לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
הכאב הכרוני / שמעון שיריהכאב הכרוני / שמעון שירי

הכאב הכרוני / שמעון שירי

ספרים | 2/1/2012 | 13,228

הספר "הכאב הכרוני" מאת הפסיכולוג הרפואי והשיקומי שמעון שירי מורכב ממארג של תיאורי טיפול פסיכולוגיים בתסמונות כאב שונות לצד מחקרים עדכניים והצגת הגישות הפסיכולוגיות... המשך

הכאב הכרוני / שמעון שירי 
 
שמעון שירי
הכאב הכרוני
פסיכולוגיה של התמודדות
 
הוצאת רסלינג
 
 
 
 
כאבים כרוניים מסוגים שונים גורמים לסבל ולמצוקה מתמשכים בקרב חלקים ניכרים מהאוכלוסייה. מרבית הסובלים מכאבי ראש, כאבי גב או מכאבים ממושכים אחרים חווים ירידה משמעותית באיכות חייהם ובתפקודם בתחומי החיים המרכזיים: בעבודה, במשפחה ובתפקוד החברתי.
לכאב הממושך מתלווים על פי רוב חרדה, דיכאון, מתח ופחד, שמחמירים את הכאב ומדרדרים את חיי הסובלים ממנו בתהליך שאפשר לדמות כירידה מתמשכת במדרגות לולייניות. מחקרי הדמיה מוחית, שנעשו אפשריים מבחינה טכנולוגית בשנים האחרונות, מעידים שכאב כרוני קשור גם לשינויים מוחיים כמו הזדקנות מוחית מואצת ואבדן מהיר של "חומר אפור", שהוא מרכיב מרכזי של המוח בתהליכי תפיסה, מוטוריקה, זכירה, רגשות, דיבור ועוד.
כאב כרוני הוא תעלומה שבמידה רבה אינה מובנת גם כיום, אחרי עשרות שנים של מחקר מדעי. התובנה שתופעת הכאב הכרוני מושפעת מתהליכים פסיכולוגיים החלה להתפתח רק בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת. הזרמים המרכזיים בהגות הפסיכולוגית: הפסיכואנליזה, הפסיכולוגיה ההתנהגותית והפסיכולוגיה הקוגניטיבית מתמקדים בהיבטים שונים של התופעה. עבור הפסיכואנליזה, הכאב הוא מטאפורה גופנית לתהליכים נפשיים או ביטוי גופני של טראומות קדומות. הפסיכולוגיה ההתנהגותית מתארת תהליכי למידה שיוצרים חוויות כאב בדרכים שונות. הגישות הקוגניטיביות מתארות כיצד תהליכי חשיבה כמו ציפיות מוקדמות, המשמעויות השונות שמעניקים לכאב או יחוס הכאב לגורמי שליטה שונים, מעצבים את חוויית הכאב ואת היכולת להתמודד אתו.
הספר "הכאב הכרוני" מורכב ממארג של תיאורי טיפול פסיכולוגיים בתסמונות כאב שונות לצד מחקרים עדכניים והצגת הגישות הפסיכולוגיות המרכזיות להבנה ולהתמודדות עם תופעת הכאב הכרוני.
 
ד"ר שמעון שירי הוא פסיכולוג רפואי ושיקומי. עובד במחלקת השיקום של בית החולים הדסה בהר-הצופים. חוקר את תחום הכאב הכרוני ומטפל באנשים עם תסמונות כאב שונות.
 
 
 
לפניכם שני פרקים מתוך הספר באדיבות המחבר וההוצאה לאור:
 
הכאב הכרוני / שמעון שירי 1מבוא
 
הכאב הכרוני / שמעון שירי 2פרק 1: כאבי ראש מתמשכים ותיאוריות פסיכודינמיות של כאב 

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: ספרים, רפואה, גוף ונפש
סתיו ביהם
סתיו ביהם
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, פתח תקוה והסביבה, רמת גן והסביבה
ד"ר עידית שלו
ד"ר עידית שלו
פסיכולוגית
מטפלת זוגית ומשפחתית
תל אביב והסביבה
ד"ר שירי בקר
ד"ר שירי בקר
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, טיפול מרחוק דרך האינטרנט, רמת גן והסביבה
לירון אורבך טאו
לירון אורבך טאו
עובדת סוציאלית
תל אביב והסביבה
אורנה קנו
אורנה קנו
מוסמכת (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות
חיפה והכרמל, אונליין (טיפול מרחוק)
ענת וייל
ענת וייל
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.