פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
משה נח-מטות
משה נח-מטות

משה נח-מטות

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-8641

אודות

 07.2019 פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים ובבני נוער ועוסק בהדרכת הורים.  קליניקה ברחוב אירוס 6 ראש העין. מקבל מטופלים באופן פרטי ובהסדר עם מכבי שירותי בריאות (סבסוד ע"פ זכאות). גישתי...

פניה אל משה נח-מטות

 07.2019

פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במבוגרים ובבני נוער ועוסק בהדרכת הורים. 

קליניקה ברחוב אירוס 6 ראש העין.

מקבל מטופלים באופן פרטי ובהסדר עם מכבי שירותי בריאות (סבסוד ע"פ זכאות).

גישתי הטיפולית מושפעת מהחשיבה הפסיכואנליטית בת זמננו, לרבות פסיכולוגיית העצמי, ומהחשיבה והפרקטיקה הבודהיסטית. בהתאם לצורך איישם בטיפול התערבות מחזיקה ע"פ עקרונות מהגישה הקוגניטיבית התנהגותיתׁׁ (CBT).

תפיסתי בנוגע לטיפול פסיכולוגי

בטיפול אנו שואפים לדבר "בגובה העיניים" באוירה של שיתוף, אמון, פתיחות, הבנה וקבלה.

טיפול הינו מרחב אישי עמוק ודיסקרטי, זמן לחקור את החווייה הסובייקטיבית ובכך לאפשר התפתחות אישית ושינוי.

בטיפול עוסקים בפיתוח ובשכלול של "כלים" להתמודדות, אלו מבוססים על הגדלת היכולת להכיל מצבים רגשיים מורכבים, לחשוב עליהם באופן מאוזן ומציאותי, ולאפשר חוויה של משמעות ושל אושר. 

לעיתים קרובות טיפול פסיכולוגי מלווה "תחנה" בחייו של המטופל בה הוא זקוק למרחב פרטי משל עצמו, זאת על מנת "לעשות סדר" בעולמו הפנימי, לגייס כוחות נוספים ולהמשיך בחייו.

טיפול בילדים ובמתבגרים והדרכת הורים

לעיתים קיימת מצוקה או דפוסי התנהגות לא מסתגלים אצל הילד הצעיר או המתבגר. קשיים בתחום החברתי, מצבים של חרדה מוגברת או של דיכאון, קשיי תפקוד וכיוצא באלה מעלים לעיתים צורך לערב איש מקצוע. בטיפול אאפשר למתבגר מרחב אישי לבדיקה של הקשיים שעל הפרק. כאשר מדובר בילד צעיר, שע"פ הערכה קלינית יתקשה להשתמש במרחב באופן מועיל מספיק, הטיפול בו יתקיים בהשתתפות אחד ההורים. לעיתים קרובות, כאשר הפנייה היא עבור ילד צעיר מאוד ובמצבים אחרים תתקיימנה פגישות הדרכה עם ההורים (היוועצות הורים). בפגישות כאלו אנו חושבים יחד על "הפסיכולוגיה של הילד" ומנסים להבין כיצד ניתן לסייע לו ולתמוך בו לעבר תהליך התפתחותי מסתגל וחיובי יותר.

רקע מקצועי

במקביל לעבודתי בקליניקה הפרטית, עבדתי לאורך השנים בתפקידים ציבוריים שונים, כגון: פסיכולוג מטפל במחלקה פסיכיאטרית למבוגרים, פסיכולוג מערכתי בפנימיית ילדים, פסיכולוג חטיבת ביניים וגני ילדים ועוד.

במסגרת מחקר אקדמי שפרסמתי בשנת 2006, התעמקתי בגישה אותה כיניתי "פסיכותרפיה ברוח בודהיסטית" - טיפול נפשי המושפע מהחשיבה ומהפרקטיקה של הבודהיזם (ראה קישור).

אשמח לפנייתכם אליי ואסייע ככל שאוכל.

אירוס 6, ראש העין

נייד 0522.573932

מייל: mosesnoah@gmail.com

 

 

 

  

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של משה נח-מטות, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי משה נח-מטות ובאחריותו/ה.

מאמרים מאת משה נח-מטות