לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

מתבגרים סרבניים / בארקלי ורובין

ספרים | 27/11/2009 | 15,504

טריקת דלת. זהו הצליל של סרבנות מתבגרים. ייתכן שאתם שומעים אותו בקביעות כאשר בנכם יוצא בסערה מהבית וטורק את הדלת לאחר עוד מאבק בין רצונות. או אולי אתם מדמיינים אותו מדי יום כאשר אתם ממתינים בחשש שבתכם תחליט שהקמת חומת דממה עוינת סביב עצמה בבית כבר לא מבטיחה מרחק מספיק בינה לביניכם. בכל אחד מהמקרים, זהו צליל מפחיד. ספר זה מראה כיצד תוכלו לחזור להיות בעלי השפעה חיובית בסביבתם של ילדיכם המתבגרים במקום רק להיות חלק מהמקום שעליו בנכם או בתכם החליטו לטרוק את הדלת. הספר עוסק בדרך שבה תוכלו לגרום למתבגרים לנהוג על פי הכללים שאינם פתוחים למשא ומתן, החיוניים לחיים במשפחה מתורבתת, וכן בדרך שבה תוכלו ללמוד לנהל משא ומתן על יתר בעיותיכם עם המתבגרים.

סרבנות מתבגרים

הוצאת גלילה

מתבגרים סרבניים

10 שלבים לפתרון עימותים ולבנייה מחדש של הקשר עם ילדיכם

  

ד"ר ראסל א. בארקלי וד"ר ארתור ל. רובין

טריקת דלת.

זהו הצליל של סרבנות מתבגרים.

ייתכן שאתם שומעים אותו בקביעות כאשר בנכם יוצא בסערה מהבית וטורק את הדלת לאחר עוד מאבק בין רצונות. או אולי אתם מדמיינים אותו מדי יום כאשר אתם ממתינים בחשש שבתכם תחליט שהקמת חומת דממה עוינת סביב עצמה בבית כבר לא מבטיחה מרחק מספיק בינה לביניכם. בכל אחד מהמקרים, זהו צליל מפחיד. קשה מאוד להתמודד עם העובדה שביתכם הפך לשדה קרב. דאגה עמוקה מה יקרה לבנכם או בתכם שאינכם מצליחים עוד להשתלט עליהם עלולה להדיר שינה מעיניכם ולשבור את לבכם.


- פרסומת -

ספר זה מראה כיצד תוכלו לחזור להיות בעלי השפעה חיובית בסביבתם של ילדיכם המתבגרים במקום רק להיות חלק מהמקום שעליו בנכם או בתכם החליטו לטרוק את הדלת. הספר עוסק בדרך שבה תוכלו לגרום למתבגרים לנהוג על פי הכללים שאינם פתוחים למשא ומתן, החיוניים לחיים במשפחה מתורבתת, וכן בדרך שבה תוכלו ללמוד לנהל משא ומתן על יתר בעיותיכם עם המתבגרים. מדובר בעקירת האמונות המושרשות עמוק שיש לכם זה על זה – "הוא מעצבן אותי בכוונה!" "את אף פעם לא מרשה לי לעשות כלום עם החברים שלי, כאילו שאני בן עשר!" – אמונות שמביאות אתכם לקרבות שבהם אין מנצחים, ושני הצדדים מובסים. מדובר בהענקת כישורים למתבגרים שלכם שיאפשרו להם להגיע לבגרות מוצלחת וישרתו אותם כל חייהם. מדובר בכך שתגיעו לנקודה שבה אתם עשויים לשמוע את המשפט, "נו, אז איך אנחנו יכולים לפתור את זה?" במקום את המשפט "אני מסתלק מכאן!"

אם לקחתם לידכם אל הספר הזה ייתכן מאוד שאתם יודעים כבר שכאשר כל אינטראקציה עם בנכם או בתכם הופכת למאבק, משהו לא בסדר. ככל הנראה זה כבר לא מרגיע אתכם לומר לעצמכם שבנכם המתבגר פשוט עובר שלב של מרד. אם אחד או יותר מהתרחישים הבאים נשמע כמו מה שקורה אצלכם בבית, הגיע הזמן לעשות משהו כדי לשנות את המגמה שאתם מתחילים לחשוש שלא תשתנה עוד לעולם. 

 

 

מתבגרים סרבניים / בארקלי ורובין 1פרק מתוך הספר באדיבות ההוצאה לאור

 

 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

רחל בר-יוסף-דדוןרחל בר-יוסף-דדון18/11/2012

ברקלי והפרעות קשב וריכוז. מי שמעוניין לקרוא תקציר של מה ברקלי חושב על הפרעות קשב וריכוז יכול להיכנס לכאן:

http://www.hargash...p=334

רחל בר-יוסף-דדוןרחל בר-יוסף-דדון18/11/2012

ספר מעניין. בארקלי, אגב, גם כתב ספר אחר מצויין על הפרעות קשב וריכוז.

עפר גולןעפר גולן1/12/2009

תודה וחבל. תודה על תרגום הספר ועל פרסום הפרק. חבל שהוצאת גלילה לא משקיעה יותר בהגהה של ספריה. הפרק שנכלל פה עמוס שגיאות ולצערי אין זו הפעם הראשונה שאני מוצא שגיאות בספר של הוצאה זו.