לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

אחת, שנים, משפחה / מיכל קידר איורים: נורית יובל

ספרים | 4/11/2015 | 6,053

אחת, שנים, משפחה הוא ספר לילדים, המתאים גם לפעוטות ומסַפֵּר את סיפורה של משפחה אחת, שיש בה אימא, ילדה וילד. המשפחה הזאת דומה במובנים רבים לרוב המשפחות שיש בהן בדרך כלל זוג הורים וילד או ילדים, אך גם שונה מהן, מאחר שבמשפחה הזאת יש רק הורה אחד.

אחת, שנים, משפחה / מיכל קידר איורים: נורית יובל 
 
מיכל קידר איורים: נורית יובל
אחת, שנים, משפחה
 
 
הוצאה עצמית
 
 
 
 
אַחַת, שְׁנַיִם, מִשְׁפָּחָה הוא ספר לילדים, המתאים גם לפעוטות ומסַפֵּר את סיפורה של משפחה אחת, שיש בה אימא, ילדה וילד. המשפחה הזאת דומה במובנים רבים לרוב המשפחות שיש בהן בדרך כלל זוג הורים וילד או ילדים, אך גם שונה מהן, מאחר שבמשפחה הזאת יש רק הורה אחד.
הספר מספר את סיפורן של משפחות יחידניות רבות ומנסה לתת מענה לשאלות שילדים, ובפרט ילדים למשפחות יחידניות, עסוקים בהן: "איך הגעתי לעולם?", "מי הביא אותי לעולם?", ובעיקר - "למה אין לי אבא?"
שאלת ה"אין" וה"יש", היא אחת השאלות המרכזיות והמורכבות ביותר במשפחות בכלל ובמשפחות יחידניות בפרט. ילדים רואים את העולם דרך עיני הוריהם, וכשלהורים יש תחושת ביטחון וחיוביוּת גם באשר ל"יֵש" וגם באשר ל"אֵין", הילדים חשים זאת, והעולם נתפס אז בעיניהם כמקום בטוח וחיובי, גם במקומות המלֵאים שבו וגם במקומות החֲסֵרים.
זו הסיבה שהעיסוק בעניין זה חשוב כל כך ופותח בפני הילדים וההורים אפשרות לדבר על הדברים שזכינו בהם ועל הדברים החסרים, על מה שאנו יכולים ועל מה שאיננו יכולים. כל זאת, תוך מתן אפשרות לבטא את מגוון הרגשות העשויים לעלות סביב הדיבור על עניינים אלה.
 
מיכל קידר, עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית, בוגרת התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באוניברסיטת בר־אילן ואימא יחידנית לאֵלָה ולעִדּוֹ. הספר נכתב כספר אישי לילדיה בשם אִמָּא שֶׁל אֵלָה וְשֶׁל עִדּוֹ וענה על שאלות חוזרות ונשנות שלהם ושל ילדים אחרים. מאחר שילדים והורים נוספים אהבו את הספר ואף חזרו וקראו בו, הוחלט לפרסמו בתקווה שיביא הנאה, עניין ותועלת גם לאחרים.
נורית יוּבל, מאיירת ועורכת, שעֵטָהּ ומכחולָהּ הפיקו ספרים רבים לילדים ולנוער. נשואה, אימא וסבתא.
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחברת:
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.