פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

לאבד ולמצוא / לילך אנג'ל

ספרים | 31/1/2015 | 7,054

חן אנג'ל נהרג בשירות מילואים ב- 8 ביוני 2003, בהיותו בן שלושים ואחת, בהתקפת מחבלים המוצב בו שירת. במותו הותיר אחריו את אשתו לילך שהיתה בחודש חמישי להריונה ואת בנו איתמר בן השלוש. "לאבד ולמצוא" מאפשר להציץ לעולמם של אלמנה צעירה ויתומים רכים בשנים, ומאפשר למי שחווה אבדן של אדם קרוב ויקר כל-כך להזדהות, לכאוב, להתמודד ולבסוף למצוא את האושר הפנימי הטמון בכל אחד כי "במותם ציוו לנו את החיים". הספר מתאר תהליכים ספיראליים שבנפש ויוצא מהאישי אל הקולקטיבי, מהייאוש אל התקווה.

לאבד ולמצוא / לילך אנג'ל 
 
לילך אנג'ל
לאבד ולמצוא
יומנה של אלמנת צה"ל
 
הוצאה עצמית
 
 
 
 
חן אנג'ל נהרג בשירות מילואים ב- 8 ביוני 2003, בהיותו בן שלושים ואחת, בהתקפת מחבלים על מוצב "מגן 12" במחסום ארז, נקודת המעבר הראשית בין רצועת עזה שבתחום הרשות הפלסטינית לבין מדינת ישראל. במותו הותיר אחריו חן את בנו איתמר, בן שלוש, ואת לילך אשתו, שהיתה בהיריון בחודש חמישי. ב- 4 בנובמבר 2003 נולדה בתם, יעל בת-חן. יעל לא תכיר את אביה לעולם.

סיפור אהבתם של חן ולילך שזור בצביון המיוחד של מדינת ישראל. השניים הכירו בשנת 1987 בתנועת "הנוער העובד והלומד", בהיותם בני שבע-עשרה, ושירתו יחד בגרעין נח"ל. לאחר השירות הצבאי נפרדו דרכיהם, אך בשנת 1995 הם חברו שוב ומאז לא נפרדו עד ליום נפילתו של חן.

"לאבד ולמצוא" הוא סיפור אמיתי על אהבה מופלאה שנקטעה בשל השנאה בין הפלסטינים ליהודים בארץ ישראל במאה ה-21. זהו סיפור גבורתם של הנשארים מאחור. הוא מאפשר להציץ לעולמם של אלמנה צעירה ויתומים רכים בשנים, ומאפשר למי שחווה אבדן של אדם קרוב ויקר כל-כך להזדהות, לכאוב, להתמודד ולבסוף למצוא את האושר הפנימי הטמון בכל אחד כי "במותם ציוו לנו את החיים".

 בספרה זה מתארת לילך אנג'ל באופן מרגש ונוגע ללב את הניסיון להבין את אשר עוברת נפשה בהתמודדות כה קשה. בספר שני חלקים. החלק הראשון הוא קובץ מכתבים שכתבה לילך לחן במשך שנה לאחר מותו ובו היא מתארת את ההתמודדות שלה ושל איתמר ויעל עם האבדן. החלק השני מתאר תובנות, גדילה וצמיחה שהתאפשרו במשך השנים בזכות עיבוד האבל. הספר מתאר תהליכים ספיראליים שבנפש ויוצא מהאישי אל הקולקטיבי, מהייאוש אל התקווה.
 
לילך אנג'ל, עוסקת בטיפול באמנות ובפסיכותרפיה, מטפלת בקליניקה פרטית במרכז הארץ בנשים וגברים שאיבדו בן-זוג, ובילדים שאיבדו הורה.
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחברת:
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

סילביה איילוןסילביה איילון1/2/2015

מרגש.............. מעומק ליבי...................... מודה לך על כתיבתך האמיצה ומרגשת ביותר.ליבי איתכם...................................