לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
דקלה רונן

דקלה רונן

דקלה רונן

מטפלת רגשית, פסיכותרפיסטית CBT בשילוב גישה דינאמית

עובדת סוציאלית מאומתת
מספר רישום בפנקס העו"סים: 20733

אודות דקלה רונן בקצרה:

הי. נעים מאוד. אני עו"ס קלינית M.s.w. פסיכותפיסטית CBT ו - ACT -Acceptance and commitment therapy מומחית, המשלבת בעבודתי מגוון כלים מעולם המיינדפולנס, dbt, סכמה תראפיה. אני מטפלת בעיקר במבוגרים ומתבגרים וכן בהדרכות הורים. אני עוסקת...

פניה אל דקלה רונן

אודות דקלה רונן

הי. נעים מאוד. אני עו"ס קלינית M.s.w. פסיכותפיסטית CBT ו - ACT -Acceptance and commitment therapy מומחית, המשלבת בעבודתי מגוון כלים מעולם המיינדפולנס, dbt, סכמה תראפיה. אני מטפלת בעיקר במבוגרים ומתבגרים וכן בהדרכות הורים. אני עוסקת בטיפול מזה 15 שנה.

אני בעלת ניסיון בטיפול קצר טווח הממוקד בשינוי ממוקד ויעיל וכן בעלת ניסיון בטיפול ארוך טווח. אני עובדת בגישה מבוססת ראיות. הגישה הקוגניטיבית התנהגותית (CBT) נתמכה מחקרית כיעילה עבור הפרעות רבות, כגון: חרדה, דיכאון, מצבי רוח משתנים, התפרצויות זעם או התפרצויות כעס, OCD, ADHD ועוד, ועל כן היא מומלצת במיוחד להקלה והחלמה מהקושי. יש לי מומחיות וניסיון רב בעבודה על הפרעות אלו וכן גם כן בעבודה עם ילדים ומתבגרים מחוננים וכן בעבודה עם ילדים ומתבגרים אוטיסטים. מהלך הטיפול מלווה לעיתים בכלים יצירתיים, שמסייעים לחוות ולהפנים את הנושאים באופן רגשי עמוק יותר, כגון: כלים מתחום המשחק, השירה, המוזיקה, ציור, כתיבה, דמיון מודרך ועוד. לצד זאת, עבודתי פעמים רבות מלווה בהסברים פסיכו - חינוכיים מקיפים וכן בסרטונים ממחישים המסייעים במתן הסבר להבנת הקשיים. בטיפול ינתנו כלים מגוונים (רגשיים, קוגניטיביים, התנהגותיים). הטיפול יכלול :

הרחבת יכולות הקבלה הפסיכולוגית (acceptance), הנוכחות והקשיבות (mindfulness) בהווה למחשבות ולרגשות, כפי שהם - המסייעת למגע ישיר עם העולם, הפנימי והחיצוני, ולתגובה על אירועים כפי שהם, במקום תגובה על הפרשנות הסובייקטיבית ביחס למציאות.

פיתוח הפרדה קוגניטיבית (cognitive diffusion) המסייעת להפרדה של הקוגניציות ולכך שהאדם לא יהיה מופעל באופן אוטומטי על ידי מחשבותיו, באופן התורם להרחבת מנעד ההתנהגויות שהאדם יכול לבחור לנקוט בהן.

פיתוח התבוננות על העצמי כהקשר (self as context) - תוך לקיחת פרספקטיבה המאפשרת התבוננות על העצמי באופן גמיש.

פיתוח חמלה עצמית - פיתוח קול מיטיב, אוהב ומקבל עבור עצמך, המסוגל להיות נוכח ברגשות ובמחשבות ללא היטמעות בסבל.

עבודה לשם הבהרת ערכים (values) - בכדי לבחון ולאתר את הערכים והתחומים בעלי חשיבות עבורך, וכן לזהות עבור עצמך את התנהגויות התומכות בקידום ערכים אלה, לעומת התנהגויות המרחיקות אותך מערכים אלו. ההנחה היא שפעמים רבות הקושי והסבל קשורים באופן ישיר לתקיעות בהגשמת הערכים והמטרות.  

פעולה מחוייבת (committed action) – גישת ACT שמה דגש על נקיטת פעולות והתנהגויות, המונחות על ידי ערכיו של האדם. כחלק מתהליך זה, תקבל כלים והכוונה כיצד להמשיך להתחייב ולפעול בהתאם לערכיך ולהתמיד בכך גם אם מתעוררים רגשות לא נוחים, המקשים עליך לפעול בכיוון זה. למעשה, אחת מאבני הפינה המשמעותיות במודל הטיפולי של ACT היא פיתוח היכולת לפעול בהתאם לערכיך, גם בנוכחות אי נוחות.

במהלך הטיפול ילמדו סוגים שונים של הרפיות: נשימות, הרפפיה סרעפתית הדרגתית, דמיון מודרך ועוד. זאת לשם סיוע בוויסות רגשי, והפחתת עוצמות של רגשות.

בתקופה זו אני זמינה למתן עזרה ראשונית נפשית בהתנדבות לשוהים בבידוד. זהו ייעוץ תמיכתי טלפוני בלבד ואינו מהווה תחליף לטיפול.  

ניתן ליצור קשר טלפוני או להשאיר הודעת ווטסאפ: 050-6317100 דקלה רונן

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של דקלה רונן, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי דקלה רונן ובאחריותו/ה.