לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

שליחות מן הקוסמוס / אירית שושני

ספרים | 19/6/2006 | 11,213

כשדניאל, ילד כבד ראייה בכיתה ז', פוגש בבית המחסה לכלבים את אדמונית, הוא יודע מיד שהיא שלו. אדמונית היא כלבה רגילה לגמרי. את החיוך שלה אפשר לנחש, אבל לא לראות. הלקלוק שלה מלא אהבה, אך איננו מרפא והעיניים שלה תמימות ומבטן רך.

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: ילדים, קשיי התפתחות, ספרים
מיכל מאיר
מיכל מאיר
מוסמכת (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות
עפולה והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק), יקנעם והסביבה
סיון יוסף
סיון יוסף
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה
יעל שלום צדק
יעל שלום צדק
חברה ביה"ת
חיפה והכרמל, אונליין (טיפול מרחוק)
הילה חן
הילה חן
עובדת סוציאלית
מטפלת משפחתית וזוגית
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק), רמת גן והסביבה
לארה שטראוס
לארה שטראוס
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, שרון ושומרון
תמר שבבו תירוש
תמר שבבו תירוש
פסיכולוגית
אונליין (טיפול מרחוק), פרדס חנה והסביבה

שליחות מן הקוסמוס/אירית שושני

אירית שושני

 

שליחות מן הקוסמוס

 

 הוצאת ידיעות אחרונות - ספרי חמד

 

כשדניאל, ילד כבד ראייה בכיתה ז'', פוגש בבית המחסה לכלבים את אדמונית, הוא יודע מיד שהיא שלו. אדמונית היא כלבה רגילה לגמרי. את החיוך שלה אפשר לנחש, אבל לא לראות. הלקלוק שלה מלא אהבה, אך איננו מרפא והעיניים שלה תמימות ומבטן רך.

בהשראתם של חבריו בורא דניאל מתוך דמיונו את דמויותיהם של ליאור ושל דונגי. ליאור גם הוא כמו דניאל, ילד כבד ראייה, אבל לכלבתו דונגי כוחות קסם ותכונות פלא, המאפשרים לו להתמודד עם אתגריו ולהגשים את משאלותיו הכמוסות. יחד פותרים ליאור ודונגי תעלומות, מתגברים על בריונים, ומרחפים אל מעל לעננים. דרך מבטו של ליאור מצליח גם דניאל להביט כמו כולם – ולראות. ובזכות דונגי הוא אף לומד לקח שלא ישכח לעולם.

הפנטזיה המתגלגלת מתוך המציאות העגומה של דניאל מאפשרת לו להמריא מעבר לקשיים ומשדרגת את חייו. וכמו דניאל המעודד והמאושר יתעודדו אף הילדים שיקראו את הספר, ילדים עם מוגבלויות פיזיות ועם קשיים אחרים, וידעו שאסור להתייאש, שתמיד יש תקווה. הפנטזיה כמו גם היצירה מעניקות לחלוחית ומימד חדש לחיים. גם ילד עם קשיים יכול ליצור והיצירה תאיר את חייו באור יקרות ותעניק לו סיפוק רוחני עמוק. לסיפוק יש כוחות ריפוי והוא בורא אושר.
 


- פרסומת -

 

 

אירית שושני, בוגרת החוגים לתולדות האומנות ולפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב ובעלת תעודת הוראה להיסטוריה.

זהו ספרה הרביעי של אירית שושני. קדמו לו שני ספרים לנוער – "מבוכים" בהוצאת עם עובד (שגיבורו מתמודד עם קשיים אצל משפחה אומנת), ו"השלג האחרון" בהוצאת ספריית פועלים (סיפור תעלומה בטרם עלייתה ארצה של הילדה אירקה מפולין בסוף שנות החמישים), ורומן למבוגרים – "לצייר את מרג''י" בהוצאת גוונים (קשר הנרקם בין שתי דמויות מעולמות רחוקים).

 

שליחות מן הקוסמוס / אירית שושני 1  לפניכם פרקים 4 ו-6 מתוך הספר באדיבות המחברת

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

ארלט מינצרארלט מינצר10/3/2019

סופרת ומשוררת המבינה ללב הילדים ומדברת מתוכם.. 'היא ישבה וחיכתה וחיכתה. היא נראתה בעמדת המְתנה, כאילו ליאור צריך להשלים איזו משימה בתוך זמן קצר, ואסור להפריע לו''. נהניתי מהטעימה מהספר. תודה לך, אירית, ותודה לאתר.