לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

עשן לבן / תמר צורן

ספרים | 30/4/2013 | 10,633

נערה – לכאורה רגילה - מתאשפזת במחלקה פסיכיאטרית לאחר שביצעה ניסיון אובדני. היא חולה בדיכאון וכמעט שאינה מדברת, אינה מתקשרת. לאחר שנים, היא פוגשת מטפל מיוחד, אליו היא מגיעה באקראי. "עשן לבן" הוא מסמך מרתק, מכאיב, מעורר מחשבה ואופטימי, על מחלה הניתנת לטיפול. זהו דין וחשבון אישי ונדיר המתייחס למחלת נפש באומץ רב, והופך את הקוראים לשותפים פעילים לכאב ולצער כמו גם לעוצמת השחרור.

עשן לבן / תמר צורן 
 
תמר צורן
עשן לבן
 
 
אסיה
 
 
 
 
"נכון, לא נרפאתי מהדבר ההוא, מהדיכאון. דיכאונות בדרגות שונות חזרו, ושוב נסוגו. הם מופיעים, נעלמים, ושוב צצים, בצורה חדשה ולא-מוכרת. בכל מהלך של חיי, אני מתמודדת עם הדיכאון, בכל משבר או שינוי, ובכל יחסיי עם האנשים הקרובים אלי, שנאלצים גם הם להתמודד איתו."

נערה – לכאורה רגילה, מבית רגיל - מתאשפזת במחלקה פסיכיאטרית לאחר שבלעה כמות גדולה של כדורים. היא חולה בדיכאון, היא כמעט ואינה מדברת, אינה מתקשרת.
לאחר שנים, היא פוגשת מטפל מיוחד, אליו היא מגיעה באקראי. בתהליך של טיפול הוא מביא אותה לפרוץ מתוך השתיקה וההסתרה, לדבר ולספר על הכאבים והזיכרונות, שהם הרקע למחלתה, ולהיות – מולו – נוכחת, לאחר שנים של היעדרות ואי-קיום. תוך כדי כך, מתחולל בחדר הטיפול כעין נס, כאשר קשר נדיר צומח בין המטפל והמטופלת, ומתעוררים בה שוב רגשות, רצונות וחיים.

"עשן לבן" הוא מסמך מרתק, מכאיב, מעורר מחשבה ואופטימי, על מחלה הניתנת לטיפול. דין וחשבון אישי ונדיר המתייחס למחלת נפש באומץ רב, והופך אותנו, הקוראים, לשותפים פעילים לכאב ולצער כמו גם לעוצמת השחרור.
 
תמר צורן מתגוררת בצפון הארץ עם בן-זוגה, והיא אם לשני בנים. זהו ספרה הראשון .
 
 
 
לפניכם חלק מן הפרק הראשון מתוך הספר באדיבות המחברת וההוצאה לאור:
 
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.