לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
אין לי רגע דל

אין לי רגע דל

עלון פסיכולוגיה עברית | 7/4/2013 | הרשמו כמנויים

זו מן תקופה כזו שאין בה רגע דל. חלקנו טרם הספקנו לצאת לחירות מהחג האינטנסיבי שחלף על פנינו וכבר ממתינים על מפתננו ימים עמוסי רגשות - השואה, הזיכרון, העצמאות. יום סמלי רודף יום. גם האתר לא שקט על שמריו במהלך השבועיים האחרונים ושלל טקסטים מעניינים עלו לאוויר.

ד"ר עפר גרוזברד, בספרו החדש 'בבל', מנסה לגשר בין דפוסי החשיבה של תרבות המערב לדפוסי החשיבה המזרחית. גרוזברד חוזר לכתוב בבלוג אחרי הפסקה ארוכה ומדי שבוע יביא לנו טעימה מספרו - סיפור קצר ממפגשי המשא ומתן בין מדינת ישראל והאמריקנים לבין העולם הערבי המציג בעיה בתקשורת הבין-תרבותית, וינסה לפתור אותה. באחד מנסה לעזור לעזר ויצמן להציע עזרה לגנרל מצרי באופן מכבד, ובפוסט נוסף כותב על ההבדל בין מושג ההתנצלות המערבי ל'בקשת הסליחה' המאפיין תרבויות מזרחיות יותר, ומסביר מדוע טוב שראש הממשלה הישראלי 'ביקש סליחה' מנשיא תורכיה ארדואן. מי יודע, אולי ניצני השלום נבטו בפסיכולוגיה שלנו?

ד"ר רונית שלו ליקטה זיכרונות ותחושות מכנס עשיר ומרכזי בנושא התמודדות עם שכול ואובדן בישראל, ומביאה את רשמיה בסקירה רגשית ומרגשת. שחר בלבן מכניס אותנו אל בין כתלי המחלקה הפסיכיאטרית ואל תוככי האינטראקציות המקצועיות במחלקה, במאמר מרתק וחשוב בו הוא מציג תאור מקרה רגיש ומפורט בצעירה שעברה טראומה בילדותה. בלבן משתף את הקוראים בחוויתו כמרכז הטיפול ובהתמודדות עם מנגנוני הפיצול השונים שמופיעים במרחב המחלקתי. רלוונטי לכל מי שעובד בצוות רב מקצועי.

ספר הילדים של שלומית מירון 'מי נבהל מחץ מורעל', מציג דרך יצירתית להתמודדות עם טראומות ילדות חברתיות. ועוד סיפור טיפולי לילדים מאת שי גיל שכותב על מפלצת מפחידה שישנה רוב הזמן ובכלל רק רוצה להיות נאהבת.


- פרסומת -

פרופ' עמיה ליבליך כותבת בפוסט מתוק שמתחיל בשאלה הגדולה מכולם- 'מה הם בעצם החיים?' ומסתיים בתיאורים ספרותיים של ים. רות נצר נזכרת במכתב אישי שכתבה למטפל הראשון שלה ומאפשרת לנו הצצה למה שהרגישה וחשבה כמטופלת צעירה. ד"ר ארנון רולניק מאפשר לנו להאזין לקולות של דמויות שונות מעולם הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה בישראל. הפעם שיחות שערך עם פרופ' גדעון מדיני שמשוחח על דרכו הטיפולית ועם הפסיכיאטר פרופ' לאון גרינהאוס בשיחה העוסקת בתרופות פסיכיאטריות ואחרת העוסקת בקשר בין ידע מהתחום הגנטי לחקר הנפש האנושית.

לסיום נספר על שדרוג טכני לנוחיותכם - מסך 'הגדרות חשבון' מחליף את המסך הקודם שנקרא 'מאפיינים אישיים' ומרכז עבור כל משתמש את כל ההגדרות האישיות והממשקים החשובים במסך אחד באופן מרוכז ומסודר יותר. חפשו את הקישור ל'הגדרות חשבון' המופיע בתוך חלון המשתמש הקבוע בצד העליון השמאלי של דף הבית.

שבת שלום!

"אתמול ישר בבוקר בשבע זה התחיל

הרגשתי שהולך סיפור בלתי רגיל

הוצאתי ראש החוצה תפסתי ת'גרון

המון דברים קורים בזמן האחרון כי אין לי רגע דל

או סקנדל או פסטיבל

והו והא ואל תשאל

אין לי רגע דל." (מילים ולחן: נעמי שמר)

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא:
מאיה שטיין
מאיה שטיין
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, כפר סבא והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
איתי סבח
איתי סבח
מוסמך (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות
רחובות והסביבה, תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
חן זליג
חן זליג
עובד סוציאלי
רחובות והסביבה, תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
לאנה שוורצמן
לאנה שוורצמן
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, כפר סבא והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
נועם עוז דייג
נועם עוז דייג
פסיכולוגית
כפר סבא והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
זיטה חבס
זיטה חבס
עובדת סוציאלית
רחובות והסביבה, מודיעין והסביבה, חולון והסביבה

עוד בבלוג של עלון פסיכולוגיה עברית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.