פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

חרדים וטיפול פסיכולוגי: סוגיות ותאורי מקרים / שניאור הופמן, לאה רוסמן, עורכים

ספרים | 8/1/2015 | 9,812

ספר זה בא להוסיף נדבך לבניית הגשר בין יהדות וטיפול נפשי. כמו כן מנסה הספר להסיר מעט את המסתורין מעל המתרחש בחדר הטיפולים ובזה לתרום את תרומתו להכרות טובה יותר למטפלים והעשייה הפסיכותרפויטית הממשית. בספר זה מובאים מאמרים המתארים טפול נפשי באנשים מהמגזר החרדי על ידי מטפלים דתיים/חרדים מתחום בריאות הנפש.

חרדים וטיפול פסיכולוגי: סוגיות ותאורי מקרים / שניאור הופמן, לאה רוסמן, עורכים 
 
שניאור הופמן, לאה רוסמן, עורכים
חרדים וטיפול פסיכולוגי
סוגיות ותאורי מקרים
 
golden sky
 
 
 
 
ספר צנוע זה בא להוסיף נדבך לבניית הגשר בין יהדות וטיפול נפשי. כמו כן מנסה הספר להסיר מעט את המסתורין מעל המתרחש בחדר הטיפולים ובזה לתרום את תרומתו להכרות טובה יותר למטפלים והעשייה הפסיכותרפויטית הממשית. בספר זה מובאים מאמרים המתארים טפול נפשי באנשים מהמגזר החרדי על ידי מטפלים דתיים/חרדים מתחום בריאות הנפש.

כל המאמרים המופיעים בספר הזה נכתבו על ידי חברי הצוות המקצועי במרפאה קהילתית לבריאות הנפש בחסות חרדית. הנושאים שנדונו בספר זה כוללים: בעיות ושיקולים מיוחדים בטיפול בחולים מהציבור החרדי, עמדות של רבנים כלפי טיפול פסיכולוגי, תיאורים של התערבויות חדשניות בטיפול בחולים חרדיים, ותשובות של רבנים ידועים לשאלות הלכתיות של אנשי צוות דתיים לגבי התערבויות וטיפולים פסיכולוגיים. אנו מאמינים שאנשי מקצוע דתיים בתחום בריאות נפש, מטפלים העובדים עם הציבור הדתי, רבנים ומחנכים העובדים במוסדות דתיים, ייהנו וגם יפיקו תועלת מהקריאה בספר זה.
 
ד"ר שניאור הופמן, פסיכולוג בכיר מדריך במרפאה הקהילתית לבריאות הנפש, שבחסות חרדית בבני ברק. הוא כתב "עזר כנגדו: קותרפיה דיאלקטית במקרים מאתגרים" עם ד"ר בני פלדמן, "Mental Health, Psychotherapy and Judaism , וערך "מקראה לפסיכותרפיסטים דתיים: עניינים, פסקי הלכה וטיפול ", וכן את "Rabbis and Psychologists: Partners or Adversaries".

ד"ר לאה רוסמן, פסיכותרפיטית, מטפלת משפחתית, מנחת קבוצות, עו"ס פסיכיאטרית קלינית ומומחית בתחום המשפחה. עבדה בתפקידי טיפול, הדרכה וניהול בשרות הציבורי, במרפאות לברה"ן ובפנימיה לילדים ונוער. שמשה כמרצה במכללות, פרסמה מאמרים וערכה עם דר' הופמן את הספר: "פסיכותרפיה ויהדות". בעלת קליניקה פרטית.
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות העורכים וההוצאה לאור:
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

נירה דבושנירה דבוש14/9/2017

היכן ניתן לרכוש את הספר חרדים וטיפול פסיכולוגי.

יוני בארייוני בארי12/1/2015

רבנים - מטפלים. כהמשך לנושא ראוי לציין שהיום ישנם רבנים רבים המודעים יותר לנושא חרדות וכפייתיות על רקע דתי .
רב המקבל שאלה בטלפון או בכל דרך שהיא התשובה אותה הוא עונה נגזרת גם מהכרת השואל ומצבו . שהרי גם בבסיס ההלכה ישנם מקרים המוגדרים כ'צורך גדול' או 'הפסד מרובה 'בהם אפשר לנקוט כדעה המקילה יותר, ובוודאי במקרים של חרדה וכפייתיות שברוב המקרים השאלה אינה קיימת במציאות, אלא בתחושתו של השואל ... ולכך, המודעות הגוברת אצל הרבנים לעניין זה חשובה מאוד ויכולה להועיל רבות ולהיפך אי הידיעה עלול להחמיר את המצב במקרים בהם הרב יתייחס לחשש ברצינות ובכך 'יחזק' את החרדה, שהרי אפי' 'הרב' אמר שיש כאן חשש הלכתי.