פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
שירותי בריאות נפש לפליטים ומבקשי מקלט

שירותי בריאות נפש לפליטים ומבקשי מקלט

שפיות זמנית | 5/2/2014 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

לאחר ששנים רבות פליטים ומבקשי מקלט - שרבים מהם עברו עינויים ונסחרו, ובשל כך סובלים מסימפטומים פוסט טראומטיים – לא קיבלו מענה במערכת בריאות הנפש הציבורית בישראל, נפתחה ביום ראשון האחרון מרפאה שתשרת את האוכלוסייה הזו. המרפאה תפעל מתוך המרכז לבריאות הנפש ביפו, תפעל שלוש פעמים בשבוע בשעות אחה"צ ויעבדו בה מטפלים בהבעה, עו"סים , פסיכולוגים קליניים ופסיכיאטרים כמו גם מתרגמים לערבית ולטיגריניה.

הפתיחה של המרפאה מהווה תקדים חשוב ובפועל מסמנת לקיחת אחריות של המדינה על תחום שהוזנח שנים ארוכות במחיר כבד. ב"מעריב" כתבו על כך.

" 'אנשי רפואה צריכים לטפל באנשים, ולא משנה מוצאם, מעמדם החוקי או מצבם הכלכלי', אומר ד'ר עידו לוריא, פסיכיאטר ומנהל המרפאה החדשה.'קיבלנו את הברכה לצאת למהלך מראש מחלקת בריאות הנפש במשרד הבריאות, ד'ר גד לובין, מתוך הבנה שכרגע יש בישראל כ-55 אלף מבקשי מקלט שכנראה אי אפשר לגרש, ולפחות כמה אלפים מתמודדים עם חיים לא פשוטים. יש כאלה שעונו, נחטפו או שסחרו בהם. מעבר לצרכים רפואיים, יש להם גם בעיות נפשיות ותופעות פוסט-טראומטיות. אם הם יטופלו, הדבר יסייע לא רק להם אלא גם יתרום לבריאות הציבור כולו'. "

 

 


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

שרית ריב-פלטישרית ריב-פלטי8/2/2014

ברכות על היוזמה - הלוואי ומכם תבוא בשורת יחס הומאני ומכבד לגלל הזרים! [ל"ת].

צביאל רופאצביאל רופא7/2/2014

שמח בשבילם. רק שלא יגיעו למחלקה סגורה. שם מתקן חולות ייראה להם כמו הארץ המובטחת מהחלומות. [ל"ת].