פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

מלאכת הטיפול הלאקאניאני / יהודה ישראלי

ספרים | 11/12/2014 | 11,426

בתחתית הכפולה של התודעה מסתתרים רצונות כמוסים, תענוגות אסורים וזיכרונות כואבים. כיצד לפענח את התשוקה ואת העונג אשר אצורים בין המילים הנאמרות בטיפול, כיצד להצביע עליהם ולפרשם? בהמשך לספרו הקודם של המחבר, אשר עסק בעיקר בתיאוריה הלאקאניאנית, ספר זה מתמקד בפרקטיקה של מלאכת הטיפול הנפשי ויכול לסייע גם למי שאינו מצוי ברזי המחשבה הלאקאניאנית

מלאכת הטיפול הלאקאניאני / יהודה ישראלי 
 
יהודה ישראלי
מלאכת הטיפול הלאקאניאני
 
 
רסלינג
 
 
 
 
בתחתית הכפולה של התודעה מסתתרים רצונות כמוסים, תענוגות אסורים וזיכרונות כואבים. כיצד לפענח את התשוקה ואת העונג אשר אצורים בין המילים הנאמרות בטיפול, כיצד להצביע עליהם ולפרשם? בהמשך לספרו הקודם של המחבר, אשר עסק בעיקר בתיאוריה הלאקאניאנית, ספר זה מתמקד בפרקטיקה של מלאכת הטיפול הנפשי, והוא עושה זאת בבהירות רבה, כך שגם מי שאינו מצוי ברזי המחשבה הלאקאניאנית יוכל להיעזר בו.
ובכן, כיצד לפרש סימפטומים, חלומות וביטויים אחרים של הלא-מודע? מהי העברה וכיצד עובדים איתה בטיפול? כיצד עובדים עם חרדה, עם דיכאון, עם אובדנות ועם מצוקות אחרות? מה מייחד את הקליניקה הלאקאניאנית? מהי חשיבות הדיאגנוזה להכוונת הריפוי? ולבסוף, מהו סודו של סוף הטיפול, שהוא גם סוד הכשרת האנליטיקאי? ספר זה אמנם נכתב בראש ובראשונה עבור מטפלים (שאינם בהכרח פסיכואנליטיקאים), אבל גם מטופלים יכולים למצוא את עצמם בין דפיו של הספר הזה ולהפיק ממנו תועלת.
 
ד"ר יהודה ישראלי הוא פסיכולוג קליני ופסיכואנליטיקאי; מלמד ב"פורום תל אביב של השדה הלאקאניאני", חבר בארגון הבינלאומי(The School of psychoanalysis of the Forums of the Lacanian Field (EPFCL; מטפל בפרקטיקה פרטית. פרסם את הספרים: "הפילוסופיה והפסיכואנליזה של ז'אק לאקאן" (האוניברסיטה המשודרת / מודן 2007), "מסופוטמיה – שתיקת הכוכבים" (עם עובד 2010).
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחבר וההוצאה לאור:
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

סימה מנורסימה מנור27/12/2014

המרחב הסמלי מבסס מציאות כה חזקה, עד שמטופל עשוי לא לזהות את המטפל מחוץ למרחב הסמלי של הקליניקה. נראה, שצריכה לקרוא הספר, כדי להבין. מרתק.
תודה.

דנה לובינסקידנה לובינסקי15/12/2014

ספר מעולה. ישראלי מצליח ברהיטות ובצלילות יוצאת דופן להעביר את עקרונות החשיבה הלקניאנית גם עבור אנשים שאינם בקיאים בתורתו של לקאן, ולעורר מחשבות רבות על מלאכת הטיפול, ומסתרי התשוקה בכלל- ממליצה בחום.