לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
מקצועיות אתית בפסיכותרפיה / יהודית אכמון, גבי שפלר וגבריאל ומקצועיות אתית בפסיכותרפיה / יהודית אכמון, גבי שפלר וגבריאל ו

מקצועיות אתית בפסיכותרפיה / יהודית אכמון, גבי שפלר וגבריאל וייל

ספרים | 26/3/2012 | 22,594

על אף קיומם של קודים אתיים מפורטים האמורים להנחות את התנהגותם של אנשי המקצוע בתחום בריאות הנפש, במציאות הטיפולית המורכבת קשה לעתים לבחור בדרך הרצויה ביותר כדי להבטיח... המשך

 
מקצועיות אתית בפסיכותרפיה / ד
 
 
יהודית אכמון, גבי שפלר וגבריאל וייל
מקצועיות אתית בפסיכותרפיה
 
הוצאת מאגנס
 
 
 
 
מאנשי המקצוע בתחום בריאות הנפש מצופה בדיקה מתמדת של גישתם המקצועית, של יחסיהם עם המטופלים ושל חוויותיהם האישיות מההיבטים האתיים, כדי להבטיח טיפול אחראי, המתחשב בצורכי המטופלים, בזכויותיהם ובטובתם, ותוך הימנעות מרבית מפגיעה אפשרית בהם, בעצמם או באחרים.
 
על אף קיומם של קודים אתיים מפורטים האמורים להנחות את התנהגותם של אנשי המקצוע, במציאות הטיפולית המורכבת קשה לעתים לבחור בדרך הרצויה ביותר. מתוך הבנתנו את מורכבותן של הדילמות האתיות העולות בטיפול, באבחון, בהדרכה ובמחקר אנו מייחסים חשיבות רבה להבניית תהליך זיהוין של בעיות אתיות ולפתרונן ככלי עזר בהתמודדות עמן.

את מודל שבעת הצעדים לפתרון בעיות אתיות שאנו מציעים בספר "מקצועיות אתית בפסיכותרפיה" פיתחו המחברים תוך התייחסות לחוזקות ולחולשות של מודלים קיימים, ועל בסיס הניסיון שרכשו בועדת האתיקה של הפסיכולוגים. מוצגות דוגמאות לניתוח הפרות אתיות בתחומי עבודתנו השונים תוך שימוש במודל המוצע.
 
  
ד"ר יהודית אכמון היא פסיכולוגית קלינית בכירה. כיו"ר ועדת האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל, יזמה ועמדה בראש צוות כתיבת קוד האתיקה החדש לפסיכולוגים בישראל (1998) והשתתפה בעריכת המהדורה המתוקנת של הקוד (2004).

פרופ' גבי שפלר הוא פסיכולוג קליני בכיר ופסיכואנליטיקאי-מנחה. נושא בתפקידים בכירים בבית חולים הרצוג בירושלים, בקתדרה על שם פרויד ובמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, ובמרכז לאתיקה במשכנות שאננים. בעבר: יו"ר ועדת האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל.


- פרסומת -

ד"ר גבריאל וייל הוא פסיכולוג קליני וחינוכי בכיר. הפסיכולוג הראשי של המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע ומנהל השירות הפסיכולוגי-חינוכי נתיבות עזתה. מורה לאתיקה במחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע בעבר יו"ר ועדת האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים  בישראל. 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחברים וההוצאה לאור:
 
מקצועיות אתית בפסיכותרפיה / יהודית אכמון, גבי שפל 1פרק 3: פתרון מיני לאיומי התאבדות
 

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: אתיקה, פסיכותרפיה, ספרים
אורנה קנו
אורנה קנו
מוסמכת (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות
חיפה והכרמל, אונליין (טיפול מרחוק)
דורון ברסלבסקי
דורון ברסלבסקי
פסיכולוג
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק), פתח תקוה והסביבה
אסף לוי
אסף לוי
מוסמך (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק), רמת גן והסביבה
תמר לב
תמר לב
עובדת סוציאלית
אילת והערבה, אונליין (טיפול מרחוק)
דורית נוי-שרב
דורית נוי-שרב
פסיכולוגית
ירושלים וסביבותיה
דפנה ממן
דפנה ממן
עובדת סוציאלית
אשקלון והסביבה

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.