פסיכולוגיה עברית

×Sergey Kovalevsky
Sergey Kovalevsky ©
זכור אותי
משה נח-מטות
משה נח-מטות

משה נח-מטות

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-8641

אודות

11/2017 פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים ובבני נוער ועוסק בהדרכת הורים. הקליניקה ברחוב אירוס 6 ראש העין. עובד בהסדר עם מכבי שירותי בריאות ובאופן פרטי. גישתי הטיפולית הינה דינאמית, כלומר הטיפול הפסיכולוגי...

פניה אל משה נח-מטות

הפרטים המובאים בכרטיס האישי, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית, מנוסחים ע"י המשתמשים ובאחריותם

11/2017

פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים ובבני נוער ועוסק בהדרכת הורים. הקליניקה ברחוב אירוס 6 ראש העין.

עובד בהסדר עם מכבי שירותי בריאות ובאופן פרטי.

גישתי הטיפולית הינה דינאמית, כלומר הטיפול הפסיכולוגי הינו בדינמיקה הרגשית העמוקה של המטופל. עבודתי מושפעת בעיקר מהגישה הפסיכואנליטית בת זמננו ומהחשיבה והפרקטיקה הבודהיסטית. בהתאם לצורך איישם בטיפול התערבות ע"פ עקרונות מהגישה הקוגניטיבית התנהגותיתׁׁ (CBT).

עקרונות הטיפול

פנייה לטיפול מעידה על חוזק ונכונות להתמודד עם מצוקה.

טיפול הינו מרחב אישי עמוק ודיסקרטי, זמן לחקור את החווייה הסובייקיבית ולאפשר התפתחות אישית ושינוי.

בטיפול עוסקים בפיתוח ובשכלול של "כלים" להתמודדות, אלו מבוססים על הגדלת היכולת להכיל מצבים רגשיים מורכבים, לחשוב עליהם באופן מאוזן ומציאותי, ולאפשר חוויה של משמעות ושל אושר. 

בטיפול אנו שואפים לדבר "בגובה העיניים" באוירה של שיתוף, אמון, פתיחות, הבנה וקבלה.

לעיתים טיפול פסיכולוגי מלווה "תחנה" בחייו של המטופל בה הוא זקוק למרחב פרטי משל עצמו על מנת "לעשות סדר", לגייס כוחות נוספים ולהמשיך בחייו.

טיפול בילדים ובמתבגרים והדרכת הורים

לעיתים קיימת מצוקה או דפוסי התנהגות לא מסתגלים אצל הילד הצעיר או המתבגר. קשיים בתחום החברתי, מצבים של חרדה מוגברת או של דיכאון, קשיי תפקוד וכיוצא באלה מעלים לעיתים צורך לערב איש מקצוע. בטיפול אאפשר למתבגר מרחב אישי לבדיקה של הקשיים שעל הפרק. כאשר מדובר בילד צעיר, שע"פ הערכה קלינית יתקשה להשתמש במרחב באופן מועיל מספיק, הטיפול בו יתקיים בהשתתפות אחד ההורים. לעיתים קרובות, כאשר הפנייה היא עבור ילד צעיר מאוד ובמצבים אחרים תתקיימנה פגישות הדרכה עם הורים (היוועצות הורים). בפגישות מסוג זה אנו חושבים יחד על "הפסיכולוגיה של הילד" ומנסים להבין כיצד ניתן לסייע לו ולתמוך בו לעבר תהליך התפתחותי מסתגל וחיובי יותר.

רקע מקצועי

במקביל לעבודתי בקליניקה פרטית, לאורך השנים עבדתי בתפקידים שונים כגון פסיכולוג במחלקה פסיכיאטרית למבוגרים בביה"ח "לב השרון" (פרדסיה), פסיכולוג ב"מכון גרין לפסיכולוגיה מתקדמת" בת"א, פסיכולוג מערכתי במסגרת עיריית ת"א (עבודת הדרכה של מדריכים בפנימייה), פסיכולוג חטיבת ביניים וגני ילדים בראש העין ועוד.

במסגרת מחקר אקדמי שערכתי בעבר התעמקתי בגישה אותה כיניתי "פסיכותרפיה ברוח בודהיסטית" - טיפול נפשי המושפע מהחשיבה ומהפרקטיקה של הבודהיזם (קישור משמאל). מחקר זה מהווה השראה לחלק מעבודתי.

אשמח לפנייתכם אליי ואסייע ככל שאוכל.

אירוס 6, ראש העין

נייד 0522.573932

מייל: mosesnoah@gmail.com

 

 

 

 

מאמרים