פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

חותם האותיות

ספרים | 9/11/2009 | 19,292

"חותם האותיות" הוא החותם שמטביעות אותיות הטקסט הספרותי על זהות הקורא. הספר עוסק בהתבוננות בתהליך המורכב של הטבעת חותם זו - בעיצובה והתפתחותה של זהות הקורא בתהליך הקריאה. זהות היא תופעה המתקיימת וצומחת במשך כל החיים, ובהתאמה - תהליכי הקריאה הנידונים כאן הם תהליכים רצופים, המתמשכים על פני פרקי חיים ארוכים ונרחבים. הספר בוחן בחינה תיאורטית, אמפירית, ויישומית את הזהות המשתנה במהלך קריאה וכתיבה של טקסט ספרותי, וזאת מתוך זיקה מיוחדת לתהליכים ביבליותרפים.

חותם האותיות / רחל צורן

הוצאת כרמל

חותם האותיות

רחל צורן

 

 "חותם האותיות" הוא החותם שמטביעות אותיות הטקסט הספרותי על זהות הקורא.  הספר עוסק בהתבוננות בתהליך המורכב של הטבעת חותם זו - בעיצובה והתפתחותה של זהות הקורא בתהליך הקריאה.  זהות היא תופעה המתקיימת וצומחת במשך כל החיים, ובהתאמה -  תהליכי הקריאה הנידונים כאן הם תהליכים רצופים, המתמשכים על פני פרקי חיים ארוכים ונרחבים. הספר בוחן בחינה תיאורטית, אמפירית, ויישומית את הזהות המשתנה במהלך קריאה וכתיבה של טקסט ספרותי, וזאת מתוך זיקה מיוחדת לתהליכים ביבליותרפים.

\

הספר נועד למטפלים בתחומי הטיפול השונים:  פסיכולוגים, ביבליותרפיסטים ושאר העוסקים בטיפול באמצעות האומנויות. יחד עם זאת מיועד הספר גם לכלל הקוראים המתעניינים במפגש בין ספרות לפסיכולוגיה. זהו ספר המשך לספרה הקודם של המחברת הקול השלישי.


- פרסומת -

 

על המחברת: ד"ר רחל צורן היא ביבליותרפיסטית. מרצה, מדריכה ומטפלת. היא מרכזת את מסלול ההכשרה המקצועית בביבליותרפיה בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה ומלמדת במגמת המ"א לביבליותרפיה בחוג לייעוץ והתפתחות האדם באותה פקולטה. ספרה הקול השלישי: איכויותיה המרפאות של הספרות ואפשרויות יישומן בדיאלוג הביבליותרפי יצא לאור בהוצאת כרמל (2000). מהדורה שניה ומתוקנת (2009). ספר שיריה נייר שקוף יצא לאור בהוצאת כרמל (1991)

 

לפניכם פרק המבוא (עשיר בתוכן)  

וכן פרק נוסף מתוך הספר באדיבות המחברת וההוצאה לאור

 


- פרסומת -

 

 

 

 

 

 

 

תבנית לציטוט ביבליוגרפי (APA):

צורן, ר. (2009). חותם האותיות. פסיכולוגיה עברית. אוחזר מתוך https://www.hebpsy.net/articles.asp?id=2412

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.