לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

קולה של שפרה / ספר מאת תמר אהרוני

ספרים | 27/3/2010 | 12,223

לפני 12 שנה, אובחנה אצל תמר אהרוני, דוקטורנטית בפסיכולוגיה, מחלה נדירה בשם 'פסאודו טומור סרברי'. "קולה של שפרה", ספרה הראשון, נולד בקורס לכתיבה יוצרת בעקבות מטלה לכתוב את סיפור חייה של דמות בשם 'שפרה בוכריס'...

קולה של שפרה

הוצאת אוריון

 קולה של שפרה

תמר אהרוני

   

תמר אהרוני היא דוקטורנטית בפסיכולוגיה באוניברסיטת באר שבע ועבדה שנים רבות במחקר בפסיכולוגיה של קבלת החלטות. כיום מלמדת סטודנטים כתיבה אקדמית. לפני 12 שנה, אובחנה אצלה מחלה נדירה בשם 'פסאודו טומור סרברי'*. לפני כ-6 שנים חלה התדרדרות חדה במצבה. ההחרפה גרמה לעיוורון זמני בעין ימין ולכאבי ראש קשים. מאז עברה 37 ניתוחים, אישפוזים מרובים, זיהומים קשים והרבה מאד סיבוכים רפואיים, ונאלצה לבנות את חייה מחדש אין ספור פעמים. למרות כל זאת,  היא לא נותנת למחלה להשתלט על כל חייה. היא חיה חיים מלאים: עובדת, לומדת, מתנדבת, מפסלת ומשחקת ברידג'. מאז כתיבת הספר חלה התייצבות במחלתה.


- פרסומת -

 

"קולה של שפרה" הוא ספרה הראשון. הוא נולד בקורס לכתיבה יוצרת בהנחייתו של אילן שיינפלד, בעקבות מטלה לכתוב את סיפור חייה של דמות בשם 'שפרה בוכריס'. חלק ניכר מעלילת הספר נכתב במהלך אשפוז של כמה חודשים בשל זיהום חיידקי קשה ממנו סבלה בעקבות ניתוח. תחושת חוסר האונים, התסכול, הכעס, חוסר הוודאות, איבוד השליטה על חייה – כל אלו עיצבו את נושא הספר והעלילה המרכזית. הידע שרכשה בלימודי הפסיכולוגיה נתן בידה כלים לבנייה אמינה של דמות הפסיכולוג והתהליך הטיפולי בספר.

 

* פסאודו טומור סרברי (Pseudo tumor cerebrei) היא מחלה נדירה ושכיחותה אחד מתוך 100,000. למחלה זו סימפטומים דומים לגידול במוח ומכאן שמה.  במחלה זאת, יש פגיעה במערכת הניקוז של הנוזל המוחי הנמצא בחלל הגולגולת מסביב למוח כך שנוזל זה אינו מתנקז כראוי.  ההצטברות של הנוזל המוחי הנוצרת מכך גורמת לכאבי ראש חזקים, ולוחצת על עצבי הראיה באופן העשוי להוביל לעיוורון.  מחלה זו מתפרצת בדרך כלל אצל נשים, בנות 20-50, בעלות משקל עודף. בשלביה הראשונים של המחלה ניתן לשלוט בה תרופתית, אך אחר כך יש בדרך כלל צורך בהכנסת נקז אשר ינקז את הנוזל המוחי מחלל הגולגולת. 

 

 

לפניכם פרקים מתוך הספר באדיבות המחברת וההוצאה לאור

 

 

 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.