פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
דר רועי יעקובסון
ד"ר רועי יעקובסון

ד"ר רועי יעקובסון

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-125473

אודות

  מטפל בילדים (מגיל 6), נוער ומבוגרים במגוון התמודדויות ומצבי חיים. טיפול בעיני הוא לפני הכל מפגש בין שני אנשים, שותפים לדרך, שעובדים יחד כדי להבין. המטפל מביא ידע, ניסיון מקצועי וניסיון חיים. הפונה מביא את עצמו,...

פניה אל ד"ר רועי יעקובסון

 

מטפל בילדים (מגיל 6), נוער ומבוגרים במגוון התמודדויות ומצבי חיים.

טיפול בעיני הוא לפני הכל מפגש בין שני אנשים, שותפים לדרך, שעובדים יחד כדי להבין. המטפל מביא ידע, ניסיון מקצועי וניסיון חיים. הפונה מביא את עצמו, באופן ובקצב שמתאים לו , וגם את רצונו בשינוי. על ידי בניית קשר, שיש בו אמון וביטחון, ניתן להתחיל להבין אילו גורמים פנימיים וחיצוניים תורמים לתחושות סבל ואיך ניתן להתמודד עם גורמים אלה.

כל אדם הוא אחר, וכל מפגש בין שני אנשים הוא שונה. לכן, אין שני טיפולים זהים, ולכל אדם יכול להיות טיפול שמתאים לצרכים, לרצונות ולאישיות הייחודיים לו. בעוד שעם בני נוער ומבוגרים הטיפול נעשה באמצעות שיחה, עם ילדים העבודה מתבססת על משחק, יצירה, שיחה והדרכת הורים.

לא קל לפנות לטיפול. המחשבה לפתוח את הלב מול אדם לא מוכר, לשתף בקושי או בכאב, ולהאמין שכל זה יוכל להביא להקלה - יכולה לעורר חששות וספקות.  רגשות כאלה הם טבעיים ומובנים כשמתחילים לצעוד בדרך חדשה ולא מוכרת. עם זאת, אני מאמין שהטיפול הוא דרך שונה וייחודית לצעוד בה, כזו שמאפשרת להסתכל על הדברים בעיניים חדשות: בעדינות, מבלי לשפוט ובתקווה.

אם את או אתה מרגישים צורך להיעזר אך מתלבטים או מהססים, אני מזמין אתכם ליצור קשר ולהתייעץ באופן לא מחייב.

רקע מקצועי

2014-2019: PhD, פסיכולוגיה, אוניברסיטת תל אביב.
2011-2013: MA, פסיכולוגיה קלינית (בהצטיינות). אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
2007-2011: BA, פסיכולוגיה וסוציולוגיה – אנתרופולוגיה (בהצטיינות).האוניברסיטה העברית בירושלים.

היום-2019: העמותה לילדים בסיכון, רכז טיפול.
2019-2020: המרכז לבריאות הנפש "גהה", מחלקה פתוחה למבוגרים.
2016-2019: המרכז לבריאות הנפש "גהה", מרפאת הילדים והנוער.
2012-2013: שירותי היעוץ לסטודנט, אוניברסיטת בן גוריון.
2011-2012: המרכז לבריאות הנפש באר-שבע, מרכז טל.

 

תחומי התמחות

יש לי ניסיון רב בטיפול בילדים, מתבגרים ומבוגרים במגוון מצבים וקשיים כולל דיכאון, חרדה, אבל, בעיות התנהגות, OCD, טראומה, גיבוש זהות מינית וקשיים בינאישיים אחרים. 

בנוסף על אלו אני מנוסה במיון תעסוקתי. במסגרת עבודתי בארגונים פרטיים וציבוריים הכרתי מגוון רחב של תפקידים, כולל בתחומי הביטחון וההייטק. הקושי הרגשי הנלווה להתמודדות עם תהליכי המיון מוכר לי היטב ואני מאמין שחשיבה מוקדמת על האופן שבו האדם ניגש אליהם יכולה לסייע בשיפור החוויה וסיכויי הקבלה.

במסגרת עבודתי האקדמית רכשתי התמחות בסוגיות של זהות מגדרית, כולל התפתחות זהות מגדרית ודיספוריה מגדרית בילדים ובמבוגרים.

https://www.roi-psychologist.com

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של ד"ר רועי יעקובסון, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי ד"ר רועי יעקובסון ובאחריותו/ה.