לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

חרדה היא הזדמנות / עודד מבורך

ספרים | 20/5/2016 | 11,801

הספר מתאר מסע קבוצתי לא שגרתי עם פסיכולוג אקזיסטנציאליסטי. במהלך המסע המטופלים שואלים את עצמם: האם חרדה היא מחלה שיש להכחידה? ואולי היא טומנת בחובה הזדמנות גדולה? בתום הטיפול מגיעים המשתתפים להכרה חדשה. האם ישתמשו בה ליצירת שינוי משמעותי בחייהם? בפרק הסיום של הספר מביא מנחה הקבוצה את סיפורו האישי, הקושר אירוע דרמטי מתקופת שירותו הצבאי לבחירתו להתמקצע כפסיכולוג.

חרדה היא הזדמנות
 
עודד מבורך
 
חרדה היא הזדמנות
 
 
הוצאת מטר
 
 
 
 
"הרגשתי חולשה ויובש בפה, לא היה לי אוויר, הרגשתי כאילו מחצו לי את החזה במוט ברזל וידעתי שהפעם לא אחזיק מעמד. הייתי בטוחה שאני נחנקת ועומדת למות".
נועה היא אחת מחמישה מטופלים היוצאים למסע קבוצתי לא שגרתי עם פסיכולוג אקזיסטנציאליסטי. במהלך המסע הם שואלים את עצמם: האם חרדה היא מחלה שיש להכחידה? ואולי היא טומנת בחובה הזדמנות גדולה? בתום הטיפול, הנעזר בטכניקות חדשניות, מגיעים המשתתפים להכרה חדשה. האם ישתמשו בה וייצרו שינוי משמעותי בחייהם?
בפרק הסיום של הספר מביא מנחה הקבוצה את סיפורו האישי, הקושר אירוע דרמטי מתקופת שירותו הצבאי לבחירתו להתמקצע כפסיכולוג.
 
ד"ר עודד מבורך הוא פסיכולוג קליני ומפתח גישת "תרפיית הקולות היריבים" שיסודותיה פורסמו בספרו הקודם (ספר הקולות, הוצאת אבן חושן, 2010). הוא בעל ניסיון עשיר בטיפול אישי וקבוצתי באנשים הסובלים מחרדה. הוא משתמש בטכניקות טיפוליות מגוונות, ביניהן טכניקות התנהגותיות-קוגניטיביות, משחקי תפקידים, היפנוזה, שיח דינמי, רעיונות נרטיביים ובודהיסטיים, וכל אלה, בהשראת גישה אקזיסטנציאליסטית שמקדמת את אחריותו של האדם על חייו.
 
לפניכם שלושה פרקים מתוך הספר באדיבות המחבר וההוצאה לאור:
 
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אלכסנדר מושקוביץאלכסנדר מושקוביץ21/5/2016

תודה. נהנתי לקרוא!