לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

אני קופץ... - סיפורים מאירועי היחידה למשא ומתן של משטרת ישראל / גיל עמית

ספרים | 26/12/2013 | 9,296

נער עומד על גג בניין ומאיים לקפוץ...כיצד יגיב פסיכולוג שהוא גם שוטר בתפקיד, המגיע למקום במטרה להציל את חייו? גיל עמית, פסיכולוג חברתי-ארגוני ששירת כעשור ביחידה למשא ומתן במשטרת ישראל, מביא בספרו סיפורים שונים משנותיו ביחידה ופותח צוהר ל"טיפול קצר מועד" במצבי משבר אישיים ונפשיים בהם קיימת סכנת חיים ברורה ומיידית.

אני קופץ... - סיפורים מאירועי היחידה למשא ומתן של משטרת ישראל / גיל עמית 
 
גיל עמית
אני קופץ...
סיפורים מאירועי היחידה למשא ומתן של משטרת ישראל
 
סטימצקי
 
 
 
 
"אם אתה מתקרב, אני קופץ..." אלו היו מילותיו הראשונות של הנער על מעקה המרפסת בקומה השמינית, עיניו בהו בי בבהלה מהולה בנחישות עמוקה. לא האמנתי שאני שומע את הקלישאה שכל כך מרבים להשתמש בה בקורס להכשרת אנשי משא ומתן, ועוד באירוע הראשון בחיי..
כך התחילה תקופה של יותר מעשר שנות שירות באחת היחידות המרתקות במשטרת ישראל - היחידה למשא ומתן.

היחידה למשא ומתן של משטרת ישראל הוקמה בשנת 1978 על רקע גל אירועי טרור של פיגועי מיקוח. מטרת היחידה - הצלת חיים במצבי משבר כגון תפיסת בני ערובה, חטיפות, סחיטות, התבצרויות ואיומים אובדניים. בכל שנה מתמודדים אנשיה עם עשרות אירועים המתרחשים על רקע פלילי, אישי, נפשי או חברתי. בספר זה מובא מקבץ נבחר של סיפורים ושל אירועים מיוחדים.
 
גיל עמית, יליד 1962, פסיכולוג חברתי-ארגוני, בוגר קורס מנהלי משא ומתן של ה - F.B.I , התגייס למשטרת ישראל בשנת 1990 וביצע שורה של תפקידי פיקוח ביחידה למשא ומתן ובמחלקה למדעי ההתנהגות. גיל מתגורר בנתניה, נשוי לדורית ואב לגלי, שרון, אורי ואיתי.
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחבר וההוצאה לאור:
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.