מכון תל-אביב לפסיכותרפיה - פסיכולוגיה עברית
מכון תל-אביב לפסיכותרפיה - פסיכולוגיה עברית

ברוכים הבאים

מכון תל-אביב לפסיכותרפיה הנו מכון פרטי המספק מגוון טיפולים: טיפולים דינאמיים, טיפולי CBT, טיפול זוגי, טיפול קבוצתי, טיפול פסיכולוגי בילדים וטיפול CBT לילדים, טיפול ויעוץ פסיכיאטרי לכל הגילאים, אבחונים ועוד. הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לבירור כל שאלה.

לאתר שלנו לחצו כאן

איך טיפול פסיכולוגי עובד וכיצד הוא עוזר?

מטרתו של הטיפול הפסיכולוגי לשפר את מצבו הנפשי של האדם בכל רבדיו, כולל מצבו הרגשי, פזיולוגי, מצב יחסיו הבינאישיים, וכל זאת בראי קשייו השונים. טיפול פסיכולוגי מתנהל בפגישות קבועות, מדי שבוע, בדרך כלל בזמן ומקום קבועים, טזאת על מנת לקדם את האדם לעבר מטרותיו, אם הן התמודדות טובה יותר עם חרדה, דיכאון וכו', או התפתחות אישית וצמיחה, שיפור יחסים זוגיים ועוד.

מהו ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לפסיכותרפיה?

טיפול פסיכולוגי מבוצע על ידי פסיכולוגים מומחים כגון פסיכולוגים קליניים, חינוכיים וכדומה, ולעומת זאת טיפול פסיכותרפי מבוצע על ידי פסיכותרפיסטים מוסמכים (שלמדו בבית ספר לפסיכותרפיה) ובוגרי מקצועות עבודה סוציאלית קלינית, טיפול בהבעה ויצירה וכל מי שהוסמך לכך על ידי משרד הבריאות. פסיכולוגים מומחים יכולים להעמיק את הכשרתם בבית ספר לפסיכותרפיה וכך גם הם פסיכותרפיסטים לאחר סיום לימודיהם והכשרתם.

מה ההבדל בין פסיכולוג לפסיכיאטר?

פסיכיאטר הנו רופא מומחה אשר רשאי למתן מרשמים תרופתיים, פסיכיאטר הנו רופא בעל מומחיות בפסיכיאטריה, תחום בבריאות הנפש בו פסיכיאטר מאבחן ומטפל בתחום בריאות הנפש על מנת לקדם, לעזור ולשקם את אלו הזקוקים לעזרה נפשית. פסיכולוג אינו רופא אלא מטפל הלמד והוכשר למתן טיפול נפשי באמצעות שיחה או מתן שירותים אחרים בתחומים שונים, כגון פסיכולוג תעסוקתי, חברתי, חינוכי ועוד.

מה קורה בתוך טיפול פסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי הוא מפגש בין שניים, מטפל ומטופל, כאשר המטרה היא להרגיש טוב יותר, להתמודד טוב יותר, להרגיש רגשות חיוביים יותר, להתמודד עם חרדה, דיכאון וכל פתולוגיה נפשית אחרת. להבין מהו העצמי באופן מעמיק יותר, ממה הנפש שלנו מורכבת, מהם החוזקות והחולשות שלנו, כיצד אפשר לזהות דרכי חשיבה הן של העצמי והן של אחרים באופן מדויק יותר, וכך להתמודד טוב יותר עם מצבים שונים. טיפול פסיכולוגי מאפשר ליצור חוסן נפשי טוב יותר להתמודדות עם מצבים שונים בחיים, הן מבחינת החזקת העצמי והן מבחינת יכולות בינאישיות. באופן כללי הטיפול הפסיכולוגי מסייע להקל על מצוקה נפשית, באמצעות שיחה, לבנות יחסי אמון. טיפול פסיכולוגי הנו בדרך כלל בשניים, אחד על אחד, אך עשוי להיות גם בקבוצה או כזוג בטיפול זוגי.

אלו סוגי טיפול פסיכולוגי קיימים?

קיימים סוגי טיפול רבים, להלן מספר סוגי טיפול פסיכולוגי: 

 • טיפול דינאמי - טיפול ברבדים מודעים ולא מודעים של הנפש המשפיעים גם על ההתנהגות, הגעה לתובנות לגבי העצמי, הבנה עמוקה של האדם את מהותו, את יחסיו, את עברו, עיבוד של אירועים המתרחשים בחייו ופרשנות שלהם. מדובר בטיפול מעמיק ומקיף.
 • טיפול CBT - טיפול קוגנטיבי התנהגותי מציע שילוב בין חשיבה (קוגניציה) ובין רגש והתנהגות. טיפול CBT הנו קצר מועד יחסית לטיפולים אחרים, ממוקד מטרות, אקטיבי ובעל בסיס מבוסס מחקרית. מדובר בשיטת טיפול נחקרת ודינאמית שמתפתחת עם השנים (כיום מדובר על הגל שהשלישי של טיפול CBT). מידת היעילות של הטיפול נחקרת ומבוקרת.
 • EMDR - Eye Movement Desentization Reprocessing  - מדובר בשיטה מוכחת ונחקרת לטיפול בטראומה. בסיס השיטה הוא שקיים זכרון שנחוו שאינם פתוחים ומשוחררים. הטיפול מציע שחרור של אותם זכרונות על ידי גירוי בילטרי של שתי אונות המוח תוך שחרור אסוציאציות במספר ערוצים - קוגנטיבי, רגשי, חושי וסומטי, תוך הסתמכות על יכולות הריפוי העצמי טבעי של האדם.
 • טיפול זוגי - טיפול לשני בני זוג מול המטפל, המאפשר לזוגות, בין אם נשואים או לא, לאבחן, לזהות ולהתמודד עם קשיים, אתגרים ומשברים בחייהם הזוגיים, ולסות לשפר ולהתמודד טוב יותר ביחסים שלהם. באמצעות הטיפול הזוגי ניתן להבחין בדפוסים חוזרים, וכל זאת לבנות תקשורת טובה יותר ואמון, ובמקרים מסויימים, להיפרד באמצעות הטיפול הזוגי.
 • טיפול קבוצתי - מדובר בשיטת טיפול בה קיים מנחה מטפל (או יותר) וקבוצה קטנה בדרך כלל של מטופלים, היוצרים שיח טיפולי יחד כקבוצה. הקבוצה מהווה מרחב תמיכה, שיתוף, שיקוף ואימון למיומנויות חיים ותפקוד. קיימים סוגי קבוצות טיפול שונות: קבוצות טיפול בהתמכרויות, קבוצות ניהול כעסים, קבוצות מבוססות CBT קוגנטיבי התנהגותי, קבוצות פסיכודינמיות ועוד.

 

צרו עמנו קשר בטלפון: 077-9969194

או הקליקו כאן ליצירת קשר דרך וואטסאפ בנייד

הטיפולים שלנו

המכון נמצא ברחוב פרופ׳ שור 16 בתל אביב, בסביבה שקטה ונעימה. ניתן להחנות ברחובות הסמוכים או בחניונים שונים באיזור. לפרטים נוספים

בקליניקה בפרדס חנה ניתנים טיפול פסיכולוגי וטיפול זוגי לתושבי איזור השרון: פרדס חנה, חדרה, בנימינה, זכרון יעקב, קיסריה ויישובי הסביבה. למידע נוסף: 

להתמודד עם

 • הפרעות חרדה
 • הפרעות דיכאון ומצב רוח
 • OCD - הפרעה טורדנית כפייתית
 • ביטחון עצמי נמןך, דימוי עצמי נמוך
 • קשיים של ילדים ונוער
 • קשיים בזוגיות
 • יציאה מהארון וטיפול זוגי לזוגות הומוסקסואלים
 • אבל ואבדן
 • פגיעה מינית
 • הפרעות קשב וריכוז

צרו קשר

מוזמנים ליצור עמנו קשר:

בטלפון: 077-9969194

בדוא"ל: mail@tapi.org.il

כתובת: פרופ' שור 16, תל-אביב. (קומה תחתונה).

Facebook | YouTube | Twitter

למיקום בגוגל מפות לחצו כאן

מאמרים

צרו קשר

מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.