פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מרים בן-דוד
מרים בן-דוד

מרים בן-דוד

פסיכולוגית מאומתת
מספר רישיון: 27-317

אודות

שמי מרים בן דוד, כיום אני בגמלאות. בהכשרתי אני פסיכולוגית חינוכית וקלינית, ומדריכה בפסיכותרפיה ובדיאגנוסטיקה. במהלך הכשרתי עברתי השתלמות בטיפול משפחתי במכון שילוב וב-Family Institute of Northwestern University, Chicago. בטרם יציאתי...

פניה אל מרים בן-דוד

דוברת עברית.

שמי מרים בן דוד, כיום אני בגמלאות. בהכשרתי אני פסיכולוגית חינוכית וקלינית, ומדריכה בפסיכותרפיה ובדיאגנוסטיקה. במהלך הכשרתי עברתי השתלמות בטיפול משפחתי במכון שילוב וב-Family Institute of Northwestern University, Chicago. בטרם יציאתי לגמלאות עבדתי בתחנה לבריאות הנפש בקרית היובל ירושלים, בעמך וכן בקלינקה פרטית. 

לאחר יציאתי לגמלאות הקמתי פרוייקט בהונגריה ארץ מולדתי, וניהלתי אותו במשך 12 שנה. שמו של הפרוייקט "דו-שיח לסובלנות" והוא עוסק בקשר בין מצילי יהודים וניצולי שואה (דור ראשון ודור שני). הפרוייקט כלל יצירת שיח שהתקיים בקבוצות מעורבות. מתוך עבודה זו נלמדו לראשונה התוצאות הפסיכולוגיות הטראומטיות גם של מצילי היהודים, ואלו עובדו במסגרת הקבוצתית המשותפת. בנוסף, הפרוייקט עסק בהשלכות החינוכיות של הכרת השואה, תוך מתן דגש על חינוך נגד גזענות ובעד קבלת השונה. 

לאחרונה, מאז שאני גרה בדיור מוגן ובהיותי חלק מקהילת הגיל המבוגר המתקדם, אני עוסקת בהתבוננות ובהתמודדות עם שאלות הנוגעות לדימוי העצמי בגילאים אלו. זאת על רקע השינויים התרבותיים וההתפתחות הטכנולוגית של העידן הנוכחי. 

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של מרים בן-דוד, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי מרים בן-דוד ובאחריותו/ה.

מאמרים מאת מרים בן-דוד