לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

מקצועיות אתית בפסיכותרפיה / יהודית אכמון, גבי שפלר וגבריאל וייל

ספרים | 26/3/2012 | 19,154

על אף קיומם של קודים אתיים מפורטים האמורים להנחות את התנהגותם של אנשי המקצוע בתחום בריאות הנפש, במציאות הטיפולית המורכבת קשה לעתים לבחור בדרך הרצויה ביותר כדי להבטיח טיפול אחראי, המתחשב בצורכי המטופלים, בזכויותיהם ובטובתם, ותוך הימנעות מרבית מפגיעה אפשרית בהם, בעצמם או באחרים. בספר מוצג "מודל שבעת הצעדים לפתרון בעיות אתיות" על בסיס הניסיון שרכשו המחברים בועדת האתיקה של הפסיכולוגים ותוך התייחסות לדוגמאות.

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: אתיקה, פסיכותרפיה, ספרים
אסתי פרידמן
אסתי פרידמן
יועצת חינוכית
עפולה והסביבה, יקנעם והסביבה, בית שאן והסביבה
אלעד גולן
אלעד גולן
פסיכולוג
חיפה והכרמל
רינה ידור
רינה ידור
עובדת סוציאלית
מטפלת משפחתית וזוגית
שרון ושומרון
מיטל לוי עומר
מיטל לוי עומר
מוסמכת (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות
חיפה והכרמל
ספיר עפר
ספיר עפר
פסיכולוג
תל אביב והסביבה, ירושלים וסביבותיה
נעמי גרשברג
נעמי גרשברג
פסיכולוג/ית
מודיעין והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק), בית שמש והסביבה
מקצועיות אתית בפסיכותרפיה / ד
 
 
יהודית אכמון, גבי שפלר וגבריאל וייל
מקצועיות אתית בפסיכותרפיה
 
הוצאת מאגנס
 
 
 
 
מאנשי המקצוע בתחום בריאות הנפש מצופה בדיקה מתמדת של גישתם המקצועית, של יחסיהם עם המטופלים ושל חוויותיהם האישיות מההיבטים האתיים, כדי להבטיח טיפול אחראי, המתחשב בצורכי המטופלים, בזכויותיהם ובטובתם, ותוך הימנעות מרבית מפגיעה אפשרית בהם, בעצמם או באחרים.
 
על אף קיומם של קודים אתיים מפורטים האמורים להנחות את התנהגותם של אנשי המקצוע, במציאות הטיפולית המורכבת קשה לעתים לבחור בדרך הרצויה ביותר. מתוך הבנתנו את מורכבותן של הדילמות האתיות העולות בטיפול, באבחון, בהדרכה ובמחקר אנו מייחסים חשיבות רבה להבניית תהליך זיהוין של בעיות אתיות ולפתרונן ככלי עזר בהתמודדות עמן.

את מודל שבעת הצעדים לפתרון בעיות אתיות שאנו מציעים בספר "מקצועיות אתית בפסיכותרפיה" פיתחו המחברים תוך התייחסות לחוזקות ולחולשות של מודלים קיימים, ועל בסיס הניסיון שרכשו בועדת האתיקה של הפסיכולוגים. מוצגות דוגמאות לניתוח הפרות אתיות בתחומי עבודתנו השונים תוך שימוש במודל המוצע.
 
  
ד"ר יהודית אכמון היא פסיכולוגית קלינית בכירה. כיו"ר ועדת האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל, יזמה ועמדה בראש צוות כתיבת קוד האתיקה החדש לפסיכולוגים בישראל (1998) והשתתפה בעריכת המהדורה המתוקנת של הקוד (2004).

פרופ' גבי שפלר הוא פסיכולוג קליני בכיר ופסיכואנליטיקאי-מנחה. נושא בתפקידים בכירים בבית חולים הרצוג בירושלים, בקתדרה על שם פרויד ובמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, ובמרכז לאתיקה במשכנות שאננים. בעבר: יו"ר ועדת האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל.


- פרסומת -

ד"ר גבריאל וייל הוא פסיכולוג קליני וחינוכי בכיר. הפסיכולוג הראשי של המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע ומנהל השירות הפסיכולוגי-חינוכי נתיבות עזתה. מורה לאתיקה במחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע בעבר יו"ר ועדת האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים  בישראל. 
 
 
לפניכם פרק מתוך הספר באדיבות המחברים וההוצאה לאור:
 
מקצועיות אתית בפסיכותרפיה / יהודית אכמון, גבי שפל 1פרק 3: פתרון מיני לאיומי התאבדות
 

תגובות

הוספת תגובה

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות למאמר זה.