לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

חידת הילדות / רוני סולן

ספרים | 4/1/2007 | 16,597

חידת הילדות חושף בפנינו את מבוכי ההתפתחות הרגשית, את חוויות הילדות המוקדמת ואת 'אוצרות הנפש' הטמונים בנו. הספר פותח צוהר לעצמנו פנימה, לתפישתנו הסובייקטיבית את המציאות ולמחוללי סערות רגשיות בנו כמו: קנאה, פרידה וחשש מהזר. הספר מאפשר לנו כבוגרים, כהורים וכאנשי מקצוע, נגישות טובה יותר לחידת הילדות החבויה בנו ובשותפינו לדרך - ילדים, בני זוג ומטופלים. התובנות החדשות עשויות לשפר את יכולתנו להשפיע על התפתחות הייחודיות, על הכישורים לאהוב, ליהנות ולגעת באושר, להיות יצירתיים ולחוות את הזוגיות כמעשה אמנות ביחד ובנפרד.

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: התפתחות, ילדים, פסיכואנליזה, ספרים
דינה רחמני זילברשטיין
דינה רחמני זילברשטיין
חברה ביה"ת
שפלה, אונליין (טיפול מרחוק)
אורי לבוא ורדינון
אורי לבוא ורדינון
פסיכולוג
תל אביב והמרכז, טיפול מרחוק דרך האינטרנט
דן נייגר
דן נייגר
חבר ביה"ת
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק), רמת גן והסביבה
מיכל נעים פריד
מיכל נעים פריד
עובדת סוציאלית
תל אביב והסביבה, שרון ושומרון, פתח תקוה והסביבה
עידן רוה
עידן רוה
פסיכולוג
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
אורנית עופר
אורנית עופר
מטפלת בהבעה ויצירה

חידת הילדות / רוני סולן

רוני סולן

 

חידת הילדות

ההתפתחות הרגשית מהלידה עד גיל שלוש והשלכותיה בבגרות, בזוגיות ובהורות

 

 הוצאת מודן

 

חידת הילדות חושף בפנינו את מבוכי ההתפתחות הרגשית, את חוויות הילדות המוקדמת ואת ''אוצרות הנפש'' הטמונים בנו. הספר פותח צוהר לעצמנו פנימה, לתפישתנו הסובייקטיבית את המציאות ולמחוללי סערות רגשיות בנו כמו: קנאה, פרידה וחשש מהזר. הספר מאפשר לנו כבוגרים, כהורים וכאנשי מקצוע, נגישות טובה יותר לחידת הילדות החבויה בנו ובשותפינו לדרך - ילדים, בני זוג ומטופלים. התובנות החדשות עשויות לשפר את יכולתנו להשפיע על התפתחות הייחודיות, על הכישורים לאהוב, ליהנות ולגעת באושר, להיות יצירתיים ולחוות את הזוגיות כמעשה אמנות ביחד ובנפרד.


- פרסומת -

חידת הילדות נכתב בעקבות הנחיית סמינר רב שנים בחוג לפסיכותרפיה בנושא ההתפתחות הרגשית של הילד. פרקי הספר שזורים בדוגמאות רבות מחיי היומיום, במובאות מהספרות היפה ובסיפורים מרגשים ממפגשים טיפוליים - דרכם ניתן להגיע ליתר הבנה של מקורות הסיפור האישי.

ד"ר סולן פורסת את צרכיה ומאווייה של הנפש הרכה, ''של הילד שלנו ושל הילד שבתוכנו'', ומדגישה שאין ילדים ואין הורים מושלמים. כמטפלת היא מפגישה אותנו עם גישתה התיאורטית המקורית, לפיה החווייה המכוננת בהתפתחות הרגשית ובטיפולי הנפש הינה העלאת עקבות זיכרון חבויים, המהדהדים בקרבנו, וחיזוק הנכסים הרגשיים הקשורים ביצירתיות, באהבה ובשמחת החיים. 

 

 

  

 

ד"ר רוני סולן, פסיכואנליטיקאית מנחה, פסיכולוגית קלינית בכירה ומדריכה מוסמכת. מרצה במכון הפסיכואנליטי הישראלי בירושלים, בחוג לפסיכותרפיה של בית הספר לרפואת המשך באוניברסיטת תל–אביב, מומחית בטיפול אישי בילדים, מתבגרים ובוגרים ובטיפול זוגי.

 

"ספרה של ד"ר רוני סולן, חידת הילדוּת, הוא מסע מעמיק ומרתק אל מעמקי נפשו של הילד, אל מהלכי התפתחותו הרגשית והאישיותית, ואל מערכות–היחסים המעצבות את כולנו. ספר חם ומרגֵש." (עמוס עוז) 
 

 

 

חידת הילדות / רוני סולן 1  לפניכם המבוא והפרק הראשון מתוך הספר באדיבות המחברת וההוצאה

 

 להזמנת הספר במחיר מוזל ביריד "פסיכולוגיה עברית"

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.