לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

המוצץ שלי והמוצץ של אבא / שלומית מירון

ספרים | 18/7/2010 | 10,149

אב ובן עושים ביניהם הסכם להתגבר יחד על הרגלים לא רצויים – האב יפסיק לעשן, הבן יפסיק למצוץ מוצץ. הבן, מחוסר ברירה, נאלץ להתגבר. המוצץ האהוב שלו נלקח ממנו והוא חייב להשלים עם הגזירה. הבעיה מתחילה כאשר הילד מגלה שבעוד הוא סובל מייסורי גמילה, אבא שלו לא ממש מצליח בכך. הבן, שלבו הקטן מלא דאגה ואהבה, מחליט לעזור לאביו. זהו סיפור עלינו, וזהו סיפור לילדים שנושאים עיניהם אלינו ומנסים ללמוד מאתנו הכל על עובדות החיים ובעיקר על תעצומות הנפש וחופש הבחירה. האם יהיה לנו האומץ גם ללמוד מהם?

המוצץ שלי והמוצץ של אבא / שלומית מירון 
 
שלומית מירון
המוצץ שלי והמוצץ של אבא
סיפורו של מסע גמילה משפחתי
 
אסטרולוג
 
 
 
 
אב ובן עושים ביניהם הסכם להתגבר יחד על הרגלים לא רצויים – האב יפסיק לעשן, הבן יפסיק למצוץ מוצץ.
הבן, מחוסר ברירה, נאלץ להתגבר. המוצץ האהוב שלו נלקח ממנו והוא חייב להשלים עם הגזירה. הבעיה מתחילה כאשר הילד מגלה שבעוד הוא סובל מייסורי גמילה, אבא לו לא ממש מצליח בכך. הבן, שלבו הקטן מלא דאגה ואהבה, מחליט לעזור לאביו.
זהו סיפור עלינו, וזהו סיפור לילדים שנושאים עיניהם אלינו ומנסים ללמוד מאתנו הכל על עובדות החיים ובעיקר על תעצומות הנפש וחופש הבחירה. האם יהיה לנו האומץ גם ללמוד מהם?

המוצץ שלי והמוצץ של אבא הנו ספר שנוגע ברגישות, בהומור ובאמפטיה במערכת היחסים הסבוכה בין הורה, האמור להוות דמות הזדהות ומחנך, לבין הילד הבוחן בזהירות את הדרך שבה ההורה מתמודד עם תהליך הגמילה מהרגל שאותו הוא רוצה להפסיק.
הסיפור מדגיש את הקושי בתהליך הגמילה והעזרה ההדדית שההורה והילד מציעים זה לזה. בסיפור יש הרבה מרכיבים אוניברסאליים מיחסי הורים וילדים ושינוי של התנהגויות והרגלים.
הסיפור מתאים במיוחד למשפחות בהם העישון הוא נושא קיים ורלוונטי. בטוחני שבמשפחות שבהם יש הורה מעשן, גם הילדים וגם ההורים ימצאו בספר הד רגיש לתחושותיהם ומאבקיהם הפנימיים. קרוב לודאי שהספר יעודד שיח פתוח בין הילדים להוריהם ואולי גם יסייע רגשית לתהליכי הגמילה.
 
שלומית מירון, יוצרת, רעיונאית, מנחת קבוצות ומנחת סדנאות כתיבה.
 
 
 
לפניכם עמודים וצילומים מתוך הספר באדיבות המחברת, הצלמת - עדי אדר וההוצאה לאור:
 
 
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.