בטיפול

בטיפול
בעקבות העונה השניה של סדרת הטלוויזיה 'בטיפול'

בטיפול

ברוכים הבאים לקהילת בטִיפּוּל

שידורי העונה השנייה של סדרת הטלוויזיה "בטיפול" ושידורי העונה הראשונה של "בטיפול" בארצות הברית, תחת השם In Treatment החלו בחודש ינואר. עולם הדרמה ועולם הטיפול הנפשי נפגשים בסדרת טלוויזיה פופולארית, האם להצגה כזאת של טיפול ישנן השפעות על עולם הטיפול הנפשי? על החברה? עלינו? וכיצד אנו, כאנשי מקצוע, צופים בסדרה?

 

פורום בטיפול - בואו לשוחח

מנחות: נעמי בנצר, אנאלו ורבין

 

כתבות באתר "פסיכולוגיה עברית":

אם ברצונכם לכתוב מאמר על "בטיפול" שיתפרסם באתר - שלחו אותו אלינו בהתאם להנחיות

כתבות עדכניות מהארץ ומהעולם: 

 

דף ראשי 1

השבוע ב"בטיפול"

במדור זה תוכלו לקרוא כתבות שבועיות שנכתבות מנקודת מבטם  של אנשי מקצוע.

 

אצל מי הייתם מעדיפים להיות בטיפול? 

אצל מי הייתם מעדיפים להיות בטיפול? 

"בטיפול השבוע" - סדרת כתבות שבועיות

החל מה-26 בינואר תעלה באתר כתבה שבועית, שתאגד את המחשבות והרשמים של חמישה אנשי מקצוע. כל אחד מאנשי המקצוע ילווה דמות אחת, מתחילת הסדרה ועד לסיומה. "בטיפול השבוע" תאפשר לקוראים באתר להיחשף למגוון התבוננויות שונות על המתחולל בטיפולים, ועל המתחולל ב"בטיפול".

צוות הכותבים

פרופ' רבקה אייפרמן תכתוב על הטיפול של טליה (יום א')

פרופ' שמשון רובין יכתוב על הטיפול בילד איתי (יום ב')

ד"ר דורית שיקיירסקי תכתוב על הטיפול באפי (יום ג')

פרופ' חנוך ירושלמי יכתוב על הטיפול באיריס (יום ד')

ד"ר מאיר ברגר יכתוב על הטיפול של ראובן אצל גילה (יום ה')

 

כתבות שבועיות

"בטיפול - העונה השנייה מגיעה לאתר פסיכולוגיה עברית"

"בטיפול השבוע" - התבוננות על פרקי השבוע הראשון

"בטיפול השבוע" - התבוננות על פרקי השבוע השני

"בטיפול השבוע" - התבוננות על פרקי השבוע השלישי

"בטיפול השבוע" - התבוננות על פרקי השבוע הרביעי

"בטיפול השבוע" - התבוננות על פרקי השבוע החמישי

"בטיפול השבוע" - התבוננות על פרקי השבוע השישי

"בטיפול השבוע" - התבוננות על פרקי השבוע השביעי

מבט מסכם על העונה השנייה של "בטיפול" 

 

 

" לא הסכמתי עם מה שנכתב, הבנתי את הפרק אחרת לגמרי!" / "הכתבה הצליחה לחדד את תחושותיי ולעורר אצלי שאלה בנוגע ל..."

בשביל זה בדיוק יש לנו פורום. הפורום פתוח למשתמשים בעלי הרשאה מקצועית בלבד (כולל סטודנטים לתואר שני), ובו ניתן לקיים דיונים על הכתבות ועל התכנים, באופן פתוח וחופשי.

 

"בטיפול השבוע" - סדרת כתבות שבועיות 1

מתי כל זה קורה?

הכתבה השבועית תעלה מדי יום שישי עד שעה 16:00. בלי נדר, אבל עם הרבה כוונה טובה. בואו נגיד, שאם יהיה איחור והכתבה תעלה רק במוצ"ש, אנו מוכנים לדון במשמעויות האפשריות שיש לאיחור, ובהתנגדויות הלא מודעות שהוא מבטא...  J

אודות פורום הקהילה

פורום "אתכם בטיפול 2"

כאנשי מקצוע, אנו צופים בסדרה מעמדה כפולה - שלנו (כמטפלים, מטופלים, מדריכים ומודרכים) ושל מטופלינו הצופים בסדרה. פורום "אתכם בטיפול 2" נועד לתת מקום לעמדה הייחודית הזו ולאפשר דיון של אנשי מקצוע בשאלות, במחשבות ובהתלבטויות שמעוררת הסדרה. המסגרת היא דרמטית, אבל השאלות אמיתיות עד מאוד, ובין הקטבים הללו - פיקציה, דרמה, מציאות - יש לנו חופש לחשוב, לתהות, ולשחק.

את הפורום ינחו נעמי בנצר ואנאלו ורבין.

 

 למי מיועד הפורום?

הפורום יהיה פתוח (החל מה-19 בינואר) לכל החברים הרשומים לאתר שיש להם הרשאה מקצועית. פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים, מטפלים באמנות, מתמחים מכל התחומים, וכן סטודנטים לתואר שני. במידה וטרם נרשמתם לאתר, או שטרם הסדרתם את ההרשאה המקצועית, אנו מזמינים אתכם לעשות כן.

השלב הראשון הוא להרשם לאתר (בדף הראשי, בחלון "כניסת חברים" לבחור "רישום משתמש חדש") השלב השני הוא לשלוח את צילום תעודת הרישום הממשלתית המתאימה, או במקרה של סטודנטים – אישור לימודים או מערכת שעות, לפקס שמספרו 1534-6376619

 

מענה לשאלות נפוצות נוספות

סיכומי שבוע

סיכומי שבועות ב"בטיפול" 

(מדובר בסיכומים תמציתיים ביותר)

 

סיכום השבוע הראשון:

 ראובן נתבע לדין על ידי אביו של ידין, ופונה לטליה, מטופלת שלו לשעבר, ועורכת דין, אשר מאשימה אותו במצב חייה הנוכחי, ובאופן שבו הסתיים הטיפול לפני שש עשרה שנים. אורנה ומיכאל מגיעים לטיפול, ומביאים את איתי, בנם בן העשר, אשר מתקשה להתמודד עם הגירושים והתפרקות המשפחה. אפי, מנכ"ל בכיר, מגיע בשל התקפי חרדה. גם אפי, כמו ראובן, נתבע לדין, על כך שהמפעל שלו מזהם את הנחלים, ואילו איריס נושאת סוד: היא גילתה זמן קצר לפני כן שהא חולה בסרטן, אך אינה מספרת על כך לאיש, פרט לראובן. ראובן פונה אל גילה, שתסייע לו לנוכח התביעה המשפטית, ואולי גם כדי שתחלוק איתו בעול האחריות והאשמה שהוא חש.

 

סיכום השבוע השני:

 טליה מגיעה אל ראובן לטיפול. היא כואבת את העבר, את הפספוסים וההחמצות, ואת ההפלה שעברה. היא מאשימה את ראובן, אך גם משתפת אותו בזכרונות כואבים מגיל נעוריה. איתי ממשיך לשוחח עם ראובן, על קשייו בבית, ובבית הספר, וחושף דימוי עצמי נמוך ובדידות רבה, זאת בעוד מיכאל ואורנה ממשיכים להתלבט, כל אחד בדרכו, בפרידה ביניהם. אפי מספר לראובן שהוא רוצה לנסוע להודו, "להציל" את רננה ביתו, לה הוא מאד דואג, ומספר לראובן על אחיו, שנהרג כשהיה כבן 12. איריס חוזרת לפגישה שניה, היא זועמת על ה-X שלה, וחושפת בפני ראובן קשיים עמוקים הנוגעים להמצאות באינטימיות. וביום חמישי ראובן, מוצף, תשוש, וזועם, מגיע לגילה, שם הוא פוגש שוב את תמי מסר, אהבת נעוריו, בפגישה הוא וגילה משוחחים על המשאלה שלו להציל - משאלה אשר שורשיה מצויים באמא דכאונית ואובדנית, ובאב שנטש את הבית.  

 

סיכום השבוע השלישי:

 טליה, אשר מגלה פרטים נוספים על התביעה נגד ראובן, ועל הקשר שלו עם נעמה, חושפת בפני ראובן את תחושות הנחיתות שלה כאשה, ואת החוויה שהיא אינה רצויה או נחשקת - גם ולא יכולה להיות. ביום שני, במקום להיפגש עם איתי לבד, ראובן מציע לכל המשפחה להיכנס ביחד... איתי שבתחילה מביע רצון ללכת לישון אצל אבא, משנה את דעתו בעקבות השיחה בין מיכאל ואורנה על החברה החדשה של מיכאל. אורנה כואבת ופגועה, בעוד מיכאל נותר נחרץ להמשיך הלאה בחייו,  ואיתי - ביניהם. ביום שלישי אפי מגיע לראובן מיד אחרי שחזר מהודו. הוא נסע "להציל" את רננה, אך בואו הכעיס אותה מאד, והגילוי שהיא אינה זקוקה לו שם, עורר באפי כאב וחרדה עמוקה. ראובן ואפי נוגעים במותו של האח של אפי, מוות שהותיר אותו בודד מאד. ביום רביעי איריס מקדימה את הפגישה, ומגיעה, מותשת ומחוסרת שינה, עם מודל הגמר שלה, אותו היא מתלבטת אם להגיש. כאשר היא הורסת את המודל, ראובן מפרש ש"לדברים מושלמים" אין לדעתה זכות קיום, ולכן היא אינה מטפלת בעצמה כעת, כשהיא אינה מושלמת בשל הסרטן. השיחה חושפת את איריס כ"ילדה טובה", שאינה מסוגלת להעמיס על אמא שלה את מחלתה. ביום חמישי, ראובן מחכה לתמי (מסר!), ונוצר ביניהם דיאלוג קרוב. בפגישה עם גילה, ראובן מדבר על אביו ועל הכעס שלו עליו. כאשר גילה מנסה להראות לראובן, כיצד גם אימו אחראית להיעדר הקשר עם האב, ראובן מתרגז, ומספר שהוא מקווה לקבל ממנה רק "סדק של אמפתיה".

מאמרים

פורום

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימנו קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.