לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
אידית שטרן

אידית שטרן

אידית שטרן

פסיכולוגית קלינית

פסיכולוגית מאומתת
מספר רישיון: 27-131875

אידית שטרן, פסיכולוגית קלינית מ.ר. 27-131875 תואר שני MA (בהצטיינות) בפסיכולוגיה קלינית, אוניברסיטת תל אביב. טיפול במבוגרים, ילדים ונוער, הדרכות הורים - קליניקה בהרצליה מנחה קבוצה טיפולית בגישה דינאמית - מכון... קראו אודותיי בהרחבה...


פניה אל אידית שטרן

אודות אידית שטרן

אידית שטרן, פסיכולוגית קלינית מ.ר. 27-131875

תואר שני MA (בהצטיינות) בפסיכולוגיה קלינית, אוניברסיטת תל אביב.

טיפול במבוגרים, ילדים ונוער, הדרכות הורים - קליניקה בהרצליה

מנחה קבוצה טיפולית בגישה דינאמית - מכון טריאסט שריג בתל אביב

 

תחומי עיסוק:

מדוע כדאי לפנות לטיפול?

אני מאמינה כי כל אדם יכול לשפר את איכות חייו בעזרת טיפול פסיכולוגי. לאורך החיים אנו מתמודדים עם אתגרים כגון בחירה של נתיב לימודי/מקצועי, ביסוס קריירה, זוגיות/נישואין, לידת ילד, מעבר דירה, גירושים ועוד. אתגרים והתמודדויות אלו מהווים סטרסורים (גורמי-לחץ) אשר עלול לפגוע בתפקוד היומיומי. במקרים אחרים אדם יכול להמשיך לתפקד טוב כלפי חוץ אך מבפנים לחוש ריקנות, חוסר-אונים, כעס או ייאוש.

תקווה רווחת היא שאם רק נחכה, זה ישתפר, יעבור, יעלם, אבל פעמים רבות אנחנו מגלים, אחרי זמן ארוך של סבל רגשי, שאנחנו לא "יכולים לבד", שאנחנו זקוקים לעזרה. פנייה לטיפול פסיכולוגי היא בעיניי ביטוי לתקווה שאפשר לחיות חיים טובים ומאושרים יותר.

לא תמיד קל לשתף את הקשיים שלנו עם חברים ואפילו עם בן/בת הזוג. פעמים רבות אנחנו מרגישים שאין אף אחד מספיק קרוב כדי שנרגיש בטוח לשתף אותו ברגשות, במחשבות או בפנטזיות פרטיות. לעיתים זה בגלל שאנחנו מרגישים שזה עלול להכביד על האדם האחר, או שאנחנו מרגישים שהוא עלול להגיב באופן לא מותאם עבורנו, שרק יעמיק את תחושת הבדידות והעצב.

אחד העקרונות הבסיסיים ביותר בטיפול פסיכולוגי הוא הקשבה שאינה ביקורתית או שיפוטית. בטיפול - כל רגש ומחשבה הם לגיטימיים, ומסייעים למטופל, בסיוע של המטפל, להבין את הסיבות העמוקות לאופן בו המטופל חווה את עצמו ואת העולם סביבו, ולהביא לשינוי. למעשה, הפסיכולוג מזמין את המטופל להביא לטיפול כל דבר שעולה על דעתו, וההתמקדות היא אך ורק בצרכי המטופל, ולא בצרכי המטפל.

ההכשרה הארוכה שעבר הפסיכולוג מאפשרת לו להמשיג יחד עם המטופל את מחשבותיו ורגשותיו של המטופל באופן ייחודי, תוך שימוש בתיאוריות פסיכולוגיות וידע שצבר על נפש האדם. ההקשבה של הפסיכולוג היא לא רק לתכנים המודעים אותם מעלה המטופל, אלא גם לדפוסים לא-מודעים אשר משפיעים על המטופל ועל האופן בו הוא מקבל החלטות, חווה את עצמו ואת הסביבה, מתנהל במערכות יחסים וכו'. כאשר דפוסים אלה הופכים נגישים למודעות המטופל, הם מאבדים מכוחם, ומאפשרים למטופל להשתחרר מ"תקיעויות" שונות ולנהל את חייו באופן מודע יותר ובסופו של דבר טוב יותר.

 

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של אידית שטרן, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי אידית שטרן ובאחריותו/ה.