פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מחקר ישראלי: לנשים שנפגעו מינית סיכוי גבוה פי שניים לבעיות פוריות

מחקר ישראלי: לנשים שנפגעו מינית סיכוי גבוה פי שניים לבעיות פוריות

שפיות זמנית | 18/10/2020 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

נשים שעברו תקיפה מינית הן בעלות סיכוי גבוה פי שניים לחוות בעיות פוריות מאשר נשים אחרות - כך עולה ממחקר שערכו ד"ר אילת כהן-וידר, פסיכולוגית קלינית מהמרכז לבריאות האישה בקופ"ח מאוחדת ופרופ' מני קוסלובסרי מאוניברסיטת בר אילן. במחקר, שבו השתתפו 345 נשים, נמצא שכאשר בנוסף שכאשר נשים נמנעו מלספר במקרה התקיפה, שיעור בעיות הפוריות עלה. 

כהן-וידר סיפרה ל-ynet על המחקר, ואמרה שבעוד שבקרב הנשים שלא עברו פגיעה מינית רק 15% סבלו מקושי להרות (שהוגדר במחקר כנסיון של למעלה משנה להיכנס להיריון ללא הצלחה), 30% מהנשים פשנפגעו מינית בעבר סבלו מקושי להרות. כאשר הפגיעה הייתה ממושכת והפוגע היה אדם מוכר, שיעור בעיות הפוריות עלה ל-55%. בנוסף, רובן המוחלט של הנשים לא שיתפו את רופאי המשפחה והפוריות בפגיעה המינית שחוו.

"כשמטפלים באי-פריון חשוב להסתכל על האישה כמכלול ולקחת בחשבון גם את ארועי החיים, את החוויות שהגוף עבר במהלך החיים, ועם איזה מטען גופני ורגשי מגיעים למרפאת הפוריות, ולא לראות את הבעיה כהפרעה גינקולוגית מבודדת. הרופאים והנשים המטופלות צריכים להכיר את הקשר הזה, ולטפל בו לפני תחילת הטיפולים ובמהלכם", אמרה כהן-וידר ל-ynet.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.