לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
אלעד שלם

אלעד שלם

אלעד שלם

עובד סוציאלי

עובד סוציאלי מאומת
מספר רישום בפנקס העו"סים: 40968

פסיכותרפיסט דינמי התייחסותי  עבודתי אינטגרטיבית ויצירתית, ומשתנה בין מטופל למטופלת ובין מפגש למפגש. יחד עם זאת במרכז גישתי עומדת הגישה הדינמית ההתייחסותית, מתוך אמונה כי ליחסים בעבר ובהווה משמעות רבה,... קראו אודותיי בהרחבה...


פניה אל אלעד שלם

אודות אלעד שלם

פסיכותרפיסט דינמי התייחסותי 

עבודתי אינטגרטיבית ויצירתית, ומשתנה בין מטופל למטופלת ובין מפגש למפגש. יחד עם זאת במרכז גישתי עומדת הגישה הדינמית ההתייחסותית, מתוך אמונה כי ליחסים בעבר ובהווה משמעות רבה, וכי תקשורת ויחסים הינם הדרך ליצירת תנועה נפשית, וכמו כן לבריאות נפשית וחיבור לכוחות החיים. לצד זאת אני עושה שימוש במגוון רחב של גישות ובעיקר המבוססות חוויה וקשיבות (כגון- , AEDP, SE, Focousing), וכמו כן EMDR.

המפגשים מבוססים על סקרנות והתבוננות משותפת בחוויה הנוכחית המורכבת ככלל ממחשבות, רגשות ותחושות, ובחיבורים שונים מההווה ומהעבר. במטרה להביא לויסות רגשי, לתובנות, להפחתת תסמינים, ולמימוש מטרות שונות בכל תחומי החיים. התהליך הטיפולי עובר דרך אתגרים רגשיים מסויימים המותאמים לזמן וליכולת האדם, אך לא פחות מכך דרך חוויות של הנאה, עניין, משחקיות, תנועה וחיות.

עבודתי מבוססת על ההבנה הרבה שרכשתי סביב מצבי לחץ וטראומה והשפעתם המרכזית על בריאותנו. ברשותי נסיון רב בעבודה עם תסמיני חרדה, דיכאון, תסמינים פוסט טראומטיים ככלל ופוסט טראומה מורכבת בפרט, הפרעות אכילה, התמכרויות, בעיות רפואיות ובעיות ביחסים.

הכשרה:

לקראת סיום לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית לטיפול במצבי לחץ וטראומה (אוניברסיטת תל אביב)

B.S.W. עבודה סוציאלית (אוניברסיטת תל אביב)

בוגר לימודי פסיכותרפיה ממוקדת גוף (מכללת רידמן, תל אביב)

בוגר לימודי פסיכותרפיה גופנית התייחסותית (מרכז גוף-נפש, רמת השרון)

קורס EMDR שלב א' (ד"ר קרן מינץ מלחי)

קורס לטיפול זוגי בגישת EFT (מכון שילובים)

קורס לטיפול בגישת Focousing (ליאורה בר נתן)

קורס להבנת לתאוריה הפוליוגאלית (ד״ר יעל לי)

מקומות עבודה עיקריים:

השירות הסוציאלי קופ״ח כללית (מזה 3 שנים) 

בית נועם לטיפול בגברים שנהגו באלימות זוגית (3 שנים)

מטפל בקליניקה פרטית בתל אביב בצפון הישן למעלה מעשור

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של אלעד שלם, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי אלעד שלם ובאחריותו/ה.

מאמרים מאת אלעד שלם

אלעד אמסלם
ספרו של ד"ר אסף רולף בן שחר, "אנטומיה של טיפול: פסיכותרפיה גופנית", מציג מפה עדכנית של הפסיכותרפיה הגופנית, שצמחה בעשורים האחרונים מתוך עבודתם...
סקירות ספרים | 12/12/2013 | 15,603 | 6 תגובות