פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

לגעת בנפש

ספרים | 3/8/2008 | 19,436

בעשורים האחרונים נתפש הטיפול הנפשי כתהליך בו מחוייבת להתקיים בחדר חוויה. לא עוד המטפל המפרש, יודע הכל והמטופל הקשוב אלא שני שותפים העוברים מסע. בשפה אותנטית, בראשיתית ולא שיפוטית המתקיימת באמצעות חומרים וצבעים יכול המטופל לקיים דיאלוג פנימי ולהגיע למחוז טוב יותר. ליאורה סוטו מתארת את יעל, בונה את עולמה הפנימי תוך כדי בניית כלים מחימר כשהמטפלת תומכת בעבודותיהנפשה. את זוהר רושמת את הפנים שלה בעיפרון תוך התבוננות במראה ומבררת כך את עצמה. את הזוג רחלי ויואב מציירים יחדיו על חלון וכך רואים את הניגודיות וההשלמה שבהם. את עומר והמטפלת מתפלשים בבוץ, "כשהליכלוך" המתהווה מאפשר למטופל להתמודד מול אימו הסובלת מנקיון כפייתי.

לגעת בנפש / ליאורה סוטו

 

ליאורה סוטו

לגעת בנפש

פסיכותרפיה באמצעות חומרים וצבעים

הוצאת פרדס

 

בעשורים האחרונים נתפש הטיפול הנפשי כתהליך בו מחוייבת להתקיים בחדר חוויה. לא עוד המטפל המפרש, יודע הכל והמטופל הקשוב אלא שני שותפים העוברים מסע.

 

בשפה אותנטית, בראשיתית ולא שיפוטית המתקיימת באמצעות חומרים וצבעים יכול המטופל לקיים דיאלוג פנימי ולהגיע למחוז טוב יותר. ליאורה סוטו מתארת את יעל, בונה את עולמה הפנימי תוך כדי בניית כלים מחימר כשהמטפלת תומכת בעבודותיה\נפשה. את זוהר רושמת את הפנים שלה בעיפרון תוך התבוננות במראה ומבררת כך את עצמה. את הזוג רחלי ויואב מציירים יחדיו על חלון וכך רואים את הניגודיות וההשלמה שבהם. את עומר והמטפלת מתפלשים בבוץ, "כשהליכלוך" המתהווה מאפשר למטופל להתמודד מול אימו הסובלת מנקיון כפייתי.


- פרסומת -

 

המחברת מזמינה את הקורא לתוך חדר הטיפול על מנת לתהות אחר תובנות המטופלים ועליה היא עצמה, בעקבות החוויה שלה עם כל אחד ואחד מהם ולמסקנות על הטיפול הנפשי ככלל.

 

הספר מלווה בתמונות רבות ובכך מספר את הדברים בשפת החומרים וצבעים: בשפה הויזואלית.

 

  

ליאורה סוטו, בוגרת ''בצלאל'', בוגרת אונ'' חיפה בטיפול באומנות, מעבירה סדנאות פיסול ומטפלת באומנות, מרצה במכללת סמינר הקיבוצים בתוכנית להכשרת מטפלים.

 

 

 

 

לפניכם שני פרקים מתוך הספר באדיבות המחברת וההוצאה לאור:

  איפוק ושחרור

 להזמנת הספר ביריד פסיכולוגיה עברית

 

      

 

  

 

תבנית לציטוט ביבליוגרפי (APA):

סוטו, ל. (2008). לגעת בנפש. פסיכולוגיה עברית. אוחזר מתוך https://www.hebpsy.net/articles.asp?id=1803

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

דר עליזה פלורנטלד"ר עליזה פלורנטל17/9/2008

לחוש. התחלתי לגעת בחום של הספר הנובע ממך אמשיך ועוד אגיב תודה