פסיכולוגיה עברית

×Adrie Martens
Adrie Martens ©
זכור אותי

ספרים

אלימות אילמת - גברים כקורבנות / יעל וילצ'יק-אביעד ויואב מזא"ה, עורכים

הספר 'אלימות אילמת – גברים כקורבנות', מבקש לזרות אור על שתי תופעות המשיקות זו לזו אשר אינן זוכות להכרה ולתשומת הלב הראויה: אלימות נשית המופנית כלפי גברים, וגברים הנופלים קורבן לפגיעה ולהתעללות – פיזית, מינית, נפשית או משפטית. הספר מאגד בתוכו אסופה של מחקרים בנושאים רבים ומגוונים העוסקים כולם באלימות כלפי גברים במשפחה ובזוגיות.

מתפרסם מ 25/11/2014 | 11,946 צפיות

תגיות:

אלימות אילמת - גברים כקורבנות
 
אוניברסיטת אריאל שבשומרון
 
 
 
 
הספר 'אלימות אילמת – גברים כקורבנות',  מבקש לזרות אור על שתי תופעות המשיקות זו לזו אשר אינן זוכות להכרה ולתשומת הלב הראויה: אלימות נשית המופנית כלפי גברים, וגברים הנופלים קורבן לפגיעה ולהתעללות – פיזית, מינית, נפשית או משפטית. בהיעדר שיח ציבורי, נוצר הרושם כי התופעות אינן מתקיימות; אלא שבחינה מקיפה מגלה ממצאים מפתיעים ומדאיגים בדבר היקפה, ממדיהן וגווניהן של בעיות חברתיות כאובות אלה.

המאמרים שבספר מייצגים את קולותיהם של הגברים אשר נפלו קורבנות לאלימות מסוגים שונים, אשר קולם מושתק וזעקתם אילמת. מטרותיו של הספר הן להעלות את המודעות לתופעת הקורבנות הגברית בעטיה של אלימות – נשית ואחרת - כלפיהם; לבחון את הנחות היסוד של השיח החברתי והאקדמי ביחס לחלוקת התפקידים המגדרית בהקשר של אלימות בין־זוגית; להציע בחינה מחודשת של ההבניות החברתיות בנוגע לקורבנותם של גברים ולהצביע על הכשל של מערכות החוק, האכיפה והטיפול בהתמודדות עם הנושא והשלכותיו.
 
הספר מאגד בתוכו אסופה של מחקרים בנושאים רבים ומגוונים העוסקים כולם באלימות כלפי גברים במשפחה ובזוגיות. המחקרים נערכו על ידי מיטב החוקרים באקדמיה. בין הנושאים:1. האם קיים בכלל המושג קורבנות גברית. 2. מהו היקפה של תופעת האלימות הנשית, מה טבען של הנפשות שלוקחות בה חלק ומה השלכות הפגיעה על הקורבן. 3. התייחסותן של רשויות האכיפה לנשים הממיתות את בני זוגן. 4. סוגיית האלימות המשפטית- ניצול לרעה של הליכים משפטיים ובראשם תלונות שווא על ידי נשים. 5. התערבות טיפולית באלימות נשית. 6. פגיעות מיניות בגברים. 7. תופעת הדיכאון הגברי הסמוי כמצע לאלימות .8 . מיתוסי אונס כלפי גברים והעלאת המודעות החברתית כמחוללת שינוי.
 
 
 
 
 
לפניכם הקדמה ופרק מתוך הספר באדיבות הכותבים וההוצאה לאור:
 
 
 
 
לפרטים נוספים וליצירת קשר עם עורכי הספר: https://mazeh.co.il/
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.