פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

נפש חיה / מוריאל ברילר

ספרים | 29/6/2016 | 4,364

הספר 'נפש חיה' עוסק בתִמצות המהות וביאור הסמליות של בעלי חיים המוזכרים במקרא, על ידי בחינת הכתוב עליהם בפשט, בדרש ובאגדה, כמו גם בעזרת התבוננות ומחקר על מנהגיהם בטבע. התמקדות במפגש שהתרחש עם בעל חיים מסוים (בחלום, באופן פיזי או בתמונה) - ביכולתה לעורר לפיקחון רב לגבי מצב אישי בהווה.

נפש חיה
 
מוריאל ברילר
 
נפש חיה
 
 
הוצאה עצמית
 
 
 
הספר 'נפש חיה' עוסק בתִמצות המהות וביאור הסמליות של בעלי חיים המוזכרים במקרא, על ידי בחינת הכתוב עליהם בפשט, בדרש ובאגדה, כמו גם בעזרת התבוננות ומחקר על מנהגיהם בטבע.
התבוננות מעין זו בבעלי החיים הקיימים ככלל בכדור הארץ, ובמיוחד באלו שמזמן הטקסט המקראי ואשר חולקים עם האדם את עולמו כבר עידנים, מגלה כי הם מסוגלים לשקף את תכונות המין האנושי באופן מעורר השראה.
התמקדות במפגש שהתרחש עם בעל חיים מסוים (בחלום, באופן פיזי או בתמונה) - ביכולתה לעורר לפיקחון רב לגבי מצב אישי בהווה.

בספר מופיעים 51 בעלי חיים מרכזיים, לכל אחד מהם מוקדש פרק, פרק אשר נועד לבסס היכרות ולמידה עליו - ומכאן על עצמנו. בכל פרק מובא תחילה המשתמע ממצב מאוזן של בעל החיים ומהותו, ולאחר מכן ביאור הביטוי הפיזי והסימבולי של פגישה עמו בעת חוסר איזון שאופייני לו.

'קלפי נפש חיה' הינם ערכה הנמכרת בנפרד ומשמשת כהרחבה לספר. מתאים לשימוש אישי או כעזר בתהליך טיפולי מעמיק.
 
מוריאל ברילר היא ילידת ירושלים, 1972, גדלה בעיר העתיקה, על התפר האמוני בין דת לחילוניות ובהשראת הקשר התרבותי בין מזרח למערב. למדה ב'ביה''ס לתיאטרון חזותי' בירושלים, עוסקת בכתיבה, גינון אורגני, וחינוך סביבתי לנוער. חיה עם בן זוגה וארבעת ילדיהם. כתבים קודמים - 'מלל' קובץ שירה 1996, 'לא מגלים לבנות' קלפי שירה 2011.
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחברת וההוצאה לאור:
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.