לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי

סוגיות בפסיכולוגיה משפט ואתיקה בישראל: אבחון, טיפול, שיפוט.

ספרים | 1/2/2008 | 19,356

זהו ספר ראשון מסוגו בישראל העוסק בתחום הפסיכולוגיה המשפטית (ForensicPsychology)הכולל אסופת מאמרים של מיטב החוקרים ואנשי המעשה בתחום הפסיכולוגיה המשפטית בישראל. מטרת הספר היא הצגת הידע הקיים בתחום הפסיכולוגיה המשפטית כיום, תוך הבלטת הסוגיות שבמחלוקת, וזאת על מנת לעורר ספקות, חשיבה ביקורתית ודיונים פוריים וכן על מנת לעודד מחקר מדעי.

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: אתיקה, ספרים, ממסד וחוק, ביקורת
יעל שלום צדק
יעל שלום צדק
חברה ביה"ת
חיפה והכרמל, אונליין (טיפול מרחוק)
ד"ר קרן פייט
ד"ר קרן פייט
עובדת סוציאלית
כרמיאל והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
נועה לב
נועה לב
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק), רמת גן והסביבה
ד"ר דוד זוהר
ד"ר דוד זוהר
פסיכולוג
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
אורנית עופר
אורנית עופר
מטפלת בהבעה ויצירה
לואי בשארה
לואי בשארה
פסיכולוג
כרמיאל והסביבה, נצרת והסביבה, עכו והסביבה

סוגיות בפסיכולוגיה משפט ואתיקה בישראל

 

עורכים: ד"ר דוד יגיל , פרופ'' אמנון כרמי , פרופ'' משה זכי,  ועו"ד ענת לבני

סוגיות בפסיכולוגיה משפט ואתיקה בישראל:

 

אבחון, טיפול, שיפוט

הוצאת PROBOOK


- פרסומת -

          

זהו ספר ראשון מסוגו בישראל העוסק בתחום הפסיכולוגיה המשפטית  (ForensicPsychology)הכולל אסופת מאמרים של מיטב החוקרים ואנשי המעשה בתחום הפסיכולוגיה המשפטית בישראל. מטרת הספר היא הצגת הידע הקיים בתחום הפסיכולוגיה המשפטית כיום, תוך הבלטת הסוגיות שבמחלוקת, וזאת על מנת לעורר ספקות, חשיבה ביקורתית ודיונים פוריים וכן על מנת לעודד מחקר מדעי.

חלק ראשון: סוגיות פסיכולוגיות ואתיות בהליכי אבחון, טיפול ושיפוט, דיון בסוגיות  מקצועיות בקשר המדעי והמעשי שבין פסיכולוגיה למשפט, תוך התמקדות בסוגיות  אתיות של חוות-דעת מומחה באמצעות מבחנים פסיכולוגיים ובסוגיות פסיכולוגיות ואתיות בהליכי אבחון, טיפול ושיפוט.

חלק שני: סוגיות פסיכולוגיות בבית-המשפט לענייני המשפחה, הצגת מאמרים פרי עטם של פסיכולוגים בכירים העוסקים במתן חוות-דעת לבתי-המשפט בענייני-משפחה. חלק זה דן בסוגיות ובהיבטים המשפטיים של הפסיכולוגיה של המשפחה: מסוגלות הורית, ענייני משמורת על קטינים, אימוץ והשמת ילדים, היבטים קליניים של הגירושין ועוד.

חלק שלישי: סוגיות בתחום הנוירו-פסיכולוגיה המשפטית, דיון בסוגיות שרלבנטיות  במשפט האזרחי הנוגע לתביעות נזיקין במקרים של נזקים גופניים, קוגניטיביים ונפשיים בעקבות תאונות.


- פרסומת -

חלק רביעי: סוגיות פסיכולוגיות במשפט הפלילי, דיון בסוגיות שונות, כגון: ההשלכות הפסיכולוגיות של הענישה, "הריק הקיומי" והשלכותיו על התפתחות של התנהגות עבריינית, טקטיקות הסבר של נאשמים בבית-המשפט, העברה נגדית באבחון של רוצחים, וחוסר הצדק שעלול להיגרם לנאשמים מסוימים עקב טענת "אי-שפיות זמנית".

הספר מיועד לאנשי מקצוע מתחומי בריאות הנפש והמשפט: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, נוירולוגים, קרימינולוגים, עובדים סוציאליים, קציני מבחן, עורכי-דין ושופטים.

 

על העורכים:

ד"ר דוד יגיל (עורך ראשי): ראש המגמה לפסיכולוגיה בחוג למדעי-ההתנהגות, המכללה האקדמית עמק יזרעאל. פסיכולוג קליני, שיקומי והתפתחותי. ניהל בעבר את התחנה לטיפול פסיכולוגי התפתחותי של משרד הבריאות במחוז חיפה.

פרופ'' אמנון כרמי: שופט (בדימוס), ראש המרכז הבינלאומי לבריאות, משפט ואתיקה, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת חיפה.

פרופ'' משה זכי: פרופסור בפסיכולוגיה משפטית וקהילתית. ראש המחלקה לפסיכולוגיה, משפט ואתיקה במרכז הבינלאומי לבריאות, משפט ואתיקה, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת חיפה. מנהל התחנה הפסיכולוגית-קהילתית בטירת הכרמל.

עו"ד ענת לבני (L.L.M):

אוניברסיטת חיפה במסלול אישי בתחום משפט ופסיכולוגיה. חברת הנהלה במרכז הבינלאומי לבריאות משפט ואתיקה, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת חיפה. מרצה בפקולטה למשפטים ובחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה בתחום פסיכולוגיה, משפט ואתיקה.


- פרסומת -

  

סוגיות בפסיכולוגיה משפט ואתיקה בישראל: אבחון, טיפ 1לפניכם פרק המבוא מתוך הספר

סוגיות בפסיכולוגיה משפט ואתיקה בישראל: אבחון, טיפ 2לפניכם פרק 9: שיקולים ולבטים באבחון מסוגלות הורית

        

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.