פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
פסיכולוג ידוע חשוד שפגע מינית בילדים

פסיכולוג ידוע חשוד שפגע מינית בילדים

שפיות זמנית | 2/11/2019 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

הפסיכולוג, שכותב טור באחד מאתרי האינטרנט הגדולים בישראל, חשוד בביצוע מעשי סדום בקטינים ומעשה מגונה. הפסיכולוג נעצר בעקבות תלונתם של ארבעה גברים על התקיפות לכאורה שבוצעו כשהיו בני שמונה עד 15. על פי החשד, הפסיכולוג שהתגורר בבאר שבע כשהיה סטודנט באותה תקופה, יצר קשר עם מספר ילדים וביצע בהם עבירות מין באמתלות שונות. הפסיכולוג טען בחקירה כי המעשים שביצע באחד מהם היו בהסכמת המתלונן כשהיה בגיר והסביר כי הייתה ביניהם "סקרנות מינית" בדרגה נמוכה.

לפי המשטרה, הפגיעות החלו בשנים 1992-1993 ובמהלך השנים ביצע החשוד מעשי סדום ומעשים מגונים בארבעת המתלוננים. המשטרה איתרה אתמול את החשוד בביתו והביאה אותו לחקירה, וביקשה להאריך את מעצרו כי לטענתה, על אף השנים שחלפו עדיין נשקפת מסוכנות מהחשוד לנוכח עיסוקו כיום כפסיכולוג ילדים. סניגורו של החשוד טען כי באיש מעולם לא דבק רבב וביקש לשחררו. "העובדה שהוא עובד עם קטינים עשרות שנים בצורה אינטנסיבית ואין דבר וחצי דבר מלמדת בצורה ברורה שאין מסוכנות". 

מפורום הארגונים למען הפסיכולוגיה הציבורית נמסר כי הפורום מוקיע ומביע שאט נפש מהמקרה, וכי "אם יתגלה כי החשדות, לכאורה, נכונים, מבקש הפורום לחזק את ידי המתלוננים, מתוך הכרה של הקושי הרב הכרוך בעצם הגשת תלונה. הפורום מבקש להבהיר באופן חד-משמעי כי כל קיום קשר מיני עם מטופל, בהווה או בעבר, או אלו הקרובים אליו, מהווה עבירה אתית ראשונה במעלה ועבירה חוקית. בקשר טיפול קיימים יחסי מרות ותלות. פריצת הגבול על-ידי קיום יחסי מין עלולה להסב נזק נפשי חמור למטופל (סעיף 6.4 לקוד האתיקה המקצועית של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל)".

"נציגי הפורום, המייצגים את אלפי הפסיכולוגים בארץ בשירות הציבורי, מסרו כי הם "סמוכים ובטוחים שגופי האכיפה והמשפט ימצו את החקירה באופן מהיר ומכבד. הפורום גם מבקש להזכיר לציבור, כי בכל סוגיה של אתיקה מקצועית, ניתן לפנות לוועדת האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים ו/או לוועדת התלונות של משרד הבריאות"."

עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.