לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

מי נבהל מחץ מורעל / שלומית מירון, איורים: אלכסנדרה לזובסקי

ספרים | 4/4/2013 | 8,410

טראומות ילדות חברתיות (כמו הצקות לילדים בבית ספר) הוא נושא מוכר וכואב, המעלה זכרונות מרים בכולנו. הסופרת שלומית מירון, שכתבה את "המוצץ שלי והמוצץ של אבא – סיפורו של מסע גמילה משפחתי" (שתורגם לשפות זרות) יוצאת לעוד מסע משפחתי. הפעם המסע הוא של ילד שחזר מבית ספר עם 'חץ מורעל בלב' ושל אמא אחת שהצליחה להתעשת ולהרגיע את עצמה ואותו. יחד הם בונים מעבדה פנימית לריפוי ולהעצמה – גם בשביל החיצים הבאים

מי נבהל מחץ מורעל / שלומית מירון, איורים: אלכסנדרה לזובסקי 
 
שלומית מירון, איורים: אלכסנדרה לזובסקי
מי נבהל מחץ מורעל
מסע ריפוי לילדים ולהורים
 
'מנדלי מוכר ספרים ברשת'
 
 
 
 
ילד שהעליבו אותו בבית הספר מגיע הביתה עם "חץ מורעל בלב". הוא בקושי יכול לדבר. הוא לא מצליח להבין. הוא לא יודע איך להרגיע את העלבון ואת הכאב.
אמא שלו לא מאבדת את העשתונות. היא סופרת עד עשר ומתגברת על הכאב שלה - לא מפציצה אותו מיד בשאלות שעומדות לה על קצה הלב: איך זה קרה? למה לא החזרת? למה לא סיפרת למורה? היא מאפשרת לו ולא פחות חשוב - גם לה - להרגע.
אחר כך הם יוצרים יחד מעבדה משותפת שבה הם מאבחנים, רוקחים ומייצרים קסמים והגנות נגד החצים הבאים.
זהו מסע ריפוי והעצמה - של אמא אחת שמצליחה להרגיע את עצמה ולהיות קשובה, משעשעת ויצירתית וילד רגיש שמגייס את הדמיון שלו לבניית עוצמה פנימית.
הסיפור פורסם לראשונה בבלוג של שלומית בסלונה וזכה לפניות נרגשות מצד אנשי חינוך, שביקשו להשתמש בסיפור ככלי לטיפול ולהדרכה בנושא בריונות והצקות בבית ספר.
הספר "מי נבהל מחץ מורעל" שראה אור באנגלית ובעברית כספר אלקטרוני - מבקש להציף את הנושא בבתים פרטיים, בגני ילדים ובכיתות נמוכות בבתי ספר יסודיים. וזאת לא רק כדי להבין את עולמו של הילד הפגוע אלא גם את מצוקות הפוגע.
מי נבהל מ"חץ מורעל" נועד להקראה ולקריאה משותפת של ילדים ומבוגרים, כי כולנו מתמודדים עם חיצים מורעלים.
 
שלומית מירון - יוצרת ומנחת סדנאות כתיבה בתהליכי מודעות וביבליותרפיה. בין השאר, מחברת הספר "המוצץ שלי והמוצץ של אבא – סיפורו של מסע גמילה משפחתי" שנבחר על ידי המכון לתרגום ספרות עברית ותורגם לספרדית ולקטלנית. שלומית מירון מפרסמת סיפורים קצרים לילדים ולמבוגרים על במות שונות, בין השאר באתר פסיכולוגיה עברית.
את הספר איירה הציירת אלכסנדרה לזובסקי.
 
 
 
לפניכם מספר עמודים מתוך הספר באדיבות המחברת:
 
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

שלומית מירוןשלומית מירון6/4/2013

בתקווה להפחית את מספר החיצים. תודה לך דבורה. אני מקווה שהספר יתרום להפחתת החיצים או לפחות להפחתת הבהלה והכאב

dvora ashkenazidvora ashkenazi5/4/2013

המון תודות. חצים מורעלים פוגעים בנו כל חיינו צריך ללמוד לא להיבהל ולרפא