לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
דן נייגר

דן נייגר

דן נייגר

טיפול באומנויות - ביבליותרפיה. טיפול נפשי למבוגרים וילדים בגבעתיים

חבר ביה"ת מאומת
מספר ת.ז: 00000-6097

אודות דן נייגר בקצרה:

שלום, אני עוסק בטיפול באומנויות עם התמחות בתחום ביבליותרפיה. זהו טיפול נפשי באמצעות שיחות, כתיבה, קריאה בספרות ועוד כלים יצירתיים למטרת ריפוי. התהליך החווייתי יעזור לך להתמודד עם קשיים ולחזק את הכוחות...

פניה אל דן נייגר

דן נייגר השיב ל 60% מהפניות (על פי משוב מ-3 פונים לפחות)

דן נייגר עוסק בהדרכה מקצועית, הדרכת הורים, הנחיית קבוצות, טיפול באמצעות אמנויות, טיפול במשחק, טיפול נפשי, טיפול פסיכו-דינאמי, טיפול קבוצתי וייעוץ.

מטפל בגיל הרך, גיל השלישי, ילדים, מבוגרים, מתבגרים ונוער. בהתמודדות עם אוטיזם וליקויי תקשורת, אירועים רפואיים (טיפול, השתלה, ניתוח...), דיכאון והפרעות מצב רוח, הפרעות אישיות, הפרעות אכילה, הפרעות התנהגות (ילדים), הפרעות התפתחותיות, הפרעות נפש, הפרעות קשב וריכוז, הרטבה/הצטאות (ילדים), הריון ולידה, התמכרויות, התנהגויות כפיתיות, חרדה, טיפולי פוריות, אימוץ ופונדקאות, יחסי הורים-ילדים, לקויות היגוי, שפה ודיבור, לקויות למידה, לקויות שמיעה, מיומנויות קריאה/כתיבה, משברי חיים (גירושים, אסון..), פגיעות מוח, פוביות (פחדים), פוסט טראומה, קשיים בהתארגנות, קשיים בזוגיות, קשיים במיומניות חברתיות וקשיים במיניות.

דובר אנגלית ועברית.
טיפול גיי-פרנדלי
מרצים בפסיכולוגיה, פסיכותרפיה, הורות ועוד
פנוי לקבלת מטופלים חדשים

אודות דן נייגר

שלום, אני עוסק בטיפול באומנויות עם התמחות בתחום ביבליותרפיה. זהו טיפול נפשי באמצעות שיחות, כתיבה, קריאה בספרות ועוד כלים יצירתיים למטרת ריפוי. התהליך החווייתי יעזור לך להתמודד עם קשיים ולחזק את הכוחות מתוך יחס אמפתי ומכיל. המפגש והקשר בינינו יאפשרו לך לבטא את עצמך באופן חופשי במקום בטוח. אנחנו נעבד ביחד את התכנים שמעסיקים אותך ונקדם את המטרות האישיות שלך. הטיפול מיועד לילדים, מתבגרים, מבוגרים וקשישים. כמו כן, אני מדריך מטפלים מוסמך ומציע גם הדרכות הורים.

טיפול באומנויות - ביבליותרפיה משלב בין גישות מוכחות של טיפול פסיכולוגי לבין התפיסה המבוססת מחקרית שהתהליך היצירתי הוא בעל כוח מרפא. הטקסטים שכותבים ושקוראים בטיפול יכולים להיות מסוגות שונות, כגון: יומן, מכתבים, זיכרונות, סיפור חיים, שיר, סיפור ומחזה. התגובה הרגשית שמעורר הטקסט מזמינה ליצור דיאלוג בין האדם למטפל. כך אפשר לעקוף הגנות ולהתקרב לאזורים לא מודעים בנפש. כמו כן ניעזר, לפי הצורך שלך, בכלים יצירתיים מאומנויות נוספות: אומנות חזותית, דרמה, מוזיקה ותנועה.

הטיפול עוזר לחיזוק כישורי ההתמודדות וההסתגלות של האדם, במישור האישי והחברתי, בשאיפה לאיכות חיים טובה ותפקוד אופטימלי; לפיתוח הבעה עצמית, מודעות אישית והערכה עצמית; להקניית כלים להתמודדות עם מצבי לחץ, טראומה, מחלה ובעיות הסתגלות; לפיתוח כישורים חברתיים ויכולות תקשורת בין אישיות. סוגי הקשיים שבהם מסייע הטיפול הם כגון: חרדה, דיכאון, פחדים, בדידות, חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך, קשיים חברתיים, הפרעות אכילה, התמכרות, טורדנות כפייתית, פוסט טראומה, משברי חיים (למשל, גירושים, אובדן, פיטורים), בעיות זהות, הפרעת קשב וריכוז, אוטיזם.

הגישה הנרטיבית מתייחסת אל החיים כאל סיפור הנפש, ומאפשרת במסגרת הטיפול לזהות בכתיבה או בדיבור תבניות ודפוסי חשיבה מחלישים, ולגלות תוצאות ייחודיות מעצימות, שאותן רצוי לבחור ולעודד.

כתיבת סיפור חיים בטיפול, לפי הצורך, מאפשרת לך לספר דבר שאף אדם אחר מלבדך אינו יכול לספר; ליצור סיפור שלם, הכולל את כל מעגל החיים, ולספק לך חוויה מלאה ככל האפשר, הטומנת בחובה גם התמודדות עם מטענים רגשיים מהעבר ומההווה. הכתיבה מאפשרת הנצחה, כך שהדברים שקרו לך לא יישכחו ויוכלו לעבור לקהל רחב יותר של אנשים וכן לדורות הבאים. כך נוצר תהליך מרפא של נתינת משמעוּת והשלמה עם האירועים שעברת בחייך. מסירת החוויות דרך סיפור מקנה לך שליטה, ביטחון ואחריות. הבחירה מה ואיך לספר היא בידיך; את/ה יוצר/ת את סיפור חייך, מהזווית שלך ובסגנון המיוחד לך. תהליך הכתיבה מלווה באווירה של תמיכה והכלה, בלי ביקורת ושיפוטיות. כמטפל אוכל לסייע לך לתעד וגם לשמש כעֵד לסיפור החיים שלך.

הטיפול מיועד לילדים, מתבגרים, מבוגרים וקשישים. הקליניקה שלי נמצאת בגבעתיים (ליד דרך השלום, תל אביב). אפשר גם לקיים טיפול מקוון או טיפול  בית לפי הצורך שלך. מציע גם הדרכות להורים ולמטפלים. אני מזמין אותך לפגישת היכרות.

טל': 052-8085669

דוא"ל:  dan.neiger11@gmail.com

מאמר מקצועי שפרסמתי על ביבליותרפיה:  אני מרגיש – מוחי כותב: כתיבה אקספרסיבית ככלי לריפוי הנפש.  פסיכולוגיה עברית.

תעודת מדריך מטפלים מוסמך: https://drive.google.com/file/d/19aaXuNvBnQnRwNbsGPaxepOHrlzbMJqw/view?usp=sharing

המלצות: https://drive.google.com/drive/folders/1VRz1vH9rNc6xo8bGzUDszJrSPXR8BYIH?usp=sharing

* פרויד מקשיב לאסוציאציות החופשיות של הפסיכואנליטיקאית ג’ון ריוויר, ואומר לה: תכתבי את זה. מחשבות צריכות להיכתב, צריכות לצאת החוצה. עלייך ליצור מהן משהו, לתת לדברים קיום נפרד ממך.” מתוך: “זיגמונד פרויד, מכתבים” (עמ’ 331). תרגם, האיר וערך: ערן רולניק                                                     

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של דן נייגר, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי דן נייגר ובאחריותו/ה.

מאמרים מאת דן נייגר

אני מרגיש - מוחי כותב: כתיבה אקספרסיבית ככלי לריפוי הנפש
דן נייגר
האם כתיבה אקספרסיבית – כתיבה אישית על רגשות ועל מחשבות – תורמת מבחינה נפשית? כיצד המוח מגיב לכתיבה אקספרסיבית? מהי התרומה של ביבליותרפיה...
מאמרים | 6/12/2020 | 16,944