פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
פרס Wellcome לצילום 2020 - תמונות שעוסקות בבריאות הנפש

פרס Wellcome לצילום 2020 - תמונות שעוסקות בבריאות הנפש

שפיות זמנית | 26/7/2020 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

פרס Wellcome הבריטי לצילום לשנת 2020, של קרן הצדקה Wellcome, שמטרתה היא לקדם את הרפואה והבריאות ברחבי העולם, עסק השנה באופן מיוחד בבריאות הנפש. במסגרת הפרס הופיעו מספר תמונות שעוסקות בבריאות הנפש, ואנו מביאים כמה מהמעניינות שבהן לפניכם/ן.

הצלם בנג'י ריד מתמודד עם דיכאון במשך תקופות ארוכות מחייו, ויצר את התמונה הזו אחרי תקופה קשה, כמחווה לבתו, על כך שהיא נמצאת שם בשבילו בתקופות שבהן הוא זקוק לה. בתמונה שניהם מבצעים פעילות אסקפיסטית - היא באופן יותר יום-יומי, דרך הסמאארטפון, והוא באופן פנטסטי, כמעין "אסטרונאוט שבור" שמרחף באוויר, אבל הוא עדיין קשור אליה, והעובדה הפשוטה והמנחמת הזו שומרת אותו בעולם האמיתי.


צילום: benjireid.com/Wellcome Trust

 

הצילום של טום מרילון מציג מצולמת בשם נינה, ששוחה במים בטמפרטורה של 3 מעלות צלזיוס. היא שוחה בכל יום כדי להקטין את החרדה והדיכאון הקשה שמהם היא סובלת. היא מנסה להימנע משימוש בתרופות, ושחיה בכל יום מספקת לה דרך לקבל ביטחון ואנרגיה.

צילום: Tom Merilion/Wellcome Trust

 

הצלמת תרז אליס סאן צילמה אנשים צעירים עם בעיות נפשיות, ואז הזמינה אותם לצייר על גבי הצילומים שלה אותם, כדי לתת להם הזדמנות לצייר את עצמם כפי שהם באמת מרגישים. 

צילום: Therese Alice Sanne/Wellcome Trust

צילום: Therese Alice Sanne/Wellcome Trust

 

הצלם סבסטיאן מאר צילם נשים שמתמודדת עם קשיים נפשיים יחד עם ערכת העזרה הראשונה שהן יצרו לעצמן כדי להתמודד טוב יותר. זו פולינה, שמתמודדת עם דיכאון, חרדה והפרעה בעיבוד התחושתי. 

 

בתמונה זו של הצלמת לורנה רוס, מצולמת אירן, אישה בת 22, כשהיא חוזרת לבית שבו אביה פגע בה מינית מגיל צעיר מאוד. 

צילום: Lorena Ros/Wellcome Trust

 

לחצו כאן כדי לצפות בתמונות נוספות.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.