לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

השאלה האינסופית / כריסטופר בולס

ספרים | 15/4/2012 | 8,735

בספר "השאלה האינסופית" נעזר הפסיכואנליטיקאי כריסטופר בולס בחומרים קליניים כדי להאיר ולהבהיר את התאוריה הפסיכואנליטית בדבר הדחף האנושי לשאול שאלות. הספר כולל תעתיקים מפורטים של שעות טיפול אנליטיות המלווים בהערות של בולס. אלה מאירות היבטים מהותיים בשיטת האסוציאציות החופשיות וביישומה.

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: פסיכואנליזה, ספרים
ביאטריס הולצמן
ביאטריס הולצמן
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה
לואי בשארה
לואי בשארה
פסיכולוג
כרמיאל והסביבה, נצרת והסביבה, עכו והסביבה
מיכל גינדין
מיכל גינדין
חברה ביה"ת
שפלה, אונליין (טיפול מרחוק)
טולי-טל יעקובוביץ'
טולי-טל יעקובוביץ'
עובדת הוראה
ירושלים וסביבותיה, אונליין (טיפול מרחוק)
אירית שלו
אירית שלו
עובדת סוציאלית
פרדס חנה והסביבה
תמר סרנת
תמר סרנת
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, שרון ושומרון
השאלה האינסופית / כריסטופר בולס 
 
כריסטופר בולס
השאלה האינסופית
 
 
הוצאת מאגנס
 
 
 
 
השאלה האינסופית הוא ספר למטפלים בראשית דרכם ולפסיכואנליטיקאים מנוסים, וגם לקוראים לא-מקצועיים המנסים לתהות על קנקנה של הפסיכואנליזה. כריסטופר בולס נעזר בחומרים קליניים כדי להאיר ולהבהיר את התאוריה הפסיכואנליטית בדבר הדחף האנושי לשאול שאלות. אנו מופעלים על ידי הדחף הזה, על צורותיו המגוונות, לאורך חיינו. הספר מתאר כיצד שיטת האסוציאציות החופשיות של פרויד מספקת תשובות הן למטפל והן למטופל ומאפשרת גם זרימה הדדית של שאלות נוספות.
הספר כולל תעתיקים מפורטים של שעות טיפול אנליטיות המלווים בהערות של בולס. אלה מאירות היבטים מהותיים בשיטת האסוציאציות החופשיות וביישומה. לדברי המטופלים מוענקות משמעויות חדשות באמצעות דיון בהם עצמם, וכן במסגרת תאורטית רחבה בדבר הלוגיקה של ההמשכיות: באמצעות הקשבה ללוגיקה של האסוציאציות החופשיות, טוען בולס, אנו יכולים לגלות קול לא-מודע עשיר ומורכב יותר מזה שנגלה אם נישען אך ורק על התאוריה של פרויד ביחס לרעיונות מודחקים. בשפה קולחת ומדויקת מדגים בולאס, כי הגירוי לשאול שאלות נוספות תורם לעתים קרובות לתהליך האנליטי הרבה יותר מאשר פירושן.
 
כריסטופר בולס הוא מהתאורטיקנים המובילים, המאתגרים והמקוריים בפסיכואנליזה העכשווית. בהגותו ובכתיבתו, הרואה בפסיכואנליזה כלי להרחבת ממדי הלא-מודע, ובחלומות – חידות שפתרונן והעיסוק בהן מרחיב את ידיעתנו על עצמנו ועל העולם, קורא בולס לשיבה רעיונית ויצירתית לזיגמונד פרויד וחשיבתו.
 
עריכה מדעית: גבי שפלר
תרגום: מרים שפס
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות ההוצאה לאור:
 
השאלה האינסופית / כריסטופר בולס 1פרק 9: 'אנני'
 
» לרכישת הספר ביריד
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.