פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

נוער בבלגן - קטינים עוברי חוק בישראל: דרכי מניעה, אכיפה ושיקום / עורכים: אורי תימור, סוזי בן-ברוך, אתי אלישע

ספרים | 21/10/2015 | 12,458

המאמרים הנכללים בספר נוגעים במגוון רחב של נושאים ובהם הקשורים הן בהתנהגויות סוטות של בני נוער בעלי קשיי הסתגלות למסגרות הנורמטיביות והסברים להן, והן בפעילותם של הגופים המטפלים בהם ובמענה שהם מספקים לבעיותיהם.

נוער בבלגן / עורכים: אורי תימור, סוזי בן-ברוך, אתי אלישע 
 
עורכים: אורי תימור, סוזי בן-ברוך, אתי אלישע
נוער בבלגן
קטינים עוברי חוק בישראל: דרכי מניעה, אכיפה ושיקום
 
מאגנס
 
 
 
 
נוער בבלגן - קטינים עוברי חוק בישראל: דרכי מניעה, אכיפה ושיקום הוא ספר ראשון מסוגו בישראל. המאמרים הנכללים בו נוגעים במגוון רחב של נושאים ובהם הקשורים הן בהתנהגויות סוטות של בני נוער בעלי קשיי הסתגלות למסגרות הנורמטיביות והסברים להן, והן בפעילותם של הגופים המטפלים בהם ובמענה שהם מספקים לבעיותיהם. מחברי המאמרים שבספר הם מומחים ואנשי אקדמיה העוסקים במגוון נושאים בתחום הטיפול בבני נוער המתקשים בתפקוד נורמטיבי ובכללם נוער עבריין.
"ספר זה עשוי לתרום לא רק לקרימינולוגים, לחוקרים ולאנשי טיפול העובדים עם קטינים עוברי חוק, אלא גם לשופטים, למשפטנים ולסטודנטים שתחומי עיסוקיהם והתמחויותיהם משיקים לנושאים המועלים בו. יש בו תרומה ממשית בהגדלה ובהעמקה של הידע האקדמי והמחקרי בנושא הטיפול והשיקום של נוער עובר חוק בישראל". (מתוך ההקדמה של פרופ' ש"ג שוהם).
 
עורכי הספר הם פרופ' אורי תימור, חוקר ומרצה במחלקות לקרימינולוגיה במכללה האקדמית אשקלון ובאוניברסיטת בר-אילן; ד"ר נצ"מ (בדימוס) סוזי בן-ברוך, לשעבר ראש מחלקת הנוער במשטרת ישראל, חוקרת ומרצה באוניברסיטה העברית בחוג לחינוך מיוחד, ובמכללת בית ברל במגמת קרימינולוגיה ואכיפת חוק; ד"ר אתי אלישע, קרימינולוגית חברתית-שיקומית, חוקרת ומרצה בחוגים לקרימינולוגיה במכללת עמק יזרעאל ובמכללת אשקלון.
 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחברים וההוצאה לאור:
 
  

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.