הפסיכולוגי של האנשים הפועלים בארגונים.
פרקטיקום (הכשרה מעשית) לאורך כל תקופת הלימודים. הפרקטיקום בנוי בצורה מדורגת, החל מפיתוח כישורי הייעוץ, דרך עבודה בסימולציות ארגוניות ועד לכניסה וביצוע תהליך אבחון מלא באחד הארגונים עימם עובדת התכנית.