לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

מאה שנים של חלומות

ספרים | 4/2/2009 | 14,716

הספר עוסק במחקר הפסיכולוגי של חלומות במאה השנים האחרונות. המחבר מציג את ההסברים הפסיכולוגיים המרכזיים לתופעת החלימה ודן בנושאים נוספים, כגון: השפעת הטראומה על חלומות, הגורמים המשפיעים על זכירת חלומות, האפשרות למדוד חלימה באופן פיסיולוגי ושאלות מרתקות רבות אחרות הקשורות לחלימה וחלומות.

מאה שנים של חלומות

 

מאה שנים של חלומות

מאת דקל שלו

 

 

 

 

מדוע אנו חולמים? מה המשמעות של חלומותינו? מהם ההבדלים  בין חלומות ילדים לחלומות בוגרים, ובין חלומות נשים לחלומות גברים? האם אדם יכול להיות מודע לכך שהוא חולם? האם עיוורים חולמים? האם ניתן למדוד חלימה באופן פיזיולוגי? – אלה כמה מן השאלות שבהן דן דקל שלו בספרו. חלקו הראשון של הספר מציג סקירה של שלושת ההסברים הפסיכולוגיים המרכזיים לתופעת החלום, מן ההסבר הפסיכואנליטי שהוא המוכר ביותר, דרך ההסבר הפסיכופיזיולוגי המוכר פחות, ועד להסבר הקוגניטיבי המוכר למעטים בלבד.  החלק השני מחולק לפרקים שכל אחד מהם מתמקד בשאלה הקשורה בחלום. הם מציעים תשובות לשאלות שהוצגו לעיל, ולשאלות נוספות  - כמו השפעת הטראומה על חלומות, ואופי הגורמים המשפיעים על זכירת חלומות.  "מאה שנים של חלומות" הוא מבט מרתק על שאלות המעסיקות בני אדם מאז ומעולם.

 


- פרסומת -

דקל שלו נמנה עם סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה, ואחראי על קורסים בפסיכולוגיה. במסגרת עבודתו עסק בכתיבה ופיתוח של חומרי למידה של האוניברסיטה הפתוחה בפסיכולוגיה קוגניטיבית ובפסיכולוגיה של הדמיון והחלום. המפגש עם הסטודנטים לאורך השנים, עם השאלות המרובות ועם חוסר הידע המדעי בנוגע למחקר החלימה, הוליד בו את ההכרה בצורך בספר המציג את הזרמים המרכזיים השונים במחקר הפסיכולוגי של החלימה, המיועד לקהל הרחב.

 

 

 

עריכה: נירית איטינגון

עיצוב עטיפה: יעל בר־דיין

עימוד: גרינהויז הרצליה

נדפס בישראל תשס"ט 2009 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

לפניכם פרק ההקדמה מתוך הספר באדיבות המחבר:

מאה שנים של חלומות 1 מאה שנים של חלומות - הקדמה

 

      

 

  

 

תבנית לציטוט ביבליוגרפי (APA):

שלו, ד. (2009). מאה שנים של חלומות. פסיכולוגיה עברית. אוחזר מתוך https://www.hebpsy.net/articles.asp?id=1989


תבנית לציטוט ויקיפדיה:

* {{פסיכולוגיה עברית|שלו, ד.|מאה שנים של חלומות|1989|2009}}

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

רן אלמוגרן אלמוג6/2/2009

דקל ברכות על הפיכת החלום למציאות!.