סיון שרגאי
סיון שרגאי

סיון שרגאי
פסיכולוגית קלינית וחינוכית מומחית

סיון שרגאי

ברוכים הבאים לאתר החדש שלי

 

מי אני

שמי סיון ואני פסיכולוגית קלינית וחינוכית. מניסיוני אני יודעת עד כמה החיפוש אחר המטפל המתאים הינו תהליך מורכב. החיבור הראשוני ויחסי האמון הינם חשובים ביותר לאפשרות של תהליך טיפולי אמיץ ומוצלח.

באתר תוכלו לקרוא על ההכשרה וגישתי המקצועית ודרך זה להכיר אותי מעט.

מוזמנים ליצור קשר..

 

הכשרה מקצועית

ההכשרה האקדמאית שלי התחילה בשנת 2004, באוניברסיטת בן גוריון ולאחר מכן למדתי לתואר שני באקדמית תל אביב-יפו.

במהלך ההכשרה המעשית עבדתי בבית החולים גהה ובמכון להתפתחות הילד בהוד השרון.

במשך ארבע שנים התמחתי בפסיכולוגיה קלינית בבית חולים "מעייני הישועה" באשפוז מבוגרים ובמרפאת מבוגרים וילדים. במסגרת ההכשרה טיפלתי באנשים המתמודדים עם מצוקות שונות ובעיקרם דיכאון, חרדה, משבר פסיכוטי, פגיעות מיניות ומשברי חיים שונים.

במקביל לכך, עשיתי התמחות כפולה בפסיכולוגיה חינוכית. עבדתי במשך שש שנים בשרות הפסיכולוגי באלעד, באורנית ובלוד. עבדתי במסגרות חינוכיות שונות, החל מגנים בגיל הרך ועד לתלמידי תיכון, בחינוך הרגיל והמיוחד. במסגרת העבודה ערכתי אבחונים והתערבויות טיפוליות שונות ְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְשמטרתן לעזור להסתגלות מיטבית של התלמיד ומשפחתו.

בשנים האחרונות בנוסף לעבודה הטיפולית בקליניקה, אני לומדת לדוקטורט באוניברסיטת בר אילן וחוקרת את התמודדותם הנפשית והחוסן של מטופלים המאובחנים עם מחלת הטרשת הנפוצה, מתוך רצון לקדם את הידע, ההבנה וההתערבויות הטיפוליות הנחוצות לאדם המתמודד עם מחלה זו.

 

 

יצירת קשר

תוכלו ליצור עימי קשר 

בטלפון: 0543-444666

בדוא"ל: sivanshragay@gmail.com

כתובת: בית הרופאים, ז'בוטינסקי 12, בני ברק גבול רמת גן 

  ו-אביבים 14, שערי תקווה

 

סוגי טיפול

בהשקפתי המקצועית אני מאמינה כי חשוב להסתכל על כל אדם כמכלול וכמטפלת חשוב לי לאפשר לאדם העומד מולי אפשרות לעבור טיפול נפשי בהתאם למידותיו וצרכיו.

לאורך השנים למדתי שיטות טיפול שונות ומגוונות שמטרתן לעזור לאדם להתמודד באופן מיטיב יותר עם חייו ועם המצוקה. במהלך הטיפול, אנו בוחרים יחד את מטרות הטיפול וכך אני מדייקת בבחירה בשיטת הטיפול המתאימה. למשל בטיפול בטראומה לרוב אבחר בטיפול emdr ובטיפול בחרדה בדר'כ אבחר להעזר בטיפול ב-cbt וחשיפה. בכל הטיפולים, חשוב יהיה להבין את טיב הקושי עימו האדם מתמודד, את הכוחות שלו ואת הראיה הדינמית אודות הדינמיקה הפנימית שמניעה את הנפש.

כעת אפרט על סוגי הטיפול עימם אני עובדת :

טיפול דינמי 

הינו טיפול שמתמקד בהבנת העבר, התהליכים והתפיסות שהשתרשו אצל האדם כדי לעזור לו לחיות חיים מלאים ועשירים יותר.

דרך הבנת היחסים שהאדם יוצר עם הסביבה שלו ותוך מיקוד ביחסים הנרקמים בטיפול, ניתן ללמוד ולהכיר טוב יותר, למה אנחנו מרגישים ומתנהלים כך או אחרת.. איך היינו רוצים.. ואט אט לבנות קומה של מודעות, הבנה וסלחנות כלפי עצמנו.

טיפול דינמי יכול להיות קצר מועד, כאשר יש מוקד טיפולי ספציפי שגורם לתקיעות. אך לרוב, כאשר התחושה היא כי הסבל הוא ממושך ומקיף ומלווה את האדם באופן אינטנסיבי יהיה מומלץ על טיפול עמוק ורחב יותר.

 

 

טיפול קוגנטיבי התנהגותי

טיפול זה הינו בעיקרו קצר מועד ומומלץ במיוחד לאנשים שמתמודדים עם דיכאון, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית וחרדה על גווניה השונים (התקפי חרדה, פוביה ספציפית, חרדת בחינות ועוד).

הטיפול מתמקד בהבנת הסימפטום שגורם לסבל וחקירה לגבי איך הוא גורם לנו לחשוב, להרגיש ולהתנהג. בשלהי הטיפול, נבנים בחשיבה משותפת אתגרים טיפוליים שמטרתם להחשף בצחרה הדרגתית לגירוי שמעורר חרדה או קושי ובסופו של דבר להצליח להתמודד עימם בלי להימנע.

 

 

חשיפה ממושכת

הינו טיפול שממוקד בטיפול באנשים שסובלים מפוסט טראומה. האירוע הטראומטי יכול להיות ממוקד כמו תאונת דרכים או פגיעה ממושכת כמו פגיעה מינית.

בטראומה מתרחש קיפאון במערכת הנפשית והאדם מתקשה לעכל ולספר את הסיפור של הטראומה לעצמו או לאחרים.

הקושי יבוא לידי ביטוי לרוב בחוייה מחדש של הארוע דרך זיכרונות, פלשבקים, עוררות גופנית, דריכות, קשיי שינה וריכוז לצד רגשות אשמה, תחושות של ניתוק, ירידה בעניין ועוד. הקושי המרכזי הינו בהימנעות הולכת וגדלה של כל דבר שמזכיר לנו את האירוע הקשה שעברנו.

מטרת הטיפול היא לחשוף את האדם לאירוע שמעורר חרדה והימנעות גם בדימיון וגם במציאות, תוך תחושת קבלה וביטחון.

 

טיפול EMDR

טיפול ב- EMDR, מומלץ לאנשים עם הפרעה פוסט טראומטית שחוו הן ארוע טראומטי ממוקד כמו תאונה, פיגוע, אונס והן לאנשים שחוו טראומה מורכבת ממושכת למשל התעללות מינית, לוחמים בצבא ועוד. היעילות של הטיפול עולה ככל שהארוע יותר ממוקד.

בנוסף, טיפול EMDR יכול לעזור בעיבוד חוויות קשות וטראומטיות שכל אחד עובד במהלך חייו והן משפיעות על האופן שבו תופסים את העולם ופועלים בו. זכרונות טראומטיים מוקפאים בתוכנו ואינם ניתנים לעיבוד. בשל כך, בכל ארוע שיזכיר לנו את הזכרונות, אנו עלולים להיות מופעלים מבחינה רגשית, ללא יכולת לווסת את עצמנו ולפעול באופן שנרצה.

כך למשל, מתגבשות תפיסות שאנחנו נחותים, חסרי ערך, שהעולם מסוכן ואיננו אהובים. דרך עבודה ממוקדת על רשתות זיכרון שמכאיבות לנו ובשילוב עם גירוי בילטראלי, ניתן לעבד את הארועים וללמוד בהדרגה שאפשר גם אחרת.

 

הבחירה בין סוגי הטיפולים והמטרות נעשית תוך בנייה משותפת, הקשבה ותמיכה 

 

אל תשארו עם המצוקה לבד!

מוזמנים להתקשר ולהתייעץ, לגבי סוג הטיפול המתאים לכם.

 

 

מאמרים

טיפול פסיכולוגי מרחוק- במרחק נגיעה

היום המרחק בין אנשים מתקצר ובאמצעות טכנולוגיה אנו יכולים לרכוש ידע ולהתנסות חוויתית בקלות, גם מעבר לקצה השני של הגלובוס.

גם הטיפול הפסיכולוגי עובר שינויים ומתחדש ומאפשר יצירת קשר מקצועית ועניינית, ממש כמו בטיפול פסיכולוגי קלאסי, רק שכל אחד יושב על הספה אצלו בבית...

הסיבות לבחירה בטיפול אונליין דרך המחשב/הנייד ועוד נובעת לרוב משיקולי מרחק. כך למשל אנשים שגרים במרחק משמעותי מהמטפל אליו רצו לפנות, או למטפל בעל מומחיות שקשורה להתמודדות שלהם יוכלו לקבל את הטיפול הדרוש להם באופן נגיש ומיידי. כך גם לגבי אנשים הנוסעים לחו״ל במסגרת העבודה או שנדרשים לשינוי בלוז, הפגישה מרחוק מאפשרת גמישות בזמן ובמקום, ללא צורך לבטל או לפגוע בטיפול.

לעיתים אנשים חוששים מהפורמט הדיגיטלי ומכך שלא יצליחו להעביר את המסר או לחוש נוחות ושחרור כפי שהיינו מצפים שטיפול פסיכולוגי יאפשר, אך רוב החששות מתבדים כאשר מתנסים לראשונה. בפועל, למפגש עמוק וכנה בין שני אנשים, דרושים רק שני זוגות עיניים.

אם מסיבות אלו ואחרות מצאתם את הטיפול מרחוק כמתאים או שתרצו להתלבט ולהתייעץ, מוזמנים לפנות אלי.

מאמרים

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימי קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.