לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

לשאת את הנפש במהופך / גיא פרל

ספרים | 19/6/2016 | 4,933

בשנים האחרונות הצטרף קולו הייחודי של המשורר גיא פרל אל שדה הביקורת והמסה הישראלית. פרל, אנליטיקאי יונגיאני, כותב רשימות ומאמרים מעמיקים על נציגיה הבולטים של השירה העכשווית. מאמריו משלבים באופן ייחודי בין המבט הפסיכולוגי להיכרות נרחבת עם התרבות היהודית והעולמית ומלווים ברגישות ספרותית נדירה. הפרק המוצע כאן לקריאה הוא מאמר שעוסק בניסיון ההתמודדות של המשוררת אלחנדרה פיסארניק עם דיכאון חריף, שהסתיים לצערנו בהתאבדותה. המאמר מתמקד באופן בו פיסארניק עושה שימוש בסמל האינטגרטיבי של השמש השחורה ובקריסתו של הסמל, המייצגת את קריסת המימד הסימבולי כולו.

לשאת את הנפש במהופך
 
גיא פרל
 
לשאת את הנפש במהופך
רשימות על שירה
 
הוצאת קשב לשירה
 
 
 
בשנים האחרונות הצטרף קולו הייחודי של המשורר גיא פרל אל שדה הביקורת והמסה הישראלית. פרל, אנליטיקאי יונגיאני, כותב רשימות ומאמרים מעמיקים על נציגיה הבולטים של השירה העכשווית. מאמריו משלבים באופן ייחודי בין המבט הפסיכולוגי להיכרות נרחבת עם התרבות היהודית והעולמית ומלווים ברגישות ספרותית נדירה.
רשימותיו ומסותיו מעניקות חווית קריאה אסתטית בפני עצמה בד בבד עם היותן מסע פנוראמי ביצירתו של דור בשירה.
עם המשוררות והמשוררים שספריהם נדונים בלשאת את הנפש במהופך נמנים, בין השאר, יונתן ברג, ליאור גרנות, תהילה חכימי, דנה לובינסקי, מי-טל נדלר, אלחנן ניר, טל ניצן, בכל סרלואי, עדי עסיס, ליאור שטרנברג, ענת שרון-בלייס ורבות אחרות.
רשימות נוספות מוקדשות למשוררים מדורות קודמים בשירה העברית כגון יהודה עמיחי וטוביה ריבנר. מסות נרחבות היקף מוקדשות לשירתם של פרננדו פסואה ואלחנדרה פיסארניק.
לשאת את הנפש במהופך נותן בידי הקורא מילון גדול של אפשרויות ופרספקטיבות קריאה רעננות ומעורר מחדש את חווית הקריאה.
 
הפרק המוצע כאן לקריאה הוא מאמר שעוסק בניסיון ההתמודדות של המשוררת אלחנדרה פיסארניק עם דיכאון חריף, שהסתיים לצערנו בהתאבדותה. המאמר מתמקד באופן בו פיסארניק עושה שימוש בסמל האינטגרטיבי של השמש השחורה ובקריסתו של הסמל, המייצגת את קריסת המימד הסימבולי כולו.
 
 
גיא פרל הוא משורר, אנליטיקאי יונגיאני, עובד סוציאלי ומורה באוניברסיטת תל-אביב. מתגורר במבשרת ציון עם רעייתו, בנו ובתו. עובד בפרקטיקה פרטית. ספר שיריו "יש נקודה מעל הראש שלך" ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד (2013). מפרסם בקביעות מסות ורשימות על שירה בכתבי עת ועיתונים שונים. פרסם שני ספרים ומספר מאמרים בתחום הטיפול באלימות במשפחה.
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחבר וההוצאה לאור:
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.