לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
 

הגשת מאמרים לפרסום

שלום רב, מפרוץ מלחמת חרבות ברזל אנו נאלצים לעבוד בצוות מצומצם מהרגיל. לכן, לצערנו זמני התגובה יהיו ארוכים יותר מאשר מפורט בעמוד זה. אנו משתדלים לתת מענה לכל הכותבים ששלחו טקסט לפרסום עוד לפני פרוץ המלחמה כמו גם לכל התכנים שנוצרו ונשלחו לאחר מאורעות אוקטובר ויש רבים כאלו.

כדי להתמודד עם העומס, יתכן וטקסטים ראויים לפרסום הכתובים היטב יתפרסמו ללא עריכה או עם עריכה לשונית בלבד, על אף המפורט בעמוד זה. כמו כן, יתכן ונבחר לפרסם טקסטים ששלחתם כפוסטים במדור הבלוגים (ולא במדור מאמרים) הכל לפי אופי הטקסט. תקופה זו הביאה רבים לכתוב גם טקסטים שאינם בהכרח 'מאמר קלאסי' ואנו רואים חשיבות במתן מקום וביטוי גם לטקסטים אלו. אין בהחלטה לפרסם טקסט כפוסט בכדי להפחית מערך התוכן.

לאור זאת, ועד לחזרה לשגרה אנו מאפשרים לכל כותב וכותבת שהטקסט שהגישו התפרסם ללא עריכה או לא במדור 'מאמרים' להסיר בעצמם את הטקסט.

תודה על ההבנה.

במדור המאמרים באתר "פסיכולוגיה עברית" מתפרסם תוכן מקורי בנושאי בריאות הנפש ובפסיכולוגיה של האדם במובן הרחב. אנו מעודדים כתיבה של תוכן מקורי איכותי, ואת היווצרותו של דיון בין הקוראים אודות התכנים המתפרסמים בו.

במידה וברצונכם לפרסם מאמר פרי עטכם עליו לעמוד בתנאים הבאים: בלעדיות, תוכן, וסגנון.

 

1. בלעדיות

מאמר הרואה אור באתר פסיכולוגיה עברית יהיה הפרסום היחיד ברשת האינטרנט של המאמר בעברית. פירוש הדבר הינו שכאשר אתם שולחים מאמר לפרסום באתר פסיכולוגיה עברית אתם מוותרים על אפשרות הפרסום של המאמר בעברית באתרים אחרים ברשת. ניתן כמובן על פי כללי שימוש הוגן לפרסם באתרים אחרים קישור למאמר לצד קטע ממנו, המפנה למאמר המלא בפסיכולוגיה עברית. הדבר אינו תקף לגבי פרסום בדפוס - במקרה זה ניתן להגיש בקשה לשימוש בטקסטים וכל מקרה יבחן לגופו.

במידה והמאמר התפרסם בעבר בכתב עת לא מקוון, נוכל לפרסמו בתנאי שתתקבל הסכמה מפורשת בכתב מאת כתב העת לפרסום נוסף באתר "פסיכולוגיה עברית". במקרה זה נציין במאמר היכן הוא פורסם לראשונה, ולשם כך על המחבר/ת לספק לנו את מראה מקום המדויק.

ככלל, פרסום של מאמר בפסיכולוגיה עברית מותנה בכך שזכויות היוצרים בטקסט שייכות במלואן למחברים, שהמחברים לא העבירו את זכויות היוצרים או חלק מהן לאחר ושזכויות היוצרים יועברו בשלמותן לפסיכולוגיה עברית - זאת על אף האמור באמנת השימוש באתר. הדבר מוסדר במכתב הסדרת זכויות יוצרים שיש לצרף למאמר (ראו בהמשך).

 

2. תוכן

 רלוונטיות:

כדי שהמאמר יהיה רלוונטי עליו לעסוק בתחומי הטיפול, בריאות הנפש או הפסיכולוגיה של האדם במובן הרחב, ולתרום מידע או זוויות ראייה לאנשי מקצוע בתחומים אלה.

לרוב נעדיף מאמרים שבהם לכותב יש תרומה מקורית ומחדשת על כותבים קודמים, אך יש מקום גם למאמרים המסכמים בצורה בהירה חומר שכבר פורסם קודם (במיוחד אם לא פורסם בעברית).

נציין שאנו רואים בחיוב גם פרסום מאמרים בתחומים המשיקים לתחום הפסיכולוגיה ובריאות הנפש או יוצרים חיבור מקורי ומעניין בין תחומי תוכן אלה לאחרים. במקרים אלה תינתן עדיפות למאמרים שעושים שימוש בהיר במושגים ובתיאוריות מוכרות מתחום הטיפול והפסיכולוגיה.

 

"פרסום? לא באתרנו!"

על המאמר להימנע מלכלול תוכן שיווקי או פרסומי – בין אם מדובר בפרסום או שיווק של אדם, ארגון, או מוצר.

האתר מספק במה להצגת תוכן מקורי שיכול להרחיב את הדעת, להפרות את החשיבה של חברי הקהילה ולעורר דיון עם קהל הקוראים. אנו מזמינים כותבים להציג בכרטיסם האישי את הפרטים שהם רואים לנכון (למשל: תחום העיסוק, תחומי עניין, פעילויות מקצועיות, וכדומה), ולהשתתף בדיונים אודות המאמרים המתפרסמים באתר.

   

3. סגנון

אין לנו העדפה לסגנון כתיבה אחד: יש מקום לפרסומים מחקריים, לכתיבה בסגנון אקדמי, וגם לכתיבה פחות פורמאלית ויותר יצירתית. עם זאת, אנו מצפים שכל המאמרים הנשלחים אלינו יהיו כתובים באופן בהיר, ללא שגיאות תחביר, כתיב או פיסוק. המאמר צריך להיות מאורגן, להימנע מחזרתיות על תכנים, ובה בעת להימנע מתמציתיות יתרה (אנחנו מעוניינים במאמר, לא ב"מצגת" בנקודות).

במידה ובחרתם לכתוב מאמר המתבסס על מחקרים או על טקסטים של כותבים אחרים (הרוב המוחלט של המאמרים הינם כאלה) על המאמר לכלול הפניות בגוף הטקסט למקורות בהם נעזרתם, וכן רשימה ביבליוגרפית מלאה לפי כללי ה-APA.

יש לקחת בחשבון כי על קהל הקוראים נמנים אנשי מקצוע ממגוון תחומים ולכן יש להבהיר את המושגים המקצועיים שבהם משתמשים, במידה סבירה ובאופן שאינו פוגע בשטף הקריאה.

   

הגשת המאמר לפרסום

משלוח המאמר:

להגשת מאמר לחצו כאן ומלאו את הטופס הנלווה קראו בעיון את הטופס, הוא כולל דגשים שחשוב להקדיש להם תשומת לב.

במקביל למילוי הטופס שלחו אלינו לכתובת הדוא"ל hebpsy.content@gmail.com את:

  1. המאמר בקובץ בפורמט DOC או DOCX, בגופן אריאל, עם רווח של 1.5 בין השורות.
  2. מכתב העברת זכויות יוצרים כשהוא מלא וחתום - ניתן להמתין עם החתימה עד לקבלת אישור עקרוני מאיתנו על קבלת המאמר לפרסום.
  3. רשות: הצעה למילות מפתח מתוך רשימת התגיות המופיעה באתר (לצערנו לא ניתן להוסיף כרגע מילות מפתח מחוץ לרשימה)

אנו רואים בשליחת המאמר הסכמה לתנאי הפרסום המפורטים כאן, ובפרט הסכמה לגבי בלעדיות הפרסום ברשת.

על מחברים המעוניינים לפרסם באתר להירשם כחברים בו. לחצו כאן לרישום משתמש חדש

מאמרים של אותו/ה מחבר/ת יתפרסמו באתר במרווח של חודש לפחות ביניהם, ולכן במקרה שמאמר פרי עטכם פורסם באתר מומלץ להמתין כחודש לפני שליחת מאמר נוסף.

 

תהליך העבודה על מאמר:

אנו מתייחסים למאמרים שנשלחים אלינו בכבוד וברצינות רבה. אנו מצפים שגם אתם, טרם משלוח המאמר אלינו, תעיינו במאמרכם באופן ביקורתי במטרה לשפרו. אנו מודעים לכך שכתיבה אינה מלאכה קלה, שדורשת לא פעם עבודה, ולעיתים שיתוף של עמיתים אחרים, ואנו מעריכים מאוד את אלה ש"שולחים ידם בעט" במטרה לחלוק את הידע והניסיון שלהם עם אחרים.

כאשר אנו מקבלים מאמר אנו קוראים אותו, מעריכים את סגנונו ואת מידת הרלוונטיות וההתאמה שלו לאתר ומחליטים באשר לקבלתו לפרסום באתר. תשובה לגבי הפרסום מתקבלת תוך שבוע עד חודש, לפי מידת העומס על המערכת. לצערנו, אין באפשרותנו לנמק באופן מפורט במקרה של דחיית המאמר מעבר לשיקולים המצוינים במסמך זה.

עם קבלת המאמר מהמחבר/ת מושקעת בו עבודת עריכה, ולכן אין באפשרותנו לקבל לאחר הגעתו אלינו גרסאות אחרות שלו, שבהן שינויים או תוספות שלא הופיעו בגרסה שנשלחה לראשונה לאתר. לפיכך, בשליחתכם מאמר לאתר אנא ודאו שזוהי מבחינתכם הגרסה הסופית והמוגמרת.

תהליך העריכה של מאמר לקראת הוצאתו לאור כולל האחדת כתיב, תיקון טעויות הקלדה, טעויות פיסוק וטעויות לשוניות; הצעות לשיפור הניסוח והמבנה במקרה הצורך; והערות לכותב/ת שבהן בקשות להבהרה, להרחבה או לחשיבה מחודשת במקרה הצורך.

לאחר קבלת תגובה מהכותב/ת, ולאחר סבב עריכה נוסף אם יש בכך צורך, המאמר יתפרסם באתר. תהליך העריכה מתרחש תוך מעורבות הכותבים ובדיאלוג איתם, והמאמר יעלה לרשת רק לאחר הסכמת הכותב/ת.

 

סיווג המאמר:

את המאמרים המתפרסמים באתר ניתן לסווג בדרכים הבאות: פרסומים החופשיים לכל המבקרים באתר, כאלה המאפשרים רק לחברי האתר בעלי הרשאה מקצועית לעיין במאמר, וכאלה הפתוחים לפסיכולוגים בלבד. המאמרים יסווגו הן על ידי המחבר והן על ידי מערכת האתר בהתאם למגבלות החוקיות והאתיות, ומתוך שאיפה למתן חשיפה מקסימאלית בהתאם לכללי החוק והאתיקה. במידה ונראה לכם חשוב שהמאמר יסווג בדרך מסוימת, יש לציין זאת במכתב.