לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
ילדות של נסיכה - סיפורי חיים של ילדים להורים מרעיליםילדות של נסיכה - סיפורי חיים של ילדים להורים מרעילים
ילדות של נסיכה - סיפורי חיים של ילדים להורים מרעילים | דנית בֵּר

ילדות של נסיכה - סיפורי חיים של ילדים להורים מרעילים | דנית בֵּר

ספרים | 7/1/2022 | 2,080

הספר "ילדות של נסיכה", הוא בבחינת מפעל חיים קליני ותיאורטי ועוסק בנושא הכאוב של חיים בצל הורות מרעילה. לאורכו מבקשת דנית בֵּר לקרוע את מסכי השתיקה, הבורות, הבלבול ואף ההיתממות שקשורים בתופעת ההורים המרעילים. הספר עוסק בבעיית היחסים המרעילים במשפחה מכמה היבטים: מנקודת מבטו של הילד המורעל; דמותו של ההורה המרעיל — אישיותו וסיפורו; הרעלה הורית בסיטואציה של גירושין; התמודדות ילדים מורעלים בבגרותם; לבסוף, עיסוק בשאלת הסליחה, המחילה והתיקון. לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחברת וההוצאה.

ילדות של נסיכה

דנית בֵּר

ילדות של נסיכה

סיפורי חיים של ילדים להורים מרעילים

הקיבוץ המאוחד

 

הספר "ילדות של נסיכה", הוא בבחינת מפעל חיים קליני ותיאורטי ועוסק בנושא הכאוב של חיים בצל הורות מרעילה. לאורכו מבקשת דנית בר לקרוע את מסכי השתיקה, הבורות, הבלבול ואף ההיתממות שקשורים בתופעת ההורים המרעילים. הספר עוסק בבעיית היחסים המרעילים במשפחה מכמה היבטים: מנקודת מבטו של הילד המורעל; דמותו של ההורה המרעיל — אישיותו וסיפורו; הרעלה הורית בסיטואציה של גירושין; התמודדות ילדים מורעלים בבגרותם; לבסוף, עיסוק בשאלת הסליחה, המחילה והתיקון. לכל אורכו של הספר בולט המוטו המנחה את תפישת עולמה האישית והמקצועית של בר, כפי שניסחה זאת אליס מילר: "התעללות לעולם אינה ביטוי לאהבה. עצם הרעיון של 'אהבה פוגענית' מסתיר בחובו עובדה כואבת ומפחידה, שמדובר בהתעללות מצד המתעלל ואשליית אהבה מצד הילד... אהבה אמיתית לעולם אינה פוגענית והתעללות לעולם אינה אהבה".

 

דנית בֵּר היא פסיכותרפיסטית, מגשרת ויועצת זוגית ומשפחתית. ניהלה בעבר את השרות הסוציאלי בבית חולים "הדסה" הר הצופים בירושלים. בעלת ניסיון טיפולי וקליני של עשרות שנים.הייתה חברת צוות בכירה בתוכנית הרדיו המיתולוגית "שנינו יחד וכל אחד לחוד" בהנחיית יובב כץ במשך קרוב ל 30 שנה.

 

לפניכם הפרק 'הילד המורעל' מתוך הספר באדיבות המחברת וההוצאה לאור.

 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.