לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
משה אלון

משה אלון

משה אלון

פסיכולוג

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-1572

אודות משה אלון בקצרה:

שמי משה אלון, אני פסיכולוג חינוכי במעמד מדריך, מטפל אנליטיקאי יונגיאני ומטפל משפחתי מוסמך. 40 שנה עבדתי בשירות הציבורי, בעיקר בשפ"ח ת"א-יפו וגם ניהלתי את השפחי"ם בגבעת שמואל ובאור יהודה. בשפ"ח תל-אביב-יפו...

פניה אל משה אלון

משה אלון השיב ל 33% מהפניות (על פי משוב מ-3 פונים לפחות)

אודות משה אלון

שמי משה אלון,

אני פסיכולוג חינוכי במעמד מדריך, מטפל אנליטיקאי יונגיאני ומטפל משפחתי מוסמך.

40 שנה עבדתי בשירות הציבורי, בעיקר בשפ"ח ת"א-יפו וגם ניהלתי את השפחי"ם בגבעת שמואל ובאור יהודה.

בשפ"ח תל-אביב-יפו שמשתי כפסיכולוג בתחנת יפו ולאחר מכן 23 שנים כס. מנהל השפ"ח ושמונה שנים כהנתי כמנהל השפ"ח.

באוקטובר 2017 יצאתי לגמלאות.

אני עובד בקליניקה כיום הממוקמת בגבעת-שמואל. בעיקר מטפל בילדים ובבני נוער.

עובד גם עם הורים בהדרכת הורים, בהדרכת פסיכולוגים בהתמחות ובהסמכה להדרכה, מייעץ למנהלים, מנחה קבוצות. תחום היעוץ הארגוני הוא חלק חשוב מהכשרתי וניסיוני.

עיקר ניסיוני הוא עם ילדים ובני נוער שחוו אירועי חיים חריגים, המגלים קשיים התנהגותיים בבית ספר, מתקשים ביחסים עם בני גילם, מגלים חרדות, כאלו שעברו פגיעות מיניות או עשו ניסיונות אובדניים. הכשרתי וניסיוני מאפשרים לי גם לסייע למבוגרים בגילאים שונים, כאלו שעברו התנסויות חיים המקשים ומעיקים עליהם ומפריעים לתפקודם, או כאלו הרוצים לעבור מסע לגילוי עצמי. ייחדיות הטיפול שלי בילדים ובבני נוער היא בעבודה הדוקה ומשותפת עם הצוות החינוכי ומטפלים נוספים, לאורך זמן, על פי הצורך ובהסכמת ההורים.

מאז חודש יולי 2017 אני משמש כיו"ר של העמותה הישראלית היונגיאנית החדשה. אני ממלא תפקיד זה בשמחה ובהתנדבות. בעיקר רואה לנגד עיני את חשיפת התחום למטפלים שונים ולציבור הרחב. מקווה שבמהלך הקדנציה שלי אצליח לחזק השייכות של חברי העמותה, לחדד הזהות של העמותה ולפתח את ההכשרה לקנדידטים לטיפול יונגיאני. מקווה שהעמותה תזהה את תפקידה ומקומה בחברה המקצועית והכללית.

אני סבא לשלוש נכדות מקסימות והנכד הרביעי בדרך, ומסייע לשני ילדי הרופאים ובני זוגם בגידול ילדיהם.

עוסק בספורט, בעיקר: טניס, כדור-עף חופים, סקי בחורף והליכה.

תחום האומנות לענפיו השונים מהווה מרכיב חשוב בחיי וחלק גדול מזמני הפנוי מוקדש להקשבה למוזיקה, ברובה קלאסית, מזרחית ושירים של פעם, צפייה בסרטים, הצגות תיארטרון, מוזיאונים וגלריות ואף מחול.

כתובת המייל שלי: alonmosh@gmail.com

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של משה אלון, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי משה אלון ובאחריותו/ה.

מאמרים מאת משה אלון

מודל התערבות מערכתי: מנהל-הנהלה-חדר מורים
משה אלון
העבודה המערכתית של הפסיכולוגים החינוכיים בבתי ספר זקוקה לתיאוריה שתעגן את ההבנה והעשייה בתחום זה. המאמר מציג המשגה תיאורטית של התערבות מערכתית...
מאמרים | 8/7/2018 | 10,263 | תגובה אחת
משה אלון
משה אלון, מנהל שפ"ח תל-אביב, שירת במהלך מלחמת יום הכיפורים כמפקד זחל"ם. את הרגעים בהם מטוס סורי צלל לעברו והתרסק מטרים ספורים ממנו, הוא משחזר...
כתבות | 5/5/2014 | 11,789 | 7 תגובות