לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

מסע הגיבור / רות נצר

ספרים | 7/9/2011 | 26,591

הספר "מסע הגיבור", שמבוסס על מיתוסים ואגדות בתרבויות שונות, מנסה לאסוף יחד את האיכויות וההיבטים השונים של חיי האדם שתובעים את גבורת הנפש הנדרשת כדי לצלוח את משימות מסע החיים. מסע הגיבור מציג את תהליכי התהוות החיים, את הדילמות, את בניית וחישול-עיצוב האני-האגו כחניכה לחיים החברתיים הבוגרים, ובו בזמן כייחוד הסגולי-האינדבידואלי.

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: פסיכותרפיה יונגיאנית, מיתוסים ואגדות
אלון עשת
אלון עשת
עובד סוציאלי
שרון ושומרון, אונליין (טיפול מרחוק), פתח תקוה והסביבה
חוה גולדברג
חוה גולדברג
עובדת סוציאלית
תל אביב והמרכז
שלו שמעוני
שלו שמעוני
מטפלת בהבעה ויצירה
תל אביב והסביבה, שרון ושומרון, אונליין (טיפול מרחוק)
מריאנה פלדמן
מריאנה פלדמן
עובדת סוציאלית
חולון והסביבה, פתח תקוה והסביבה
דינה רחמני זילברשטיין
דינה רחמני זילברשטיין
חברה ביה"ת
שפלה, אונליין (טיפול מרחוק)
עדי סגל מנדל
עדי סגל מנדל
עובדת סוציאלית
שפלה
מסע הגבור / רות נצר 
 
רות נצר
מסע הגיבור
תהליך התהוות הנפש במיתוס, במעגל החיים ובתרפיה
 
מודן
 
 
 
 
המיתוסים עוסקים בהתוויית רשת סיפורית מארגנת לתהליכי התפתחות הנפש והתודעה האנושית. הם מעניקים סדר ופשר לחיינו ומציגים מודלים שונים לחיים. מיתוס מסע הגיבור מתאר תהליך מתמיד של מציאות פנימית וחיצונית, אשר בו המודע והלא-מודע, היצר והרוח, נאבקים ומעצבים זה את זה, בעיקר בחצי הראשון של החיים.
הספר מסע הגיבור, שמבוסס על מיתוסים ואגדות בתרבויות שונות, מנסה לאסוף יחד את האיכויות וההיבטים השונים של חיי האדם בשלביו השונים, בעבר ובהווה המודרני, שתובעים את גבורת הנפש הנדרשת למאבק במפלצות הנפש והמציאות, כדי לצלוח את משימות מסע החיים. מסע הגיבור מציג את תהליכי התהוות החיים, את הדילמות, את בניית וחישול-עיצוב האני-האגו של כל אחד מאיתנו בהתמודדות עם האם, האב והחברה, כחניכה לחיים החברתיים הבוגרים, ובו בזמן כייחוד הסגולי-האינדבידואלי.
ה'גיבור' מאפשר לנו להכיר את עצמנו: את יצרינו ורגשותינו, את קשיינו, נכותנו, כשלינו ופגיעותנו; ובו בזמן את יכולתנו ואת גדולתנו הנפשית והרוחנית. הגיבור האמיתי מצוי בתוכנו, וכל אדם מכיל בו גם את האנטי-גיבור, את הנכות, הסבל והטרגיות, והוא גיבור במסע חייו. הספר בוחן גם את הגיבור הלוחם, הגיבור היהיר, הגיבור המורד, גיבור הטראומה, הגיבור המנהיג, הגיבור המיסטי והשמאן, הגיבור האמן, הגיבור הביוני, הגיבור היהודי-עברי, הגיבור במזרח הרחוק, והמטפל כגיבור, ובודק מהי שיבה נכונה מהמסע. פרק מיוחד מפתח את ההתמודדות המכפרת-מתקנת עם מוטיב הצל, החטא, והאשמה. ספר זה הוא ספר השלמה והמשך ל'מסע אל העצמי'.
 
רות נצר היא פסיכולוגית קלינית יונגיאנית בכירה, מדריכה ומורה בהכשרות היונגיאניות ובבתי הספר לפסיכותרפיה יונגיאנית במכללת סמינר הקבוצים, מכללת אורנים, ובר-אילן. היא אמנית, חוקרת ספרות ומשוררת. זה ספר העיון הרביעי שלה. קדמו לו 'מסע אל העצמי', ו'הקוסם, השוטה והקיסרית – קלפי הטארוט במעגל החיים ובתרפיה' (הוצאת מודן), וכן 'השלם ושברו', על יצירות ספרות (הוצאת כרמל).

netzerr@bezeqint.net
www.ruthnetzer.com
 
 
 
לפניכם שני פרקים מתוך הספר באדיבות המחברת וההוצאה לאור:
 
מסע הגיבור / רות נצר 1מבוא
 
מסע הגיבור / רות נצר 2פרק שלישי: סימני דרך בדרכו של הגיבור
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.