פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
דר רועי יעקובסון
ד"ר רועי יעקובסון

ד"ר רועי יעקובסון

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-125473

אודות

מטפל בילדים (מגיל 6), נוער ומבוגרים במגוון התמודדויות ומצבי חיים. גישתי המקצועית מבוססת בעיקרה על הגישה הפסיכודינמית ועל בחינה מעמיקה של העולם הפנימי. בהתאם לצורך אני משלב כלים קוגניטיביים והתנהגותיים, תוך ערנות...

פניה אל ד"ר רועי יעקובסון

מטפל בילדים (מגיל 6), נוער ומבוגרים במגוון התמודדויות ומצבי חיים.

גישתי המקצועית מבוססת בעיקרה על הגישה הפסיכודינמית ועל בחינה מעמיקה של העולם הפנימי. בהתאם לצורך אני משלב כלים קוגניטיביים והתנהגותיים, תוך ערנות מתמדת למתרחש במציאות חייו של האדם. עם בני מתבגרים ומבוגרים הטיפול נעשה באמצעות שיחה ועם ילדים באמצעות משחק, יצירה, שיחה והדרכת הורים. בהתאם לצורך ולתנאים יש אפשרות גם לטיפול מרחוק.

2014-2019: PhD, פסיכולוגיה, אוניברסיטת תל אביב.
2011-2013: MA, פסיכולוגיה קלינית (בהצטיינות). אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
2007-2011: BA, פסיכולוגיה וסוציולוגיה – אנתרופולוגיה (בהצטיינות).האוניברסיטה העברית בירושלים.

היום-2019: העמותה לילדים בסיכון, רכז טיפול.
היום-2019: המרכז לבריאות הנפש "גהה", מחלקה פתוחה למבוגרים.
2016-2019: המרכז לבריאות הנפש "גהה", מרפאת הילדים והנוער.
2012-2013: שירותי היעוץ לסטודנט, אוניברסיטת בן גוריון.
2011-2012: המרכז לבריאות הנפש באר-שבע, מרכז טל.

במסגרת עבודתי האקדמית והטיפולית רכשתי התמחות בסוגיות של זהות מגדרית, כולל התפתחות זהות מגדרית ודיספוריה מגדרית בילדים ובמבוגרים, וכן בשאלות של זהות מינית ונטייה מינית. בנוסף צברתי ידע רב על טיפול במצבי אינטרסקס ו-DSD, אוסף של מצבים גופניים בהם ישנם מאפיינים גנטיים, הורמונליים ו/או אנטומיים שאינם טיפוסיים למין הביולוגי
(למשל: CAH, CAIS, תסמונת קליינפלטר ו ARD-5). פרסמתי כמה מאמרים מדעיים על נושאים אלו וכיום אני מרצה עליהם בפורומים שונים.

בנוסף על אלו אני מנוסה במיון תעסוקתי. במסגרת עבודתי בארגונים פרטיים וציבוריים הכרתי מגוון רחב של תפקידים, כולל בתחומי הביטחון וההייטק. הקושי הרגשי הנלווה להתמודדות עם תהליכי המיון מוכר לי היטב ואני מאמין שחשיבה מוקדמת על האופן שבו האדם ניגש אליהם יכולה לסייע בשיפור החוויה וסיכויי הקבלה.

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של ד"ר רועי יעקובסון, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי ד"ר רועי יעקובסון ובאחריותו/ה.