פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מחקר בריטי: לקורונה ולסגר יש השפעות חמורות על בריאותם הנפשית של להטבים

מחקר בריטי: לקורונה ולסגר יש השפעות חמורות על בריאותם הנפשית של להט"בים

שפיות זמנית | 7/8/2020 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

בעיתון הגרדיאן הבריטי פורסם כי לפי תוצאות מחקר שנערך בקולג' האוניברסיטאי של לונדון ואוניברסיטת סאסקס, להתפרצות הקורונה יש השפעות חמורות על בריאות הנפש של אנשים מקהילת הלהט"ב. המחקר, שבדק את מצבה של אוכלוסיית הלהט"ב בתקופת הסגר, מצא ש-69% מנהבדקים סבלו מסימפטומים דיכאוניים כתוצאה מהתפרצות המגיפה ומהסגר בעקבותיה, ובקרב אנשים שחוו טרנספוביה או הומופוביה, האחוזים מטפסים ל-90. 

כשישית מ-310 המשתתפים במחקר דיווחו שחוו אפליה במהלך התפרצות המגפה בשל נטיה מינית ו/או זהות מגדרית. כשליש מהנבדקים ציינו שהבית שבו הם גרים לא מאפשר להם להיות פתוחים בנוגע לזהות המינית ו/או המגדרית שלהם, וכעשרה אחוזים אף ציינו שהם מרגישים לא בטוחים בביתם.

אחת מהחוקרות שהובילו את המחקר, לאיה בסרס (Bécares), אמרה שלמגיפה יש "השפעה ממארת" על בריאותם הנפשית של אנשים מקהילת הלהט"ב, כאשר אנשים טרנסג'נדרים וא-בינאריים צעירים הם אלה שסובלים מהאפליה החמורה ביותר ומדווחים על הרמות הגבוהות ביותר של דיכאון. "רבים היו צריכים לחזור לארון ולחיות עם אנשים שאינם תומכים או שאינם מקבלים את הנטייה המינית או הזהות המגדרית שלהם - ויש לכך השפעות ברורות על בריאותם הנפשית".

תופעה זו אינה ייחודית לבריטניה: בגל"צ דווח בחודש מאי כי ישנה עליה של 27% בדיווחים על אובדנות בקרב נוער גאה. עופר נוימן, מנכ"ל ארגון איגי, אמר אז בראיון לגל"צ: "כשהמשפחה מכילה - הכל טוב, אבל כשהמשפחה מדירה, אלימה ומתעלמת מהזהות - הבית הוא כלא". בנוסף, רותי גופן, מנהלת "מרפאת כיכר הבימה", המרפאה הגאה של מכבי שירותי בריאות, כתבה באתר "הארץ" מדוע נגיף הקורונה מסוכן במיוחד ללהט"בים: "ראשית, ממה שידוע עד עתה הנגיף פוגע ביתר שאת במעשנים ושיעור המעשנים בקהילת הלהט"ב גבוה מאוד בהשוואה לאוכלוסייה הכללית. קיימת אצלם גם שכיחות גבוהה של דיכאון, חרדה, אובדנות ושימוש בחומרים ממכרים בגלל מצוקה שהם חווים לאורך חייהם, וסביר להניח שבידוד חברתי וסגר עלולים להחמיר את המצב הרגשי עוד יותר".


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.