לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

נפלאות החלום / יעל תורג'מן

ספרים | 8/3/2011 | 12,381

הספר "נפלאות החלום" הוא פרי מחקר של שלוש וחצי שנים, שבמהלכו נאספו מעל אלף חמש מאות חלומות של חולמים שונים. חלק בלתי נפרד מהמחקר כלל דיונים עם החולם על החלום ועל עצמו, על רגשותיו, על היחסים שלו עם אחרים וכדומה. תוך כדי כך מתבררות הסיבות להופעת הדמויות, האירועים, המקומות, הפריטים, האמירות, ואנחנו נכנסים לתוך נבכי העולם העשיר והמורכב הקיים בכל אחד מאיתנו.

נפלאות החלום 
 
יעל תורג'מן
נפלאות החלום
דרך מעשית לפתרון חלומות - כרך א'
 
הוצאה עצמית
 
 
 
 
אם נלמד לפתור את חלומותינו, נוכל להכיר את עצמנו טוב יותר. נוכל לגעת במה שמפריע לנו ומטריד אותנו במציאות. נוכל לעמוד על הרגשות שמתנהלים בתוכנו. נוכל לראות כיצד דרך החלום אנו פותרים קונפליקטים, מתנחמים, מתנסים במציאויות אחרות, מאשרים החלטות שלנו ומגיעים לסיפוק נפשי.

המוח הוא המכחול, והזיכרונות הם הצבעים. הוא יכול לערבב אותם, להפריד ביניהם ולעשות בהם כרצונו. כשאנחנו מתחקים אחר תהליך זה, אנו מגלים יצירה מופלאה של הצייר הפנימי.

הספר "נפלאות החלום" הוא פרי מחקר של שלוש וחצי שנים, שבמהלכו נאספו מעל אלף חמש מאות חלומות של חולמים שונים. חלק בלתי נפרד מהמחקר כלל דיונים עם החולם על החלום ועל עצמו, על רגשותיו, על היחסים שלו עם אחרים וכדומה. תוך כדי כך מתבררות הסיבות להופעת הדמויות, האירועים, המקומות, הפריטים, האמירות, ואנחנו נכנסים לתוך נבכי העולם העשיר והמורכב הקיים בכל אחד מאיתנו. בספר מעל מאה דוגמאות של חלומות.
 
יעל תורג'מן חוקרת חלומות משנת 2006. בעלת רקע אקדמי, ילידת 1962. אל החלומות היא הגיעה מתוך התעניינות אישית ואהבתה למחקר ולתחום הפסיכולוגיה.
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחבר וההוצאה לאור:
 
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.