פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×צילום מאת Nisim Touitou
Nisim Touitou ©
זכור אותי
שחר בורוכוב
שחר בורוכוב

שחר בורוכוב

פסיכולוגית מאומתת
מספר רישיון: 27-147407

אודות

פסיכולוגית בהתמחות רפואית. מקבלת ברחובות. עושה ביקורי בית ברחובות והסביבה. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה רפואית של המכללה האקדמית ת"א-יפו. פסיכולוגית בחטיבה הקרדיולוגית בבית חולים קפלן, פסיכולוגית במכון IVF בבית...

פניה אל שחר בורוכוב

פסיכולוגית בהתמחות רפואית. מקבלת ברחובות. עושה ביקורי בית ברחובות והסביבה.

בעלת תואר שני בפסיכולוגיה רפואית של המכללה האקדמית ת"א-יפו.

פסיכולוגית בחטיבה הקרדיולוגית בבית חולים קפלן, פסיכולוגית במכון IVF בבית חולים קפלן.

עובדת עם מתבגרים, מבוגרים, גיל שלישי.

בעלת ניסיון עם חולים המתמודדים עם מחלות אונקולוגיות; מחלות לב; טיפולי פוריות; אובדנים ואבל מורכב; מעברי ומשברי חיים; ליווי משפחות של חולים המתמודדים עם מחלה אקוטית/כרונית; ליווי צוות רפואי המתמודד בעצמו עם מצבים רפואיים מורכבים. 

כמו כן מלווה גם במחלות כרוניות, כאב, מצבי טראומה כתוצאה ממצבים רפואיים, הורים לפגים. 

מלווה בכל שלבי המחלה: אבחון, התמודדות עם המחלה בזמן אמת, הכנה לפרוצדורות רפואיות וניתוחים, ליווי ברימיסיה של המחלה.

מטפלת בגישה אינטגרטיבית המערבת חשיבה דינאמית עם כלים קוגנטייבים-התנהגותיים, גל שלישי, דמיון מודרך, גישות עדכניות המוכוונת אבל ואובדן, גישות נרטיביות ואקזיסטנציאליסטיות - מוכנוות משמעות.

מלווה גם במעברי ומשברי חיים: אובדנים, יציאה לפנסיה ומשברים אחרים.

התמודדות עם מחלה כרונית/אקוטית היא מורכבת ומשתנה. לעיתים היא מלווה בתחושות של חרדה ודיכאון, היא יכולה לדרוש שינויים בהרגלי החיים ועלולה להציף שאלות מהותיות על החיים, על ההמשך שלהם ואיכותם. לעיתים התחושה היא כי קשה לדבר על המחשבות והרגשות שמתעוררים נוכח מחלה עם בני המשפחה או חברים קרובים, ואף ישנם נושאים שהם בגדר טאבו לדבר עליהם. 
מחלה עלולה להפגיש אותנו עם שבריריות החיים, עם צורך בהתארגנות מחדש, עם גיוס משאבים לכדי התמודדות, ועלולה להציף תכנים מהעבר שאולי לא דוברו ועובדו. 
מחלה או משבר חיים עלול להביא לתחושת כאוס, ירידה בתפקוד, תחושה של אובדן שליטה, מצבי רוח משתנים ואף יאוש.

גם בני המשפחה מתמודדים עם קשיי מחלת בן/בת הזוג, ההורה או הילד. הם עלולים לחוש שהטיפול בבן המשפחה שואב הרבה מכוחותיהם, וחשים אשמה כאשר חושבים גם על החיים שלהם, אשר ממשיכים לצד המחלה.

אנשי צוות רפואי, המטפלים ומתמודדים עם מטופלים רבים, עלולים לחוש שחיקה, לחץ, קשיי שינה מצבי רוח משתנים, חוסר סבלנות ואף כעס. גם הם, מנסים לשמור על עצמם ומשפחתם מהקושי שבטיפול רצוף בחולים.

הטיפול הפסיכולוגי הרפואי מוכוון ללוות בשלבי המחלה השונים ולהתאים עצמו להתמודדות העכשווים של המטופל ומשפחתו. הליווי בזמן קבלת האבחנה יהיה שונה מליווי בשלבי רמיסיה למשל. לעיתים נדרשת הכנה לפרוצדורה מורכבת ומאיימת, ולעיתים התארגנות לקראת תקופת טיפולים שעלולה להיות קשה. לאחר ניתוחים עלולה לצוף חרדה מאיימת המשפיעה על המתמודד ובני ביתו, ואשר נורא מבלבלת.
התמודדות עם מחלה גופנית עלולה לגרום לבלבול בין תחושות שהן גופניות לבין תחושות חרדה המתבטאות בגוף.

אם אתה או מישהו בסביבתך חש מצוקה וירידה בתפקוד נוכח מחלה ,מצב בריאותי או משבר חיים, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ולתכן תוכנית טיפול. שחר בורוכוב - 0506351043

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של שחר בורוכוב, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי שחר בורוכוב ובאחריותו/ה.