פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

הכרה בקיים / ברט הלינגר וגבריאל טן הובל

ספרים | 28/8/2015 | 5,722

בהשפעת התנסויותיו בדרום אפריקה כמסיונר, פיתח ברט הלינגר (1925) את שיטת הקונסטלציה המשפחתית ונחשב לפסיכותרפיסט חדשני. בשנות התשעים ברט הלינגר כבש את תשומת הלב של הקהילה הטיפולית הבין לאומית ושל הקהל הרחב שחיפש מקורות לכוחות ריפוי ולהשלמה. בספר "הכרה בקיים" הלינגר מתאר את השימוש הייחודי שלו בגישת הקונסטלציה המשפחתית, בגילוי ובהצפה של דינמיקות חבויות - לעיתים הרסניות, הקיימות במשפחה, ובהפעלת כוחות הריפוי הנמצאים בה.

הכרה בקיים / ברט הלינגר וגבריאל טן הובל 
 
ברט הלינגר וגבריאל טן הובל
הכרה בקיים
שיחות עם ברט הלינגר
 
הוצאה עצמית
 
 
 
 
ברט הלינגר נולד ב 1925 למד פילוסופיה וחינוך ועבד במהלך 16 שנים כמיסיונר בדרום אפריקה בהשפעת התנסויותיו באפריקה פיתח את שיטת הקונסטלציה המשפחתית בגרמניה ונחשב לפסיכותרפיסט חדשני ביותר. בשנות התשעים ברט הלינגר כבש את תשומת הלב של הקהילה הטיפולית הבין לאומית ושל הקהל הרחב שחיפש מקורות לכוחות ריפוי ולהשלמה. בספר "הכרה בקיים" הלינגר מתאר את השימוש הייחודי שלו בגישת הקונסטלציה המשפחתית, בגילוי ובהצפה של דינמיקות חבויות - לעיתים הרסניות, הקיימות במשפחה, ובהפעלת כוחות הריפוי הנמצאים בה.
 
ספר זה יצא לאור לראשונה ב1996 בשפה הגרמנית ומאז תורגם לשפות רבות. הוא הספר הנמכר ביותר של ברט הלינגר והראשון שתורגם לעברית.
 
בראיון מעמיק זה, גבריאל טן הובל, מביאה אל השיחה עם הלינגר את ספקנותה העיתונאית. על שאלותיה המאתגרות הלינגר עונה בתשובות מאתגרות לא פחות, וכשדיאלוג משמעותי זה מתפתח, העוצמה והמשמעויות מרחיקות הלכת של גישת הקונסטלציה המשפחתית מתגלה. גישה זו נוגעת ברבדים העמוקים של הקשרים והנתקים הקיימים במשפחה מתוך עמדה טיפולית ענווה, הכוללת צפייה בכבוד רב בנעשה.
 
מתרגמים: ג'ודי הירשפלד וישי גסטר
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחבר וההוצאה לאור:
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.