לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

אמנות ההכלה / מיכאל אבולעפיה

ספרים | 21/10/2012 | 17,953

"אמנות ההכלה", מאת הפסיכיאטר ד"ר מיכאל אבולעפיה, הינו מדריך להורים המבקשים לנווט את דרכם כמחנכים בהשראת המסורת היהודית ודברי חז"ל. הספר מכיל רעיונות, עצות ותשובות לשאלות רווחות בנוגע למצבים שונים בחינוך הילדים ולאווירה בבית.

אמנות ההכלה / מיכאל אבולעפיה 
 
מיכאל אבולעפיה
אמנות ההכלה
המדריך לחינוך מתוך אהבה
 
ידיעות ספרים
 
 
 
 
• כיצד לחנך את ילדינו בעולם שבו הכל צריך להיות מיידי, בדור שבו הנחת היסוד היא שראוי לקבל כמה שיותר בכמה שפחות מאמץ?
• איך אפשר לשמור על בריאותם הנפשית של ילדינו ועל עצמנו כהורים, כאשר מסביב פושה המבוכה?
• מנין לשאוב את התבונה להתנהל נכון במערכה המורכבת הזאת?

לפעמים זוכים להרגיש ששדה היצירה הרוחנית, המחברת בין קודש לחול, עדיין פתוח לרווחה, ובכל פעם שפותחים בו פתח קטן נפתח לפנינו עוד ארמון. הרוצה לחנך מתוך אמונה, לומד את דברי חז"ל ומגלה עד כמה הכלי החינוכי הנו כלי שמאפשר לרפא – רק בתנאי שהוא מחובר לתוכן שורשי עמוק.
אמנות ההכלה הינו מדריך להורים המבקשים למצוא את דרכם בחיי היומיום, בבית ובחוץ, ולנווט את דרכם כמחנכים. הספר מצטרף אל סדרת ספרים המבססים בשנים האחרונות את הפסיכולוגיה היהודית והאמונית, סדרה השואבת את דרכה מחכמתה ומרוחה של המסורת היהודית לדורותיה, מן התורה ומדברי חז"ל, מעולמה של הקבלה, מהחסידות ומאוצרות מחשבת ישראל.
אמנות ההכלה מכיל עשרות רעיונות, עצות ותשובות לשאלות רווחות בנוגע למצבים שונים בחינוך הילדים ולאווירה בבית, והוא מנסה להעביר באמצעות מילים את טיבו של האקלים החינוכי הראוי לדורנו.
 
ד"ר מיכאל אבולעפיה הוא פסיכיאטר לילדים ולנוער, מחבר הספרים "הגנן והפרי", "הרהורי אהבה של מטפל" ועוד. הוא עומד כיום בראש "לבבה" – המרכז לטיפול והכשרת מטפלים מתוך אמונה, ומרצה לפסיכולוגיה יהודית ב"מכון מאיר" ובמכללות שונות בירושלים ובתל אביב.
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחבר וההוצאה לאור:
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.